این NEP 2020 هند

جدید مدتها در انتظار سیاست های آموزش و پرورش (NEP) است که در نهایت ساخته شده سرفصل با کمک به دانش آموزان چسب به کتاب های درسی و تکالیف داده شده توسط کلاس های مربیگری. کمیته انجام یک کار عالی در آن 440 صفحات عجیب و غریب, توضیح در جزئیات اشکالاتی در سیاست و چگونه آنها بهبود یافته است نگه داشتن در ذهن توسعه اولیه برای نوجوانان مرحله یک کودک. در چارچوب سیاست ECCE است که با دقت پیش نویس با در نظر گرفتن تمام جنبه های کشورهای توسعه یک کودک است. برای اجرای آنها در مدارس باید اختصاص داده اند آموزش دیده و به شدت معلمان متعهد و پشتیبانی سیستم. خواهد شد که نظارت بر این ؟ بسیاری از پیش مدارس باید معلمان آموزش ندیده. نسل حاضر پدر و مادر هر دو شاغل باید زمان کمی برای بررسی سیستم. به صحبت می کنند حقیقت Anganwadis در مناطق روستایی هند (RI) مناطق بهتر از قبل از مدارس مرکز شهری در هند (UI). در Anganwadi سیستم هر دو معلمان و پدر و مادر درگیر در توسعه یک کودک است. این است که دیده می شود در UI به عنوان بسیاری از والدین از نگاه مهد کودک به عنوان آیه مراکز. یکی به صبر کنید و ببینید اجرا و نظارت بر سیستم از این سیاست است. در زمان UI مدارس ابتدایی کودکان “مصاحبه” به بستری با هزینه بالا ، این کاملا بی معنی است. این NEP نمی کند و این موضوع در حالی که آن را به رسمیت شناخته آسیب های انجام شده توسط کلاس های مربیگری به 12 دانش آموزان کلاس!. قوی قانون باید اجرا شود در NEP به derecognise چنین مدارس ابتدایی و قرار دادن یک سقف در ساختار هزینه. وجود دارد و باید ساز و کاری برای نظارت بر این مسائل مهم در مواجهه با کودکان نو پا. این NEP envisages رایگان آموزش پیش دبستانی ( کودکان حق آموزش رایگان و اجباری عمل می کنند. RTE; ECCE) و حفظ تعهد در ایالات متحده. به جای حکومت پتو, همه RI کودکان قبل از مدرسه آموزش و پرورش باید رایگان و هزینه سقف ممکن است تحمیل شود برای کسانی که در UI. هند انتظار دارد که برای اجرای این قانون تا سال 2025. پنج سال ممکن است بیش از حد طولانی دوره اما همانطور که قبلا گفتم یک رهبر قوی در راس امور می توانید آن را به اتفاق می افتد. آن است که اجرا شده از سال 2009……11 سال است. هنوز هم ما باید 5 سال به قرار دادن این عمل در جای خود است ؟ شروع با مناطق و مکان هایی که به لحاظ اجتماعی-اقتصادی در یک موقعیت ضرر. بهتر است ECCE می آید زیر یک وزارت به جای دو (MWCD و MHRD). این نتیجه در بازی سرزنش.

این 5+3+3+5 طرح آموزش و پرورش envisages مدرسه افت را باید یک فرصت دوباره به مدرسه در هر زمان. این یک ابتکار خوب گرفته شده توسط NEP سال 2020 است. اما پس از آن بخش بزرگی از RI بستگی به یک شخص حقوق و دستمزد است که به شدت کافی برای اجرای یک خانواده چهار. این نیروهای کودکان به قطع مدرسه و شغل به مکمل درآمد خانواده. امروز بخش بزرگی از جمله قطره مشغول هستند توسط ارائه دهندگان خدمات به تحویل کالا. پس از استعفا به این “درآمد” حالت آن را دشوار است برای آنها را به بازگشت به مدرسه. این است که کمی جدی و مسئله پیچیده و فراتر از NEP نگه دارید. هر چند NEP باعث می شود آموزش و پرورش اجباری, چگونه می توانم آنها آدرس این خانواده موضوع ؟ این باید توسط وزارت معارف و یا MHFW/MWCD? مگر اینکه این موضوع مهم است که حل و فصل به خصوص در جوامعی که زندگی می کنند زیر خط فقر وجود ندارد و معنا در ساخت آموزش اجباری برای جوانان در ری. من از دیدن بسیاری از مردان جوان (مدارس استعفا) پول خوب با فروش غذا (فست فود ) در امتداد کنار جاده در Telangana ( و من مطمئن هستم که چنین باید سیستم های موجود در دیگر شهرها/شهرهای بیش از حد). هر چند این مردان تمایل خود را برای تکمیل مدرسه/کالج آموزش و پرورش, شرایط اجازه نمی دهد آنها را برای بازگشت به مدرسه. در واقع این مردان/زنان بیرون رفتن از راه خود را و آموزش فرزندان خود را و ما می بینیم در حال حاضر چندین کودکان در این کلاس اکسل در امتحانات!! در واقع NEP باید یک ماده به این نسل دوم فرزندان از خانواده ها از جمله برای ادامه تحصیلات عالی با دادن حمایت مالی کافی. این ماده باید بخشی از NEP از وزارت معارف است. مناطق روستایی هند بسیار با استعداد که قادر به آمد و خدمت به کشور با توجه به مسائل فوق. بنابراین مسئله مهم از استعفا نیست کسانی که ذکر شده در NEP مانند 1) امنیت 2) توالت, 3) آزار و اذیت 4) از دست رفتن دوچرخه 5) نوجوان سن ، این مسائل را می توان حل شد اما نسل درآمد موضوع نمی تواند حل شد فقط توسط وزارت معارف است.

این NEP توصیه “نشان می دهد و به” در ECCE بهترین راه برای حذف مرحله ترس در میان دانش آموزان در درجه بالاتر سطح است. بسیاری از Ph D دانش آموزان باید این مرحله ترس حتی در حال حاضر با توجه به عدم وجود مهارت های زبان عمومی در طول شکل گیری خود را آموزش مرحله و در سطح کالج آموزش و پرورش است.

سهولت بررسی هیئت مدیره است که کمک های زیادی به دانش آموزان 12th استاندارد است. این یک حرکت عاقلانه هدف قرار دادن کلاس های مربیگری که تخلیه 80 درصد از دانشجويان انرژی و منابع است. اما پس از آن مربیگری مرکز صنعت است و در حال حاضر این مراکز را پیدا کردن راه های خلاقانه برای تغییر الگوی مربیگری برای پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان است. IITs تلاش خود را برای مبارزه با این صنعت و شکست خورده است. پس از 12 دانش آموزان به نظر می رسد برای امتحانات رقابتی به دنبال پذیرش به موسسات برتر. این احتمال وجود دارد که بیشتر دانش آموزان ممکن است پیوستن به کلاس های مربیگری برای آماده شدن برای امتحانات ورودی به عنوان فشار در 12th امتحان بورد را کاسته. شاید زمانی که NTA طول می کشد بیش از همه آزمایش های مربوط به پذیرش وجود دارد ممکن است یک تغییر و تحول عمده ای در مربیگری.

آن است که آیا قبل از مدرسه ابتدایی یا متوسطه یا دانشگاهی و آموزش و پرورش هر گونه سیاست برای حفظ ما نیاز به خوب و معلمان اختصاص داده شده. آنها ستون فقرات ساختار آموزشی. اگر معلمان زیر پرداخت می شود و سپس NEP اهداف موثر خواهد بود. “معده گرسنه نمی تواند آموزش دهد”. برای جذب معلم برای تدریس در ری وظیفه است اما NEP است ارائه می دهد اما باید اجرا شود. همه چیزهای خوب در یک قیمت می آیند.

ملی برنامه چارچوبی برای مدارس آموزش و پرورش خوش آمدید حرکت به تمام دانش آموزان است. آن زمان هند توسعه مشترک او درسی به طوری که زندگی آسان می شود برای دانش آموزانی که مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر.

ایجاد یک چند رشته ای زیادی HEI مانند IITs و IIMs در یا در نزدیکی هر منطقه از هند است, سیاست معقول ارائه معلمان خوب انتخاب شده در زمان تصدی اساس هدف GER از 50 درصد در دهه.

NEP که از هم اکنون به نظر می رسد به حفظ 3 سال برنامه مدرک و آغاز 4 سال برنامه مدرک. وجود شفافیت بین 5+3+3+4 مدرسه ساختار و 3 و 4 سال برنامه مدرک در NEP.

مهم ترین سیاست NEP گذاشته است انتقال اعتبار توسط دانش آموزان. این یک مدت طولانی منتظر تغییر سیاست که همه مؤسسات آموزش عالی به دنبال دارد. IITs باید آغاز این روند اما این باید گسترش به دیگر HEI از کشور در دوره به دلیل. این خواهد بود تنها زمانی که ساختار برنامه درسی در تمام HEI استاندارد هستند.

اقدامات مختلف مورد بحث و با توجه به اجرای اهداف خود در جذب دانشجو از کشورهای دیگر در نتیجه ساخت هند بین المللی آموزش مجازی ایرانیان و همچنین اجازه می دهد دانش آموزان به تحرک بیشتر بین موسسات آموزش عالی در سراسر جهان است. این متفاوت است مهم در یک وضعیت مانند آنچه در جهان رو به در حال حاضر. در این زمینه مربوط به ذکر است که بسیاری از HEI از جمله IITs در حال تلاش سخت برای رسیدن به بالا در رتبه بندی های بین المللی سیستم. اشکال این است که این موسسات قادر به جذب دانشجویان از کشورهای دیگر و تعدادی از خارجی دانشکده مایل به آمدن و تدریس در این موسسات بسیار کمی است. مسئله اصلی است که نیاز به خطاب در اینجا این است که امکانات زیربنایی مانند محل اقامت, خراب تسهیلات با استاندارد های بین المللی بهداشت و امکانات آزمایشگاهی. هنگامی که یک دانشجوی بین المللی می شود/کشور او را به رقابت برای کار با همسالان خود که به مطالعه در دانشگاه محلی است. هنگامی که استخدام در نگاه هند مدرک گواهی او/او نگه داشته است در رزرو برای شغل. امید NEP 2020 حذف خواهد شد این بلوک ذهنی از استخدام.

معلمان با تجربه / محققان دارایی های با ارزش به HEI. تخصص تعداد زیادی هیات علمی که فعال هستند در آموزش و پژوهش هستند مورد استفاده در کشور ما است. هند در حال از دست دادن این غنی دارایی. NEP نمی کند و این موضوع اما HEI خواهد شد دستورالعمل به induct این دارایی ها در نظام آموزش عالی. راه اندازی مراکز جوجه کشی در HEIs پژوهش و نوآوری به دست آورید فوق العاده با تجربه غنی ارشد معیوب که superannuated در 65-70 سال است. به عنوان طولانی به عنوان یک بازنشسته هیات علمی فعال در تحقیقات او/او باید در درگیر ملی ساختمان فعالیت است. سن هیچ نوار برای آموزش و پژوهش است.

NEPs طلایی بیانیه ” هیچ سرمایه گذاری بهتر به سوی یک جامعه ‘s آینده از با کیفیت بالا و آموزش و پرورش ما افراد جوان است.” آموزش و پرورش در هند همواره طرف صف در سال 1968 1986 و 1992. فعلی NEP نباید دیگر 2020.!!!

در نهایت…….نام این معنا نیست خیلی….. آن است که آیا MHRD یا وزارت معارف است. قوی و وظیفه استاد در راس امور است و آنچه در هند نیاز دارد را به آموزش و پرورش هند در رقابت با موسسات بین المللی. این سیاست معقول پیش نویس به این دلیل که رهبر محسوس است و یک مشاور با او برابر کالیبر عضو کمیته. دولتهای موفق به این درک و امید این خواهد بود که متوجه شدم در حال حاضر به NEP یک واقعیت است. امیدوارم مرکزی هیئت مشاوران آموزش و پرورش (CABE) موثر خواهد بود. جوانان هند دارایی. قسمت دوم از این وبلاگ خواهد شد تمرکز بر روی تحقیق در NEP.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>