NDA را نادرست والدین ادعا می کنند می نویسد: Abhishek مانو Singhvi

علاوه بر آن دستاوردهای متنوع به عنوان بزرگترین رفاه اجتماعی برنامه های مهاتما گاندی ملی روستایی تضمین اشتغال طرح (MGNREGS) دارای دستاورد منحصر به فرد که برجسته در پی بیماری کروناویروس (Covid-19) از گرفتن جدید احتمالي پدران و مادران مالکیت جدید و inventorship ادعا و دو پیروزی خرد توسط ادراک و انتخابی فراموشی.

این Bharatiya Janata Party (BJP)’s وزیران و کارمندان برجسته در حال زندگی کردن نخست وزیر (PM) نارندرا از تطبیق “یاد ماندنی شکست” در برابر خود حاضر گوهر در تاج MGNREGS با معنایی hair-splitting که او به معنای بهبود و بزرگنمایی آن است. هنوز هم دیگران characterising زمان MGNREGS بحث به عنوان یک تلاش توسط سونیا گاندی به ادعای دروغین مالکیت. آنها فراموش می کنند که همان “یاد ماندنی شکست” تطبیق شد و بارها و بارها توزیع مجدد امروز حاکم قدرت امروز و اعضا و رئیس سابق ملی شورای مشورتی (NAC) که conceptualised MGNREGS شد به نام “jholawallahs“. چرا باید کسانی که با تمسخر طبقه بندی شده توسط جریان سیاسی کارشناسی ارشد به عنوان “شهری Naxals,” “چپ متمایل صندلی سوسیالیست/کمونیست” و “خان بازار باند” و یا “Lutyens ” نخبگان” نه اعتبار برای چیزی که نه Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) نه بی جی پی و نه حتی کنگره فکر برای شش دهه فراتر از درک است. برخی از منتقدان دولت تمایل به استفاده از کلمات است که نشان می دهد که کنگره و NAC به ادعای آن ها شبیه به اعتراف به جرم و جنایت.

مقیاس MGNREGS بزرگ است. 31 مارس این از نظر قانونی تضمین ارائه کار بر تقاضا (فوق العاده نوآورانه مفهوم را در خود دارد) به هر کسی در تعیین مناطق روستایی است از آغاز به کار کرد زندگی از 120 میلیون نفر ارائه شده از 1 ، 200 کرور از نفر روز اشتغال پرداخت دستمزد جمع آوری هزاران کرور گسترش بیش از 1.46 میلیون آیتم های متنوع از مناطق روستایی کار می کنند که 60 درصد آنها تکمیل و در حال اجرا. آن را تعجب آور نیست چرا که برای ایالات مترقی داد (UPA) و NAC برنامهها مانند حق دسترسی به اطلاعات از اواسط روز غذا طرح ملی بهداشت روستایی ماموریت امنیت غذایی عمل می کنند, در میان دیگران بودند مقالات از ایمان نه فرصت طلب ترفندها.

به همان اندازه سرگرم کننده است که مرجع توسط آیت grises از دولت به مالکیت ادعا می کند سیستم عامل مانند Jan Dhan Yojana به عنوان دلیل برای MGNREGS موفقیت. آنها حذف محبت از نظر مهرورزی رهبران خود استفاده می شود برای منی Aadhaar طرح است که عملیاتی شده است از سال 2009. با وجود Aadhaar بودن قلب و روح مستقیم به نفع نقل و انتقالات (DBTs) آن نامیده می شد توسط BJP قانونگذار Meenakshi Lekhi به عنوان یک “تقلب” برنامه در سال 2012 اضافه کرد: “این یک برنامه خطرناک به regularise غیر قانونی اقامت مهاجران در کشور است. است بهارات ماتا پس باز به مهاجران غیر قانونی?” اواخر Ananth کومار استدلال کرد: “اگر شما به طور غیر قانونی وارد کشورهای دیگر شما در یا در زندان قرار داده است. اما اگر کسی به طور غیر قانونی وارد هند به او داده است که تابعیت. این سهم Aadhaar….Aadhaar بزرگترین تقلب در کشور است.” چنین فرصت طلب سیاسی gaffes آیا qua MGNREGS یا Aadhaar و یا کالا و خدمات مالیاتی ادامه خواهد داد به امد و شد زیاد نویسندگان آنها با وجود شکنندگی حافظه سازمانی.

فرد فرصت طلبی از هم جدا حافظه سازمانی نمی تواند efface بستری واقعیت است که DBT آغاز شد در ژانویه 2013 بود و به طور رسمی اعلام کرد در بودجه سال 2013 است. واقعیت چکرز که سطل آشغال بی جی پی ادعای نویسندگی DBT نادیده گرفته شد و در سال 2017 PM ادعا کرد: “ما شروع به مستقیم به نفع انتقال طرح. این منجر به پول رسیدن به صاحب حق است. ما با موفقیت حذف واسطه ها.”

دولت به درستی اختصاص داده اضافی 40,000 تومان کرور روپیه به عنوان یک Covid-19 محرک های مالی به MGNREGS. در واقع این یکی از اصلی آن مالی Covid-19 اجزاء در حالی که 90 درصد باقی مانده است گمراه کننده سیاست پولی عرضه اطلاعیه ها ناشیانه پنهان به عنوان یک محرک های مالی. دولت UPA نگه داشته و افزایش اعتبارات هر سال به MGNREGS از زمان آغاز آن. در سال مالی 2009-10 تومان 16,000 کرور به خود اختصاص داده بود این طرح است. سال آینده آن را افزایش 150% به تومان 39,100 کرور. این دولت این مدافعان هستند که گمراه کننده گفتمان ملی باید نقطه خارج یک سال از چنین افزایش قابل توجهی ملی دموکراتیک داد (NDA) در شش سال گذشته. به نظر می رسد که مودی 1.0 و 2.0 باید به طور متوسط سالانه 12.8 درصد افزایش در MGNREGS تخصیص است که بسیار کمتر از کمترین افزایش UPA 1 و 2.

نویسنده آمریکایی Maxine کینگستون به درستی گفت: “در زمان تخریب ایجاد چیزی.” اصلی پدر و مادر از جمله مفید رفاه اجتماعی طرح هیچ مشکلی ندارد اگر موفقیت خود را منصفانه جدید پدر و مادر و مالکیت جدید. اما در “تخریب” ساخته شده توسط این ویروس به همین دلیل است که این دولت حفظ استراتژیک سکوت در مورد افزایش MGNREGS’ از 100 روز به 200? چرا ما نه حداقل تلاش به حرکت و نزدیک به جهانی پرداخت حداقل دستمزد تحت MGNREGS? چرا دولت نمی پاکسازی حق عضویت خود را از 16,000 تومان کرور روپیه که باعث کاهش واقعی آن ادعا MGNREGS بسته از یک لاخ کرور روپیه به تومان 84,000 کرور? چرا وزرای پنهان کردن این واقعیت است که به جای 100 روز زمین واقعیت نشان می دهد که تحقق سختی 75 روز در بسیاری از موارد حتی 50 در برخی از? چرا که دولت نه افزایش مرزهای موفق این طرح تا شش ماه یا به پایان پاندمی? چرا این ترس از کسری مالی و/یا ترور از تنزل رتبه رتبه سازمان های فلج این دولت که به نظر نمی رسد به آگاهی از مفاهیم ابتدایی مانند monetising بدهی آزادانه به صندوق تاسیسات طرح مانند MGNREGS?

این است تنها زمانی که شما در رسیدن به حتی جزئی فوق imperatively اصلاحات فوری به MGNREGS است که کشور را حداقل در نظر شناخت شما به عنوان خوانده نمی بیولوژیکی پدر و مادر از این طرح است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>