جدید آواتار از CIO به عنوان رئیس کسب و کار تداوم افسر

در وسط یک رویداد بی سابقه, ما همه تجربه چیزی است که ما هرگز تصور ما را هم به عنوان افراد و به عنوان صاحبان کسب و کار. با همه چیز است که اتفاق می افتد در اطراف ما, تکنولوژی, ناگهان تبدیل به تکیه گاه از آن همه است. دیجیتال اختلال است که وارد یک دهه پیش در حال حاضر ما منجر به این مرحله تکاملی. یک مرحله که مجبور است میلیون ها نفر برای شرکت در آنچه که تبدیل به یک غول ‘کار از خانه آزمایش است که می تواند تغییر و شرکت های بزرگ کار سبک برای همیشه لطفا برای.

به عنوان شرکت های shift از مقابله دیجیتال پروژه های تحول به زندگی در یک به طور کامل دیجیتال جامعه نقش CIO می شود حتی بیشتر انتگرال به این سازمان را به خوبی بودن. نیاز به یک CIO به افزایش به مناسبت و یک مدیر ارشد نوآوری افسر و یا حتی می گویند رئیس تداوم کسب و کار مامور می شود حتی مهم تر از همیشه. سازمان نگاه به خود CIOs به آنها کمک کند از بین بردن این موانع موجود بین آن و کسب و کار. اما در چنین شرایطی آن ضروری می شود CIOs به تکامل و انطباق با تغییرات مختلف لازم برای دیدار با خواسته های کسب و کار.

تغییر به یک نیروی کار از راه دور

فعال کردن کارکنان به کار از ایمنی از خانه های خود را با استفاده از برنامه های کاربردی و دستگاه از انتخاب خود را بدون نیاز به فداکاری های امنیتی شرکت های بزرگ از سیستم و داده ها کار آسانی نیست. اما در صورت یک بیماری همه گیر در اعمال قرنطینه این باید انجام شود به سرعت و کارآمد. خوشبختانه با ابزارهای دیجیتال مانند فضاهای کاری و همکاری فن آوری های تیم ها می توانید همیشه در ارتباط ماندن و دریافت کار انجام می شود.

  • درک چالش های فعلی

شرکت مجبور به برخورد سر با چالش های جدید است که همراه با کنترل از راه دور کار می کنند. آنها دوباره ارزیابی آنها چگونه کار می کند به عنوان آنها تغییر جهت به کنترل از راه دور مدل ها. سازمان هایی که عقب افتاد در Vpn ها در طول دوره اولیه اضطرار و بحران به فکر از طریق برخی از چالش های امنیتی در حال گسترش حمله سطوح و عدم متمایز محیط. برخی از سازمان ها مجبور شدند به طاقت فرسا مرحله حمل و نقل کارکنان ایستگاه های کاری به خانه های خود. برخی از تکامل یافته بود BYOD استراتژی که در حال حاضر مورد نیاز برای مقیاس. یک CIO اولویت در طول این تغییر در کنار حفظ ابر امنیت باید به فکر می کنم از طریق یک مقیاس پذیر و امن از راه دور کار استراتژی است که در نظر وسعت پر از متغیرها مانند امنیت بهره وری مقیاس پذیری و انتخاب در این عادی مات مرزهای. حصول اطمینان از وجود اختلال به مشتری خود عملیات و حفظ ارتباط موثر نیز ضروری می شود. در حالی که برنامه های کاربردی SaaS هستند آسان به استقرار و دسترسی CIOs را به چالش کشیده و با حصول اطمینان از ایمنی و امنیت از این برنامه های کاربردی. CIOs نیاز به اهرم پیشرفت در تکنولوژی مدرن در نظر گرفتن عنصر انسانی از تکراری آن وظایف و انتقال کارکنان خود را به بالاتر از ارزش کار.

  • تمرکز بر یک طرح تداوم کسب و کار

یک تداوم کسب و کار برنامه ریزی یک فرایند حیاتی برای هر اندازه سازمان است. داشتن یک کسب و کار موثر تداوم طرح در محل تا حد زیادی ساده و آدرس بسیاری از چالش های ذکر شده در بالا برای یک CIO. در حالی که بررسی تداوم کسب و کار استراتژی های کلیدی فروشندگان شناسایی خطرات بالقوه عملیاتی قطع و ارزیابی جایگزین های موثر برنامه ریزی باید گسترش در سراسر زنجیره تامین به عنوان به خوبی. برنامه ریزی مبتنی بر سناریو بدترین حالت کمک می کند تا در نگه داشتن تعدادی از سناریوهای قابل کنترل است.

  • افزایش تجربه کارکنان

در هر روز یک CIO است که انتظار می رود به ارائه تجربه کارکنان از نظر تکنولوژی, اما بیشتر از آن در طول این زمان تست. ایجاد یک محل کار دیجیتال که واقعا انواع مشکلات ما این است که بسیار سخت تر مهره به کرک از آنجا که اکثر این گروه ها اغلب به تمرکز توجه خود را در بخش جلویی (تجربه مشتری) و پایان دادن به عقب (بزرگ سیستم های ERP). از این رو لازم است در طول بحران از CIOs به اهرم ارزش کسب و کار در پشت یک کارمند عالی تجربه به عنوان. کسانی که تا این سازمان مهم ترین عامل برای هر کسب و کار موفقیت طولانی مدت از آنها نیز آنهایی که در مواجهه با مشتریان خود را.

  • اعمال نفوذ ابزارهای دیجیتال باقی می ماند چالاک

برای کسب و کار تاثیر فضای کاری کارکنان و بهره وری رفاه دیجیتال تغییر و تحول می شود بسیار مهم است. دیجیتال فضای کاری پیشرفته مشارکتی فن آوری های کمک به شرکت ها در تسهیل این. ابر ابزار همکاری نیز تبدیل شدن به هنجار جدید برای عملکرد در میان راه دور مدل ها. در حالی که انجام این کار امنیت این ابزار نیز حیاتی می شود. عدم ارزیابی امنیت داده ها آمادگی بسیاری از آنها قادر به بازیابی به سرعت زمانی که مورد حمله قرار گرفت. CIOs باید شناسایی خدمات بیشتر در معرض خطر و با ارزش ترین به دشمنان خود را. با فرض زیرساخت های سنتی و محیط امنیتی مبتنی بر این به احتمال زیاد به Vpn ها و دیگر دسترسی از راه دور دروازه.

  • گرفتن بهترین از کارکنان خود را

چگونه کسب و کار مشاهده و تجربه کارکنان باید فراتر از یک کوته تمرکز بر بهره وری عملکرد. تکنولوژی باید توانمند است که کمک می کند تا سازمان دریافت بهترین نتیجه را از مردم خود به جذب و تعامل با استعداد است. از بین بردن “سر و صدا” و حواس او را پرت از روز کاری در محل کار فن آوری نیاز به ساده کردن دسترسی به اطلاعات و برنامه های کاربردی. این نیز سبب کارکنان با حق بینش و برنامه های خود را برای انجام بهترین کار است. تبدیل کارکنان خود را از تجربه را قادر می سازد آنها را به تکامل از کار کارگران است که سیستم های موجود را درآورده و آنها را برای تبدیل شدن به ارائه خلاقیت است که خود واقعی نقش مطالبات باید از نخست اهمیت است.

آینده از کار است که در حال حاضر در اینجا. CIOs در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری نیاز به بازتعریف چه کار به معنی ارائه تجربه کارکنان تقاضا در حالی که بهبود نتایج کسب و کار. چگونه C-suite حمایت خود را از CIOs امروز را تعریف کنیم چگونه کسب و کار عمل خواهد شد در آینده نزدیک. در حالی که این امید که این وضعیت می آید و به حالت عادی زودتر از بعد است که همیشه وجود دارد نیاز CIOs به تمرکز قوی دیجیتال led شرکت استراتژی در حالی که نوآوری دست نخورده تبدیل شده است یک ضرورت بیشتر از همیشه قبل از.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>