این سرود را به شهرهای کوچک و مناطق روستایی هند قوی تر

‘اصلاحات هستند و نه هیچ تصادفی یا پراکنده تصمیم گیری. برای ما اصلاحات سیستماتیک برنامه ریزی یکپارچه و به هم پیوسته و مربوط به اینده روند ” — نخست وزیر گفت: پرداختن به کنفدراسیون صنعت هند را (CII). او مطمئن است که رشد در اقتصاد به محض بازگشت دولت به دنبال اصلاحات متعدد در خطوط لوله.

قبل از این که مرکز کابینه در اولین روز از باز کردن من در زمان دو تصمیم های مهم در میان دیگران است که می توانست تاثیر عمیقی بر آینده روستایی و نیمه شهری اقتصاد است. یکی از آن دوباره ساخته شده یک تغییر در تعریف میکرو, شرکت های کوچک و متوسط (MSMEs) و دو آن افزایش و بهبود حداقل حمایت قیمت (MSPs) چهارده Kharif محصولات.

تصمیم گیری تاکید مجدد بر مقاصد نارندرا مودی نخست در نظر گرفتن جلو موتور اقتصاد را به سمت رشد و رفاه کشاورزان و کارآفرینان بومی.

تعریف MSMEs آخرین تجدید نظر شده بود در 13th مارس تنها زمانی که وزیر دارایی آغاز شده اتفاق می افتند اقتصادی بسته متعاقب بر نخست وزیر اعلام عمده بیست Lakhs کرور تزریق به اقتصاد ملی در راه به ‘Atmanirbhar بهارات’ بودن ‘آواز محلی’ پیشرو در جهان برای ‘Jai Jagat’. در حال حاضر تجدید نظر در تعریف MSMEs خواهد بود – میکرو با سرمایه گذاری یک کرور و به نوبه خود بیش از و تحت پنج کرور, ‘کوچک’ با ده کرور و پنجاه کرور و ‘متوسط’ با پنجاه کرور و دو پنجاه کرور بود. این تجدید نظر در این تعریف دیده می شود در به بهانه شرط از هیچ, جهانی, مناقصه برای سرمایه گذاری دو صد کرور در نتیجه ساخت MSMEs تا حد زیادی به یک بومی امر است.

آن را می توان مشاهده کرد که دولت بسته است و تمرکز زیادی بر رشد MSMEs و در روستایی, اقتصاد, ایده پشت این به خوبی ممکن است به سهولت افزایش فشار در مترو و شهرهای بزرگتر و توانمندسازی شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی هند بیشتر پر جنب و جوش و خود به اندازه کافی به اندازه کافی برای حفظ مردم خود و پایان خود را.

MSMEs شده اند در حال حاضر یک بخش بسیار مهم از اقتصاد ملی – آنها کمک بیش از 30 درصد به تولید ناخالص داخلی 45 درصد به صادرات و 34 درصد به طور کلی تولید خروجی است. آنها همچنین گسترش بیش از سراسر کوچک, متوسط و بزرگ شهرستانها کمک به انواع محصولات و خدمات و دومین کارفرمایان. تقویت آنها را چندین انگیزه تقویت اقتصاد و اشتغال و همچنین کاهش مسائل مربوط به مهاجرت ماهر و کارگران غیر ماهر و حرفه ای به مترو شهرستانها. جای تعجب نیست که نارندرا دولت ارائه شده است ادامه داد: فشار به آنها تحقق خود پتانسیل عظیمی برای RSS اخلاق ‘swadeshi’ در نهایت ساخت کشور ‘Atmanirbhar’.

این نیز در هماهنگی با گاندی چشم انداز رشد و اعتماد به نفس – خیلی نزدیک به نخست وزیر قلب. شده اند وجود دارد بسیاری از پیشرفت های در MSME عمل 2006 در تعاریف و معیار نیز در انجام دور با بسیاری از مقررات compliances کاستن از اجتناب از موانع. قانون اساسی مودرا بانک راه اندازی شد در سال 2015 شده است منحصر به فرد تلاش به طور انحصاری برای ارائه وام در نرخ بهره پایین برای رشد MSMEs. دولت نیز تا به حال یک MSME توسعه برنامه در سال 2018 که 100 منطقه انتخاب شدند و به ویژه تلاش های صورت گرفته برای 100 روز deputing وزیران برای اطمینان از همه مورد نیاز کمک به MSMEs واقع در این مناطق تسهیل عملیات صاف برای آنها.

در آخرین بسته های بیش از حد دولت به انتظارات بزرگ از MSME به خصوص با توجه به ایجاد اشتغال و همچنین افزایش سهم خود را به تولید ناخالص داخلی. بزرگ سه Lakhs کرور تضمین اعتبار با توقف 12 ماه و چهار سال تصدی این منابع مالی را نسبتا آنها را تشویق به سود وام. بانک ها که ارائه آنها را اعتبار مبتنی بر دارایی ها و خواص این واحد پیدا کردن تضمین های کافی را در حال حاضر مسائل مربوط به آنها را با اعطای وام به دولت خواهد ایستاد ضامن به بانک ها و دیگر موسسات مالی.

وزیر دارایی احساس می شود که حدود سی و پنج Lakhs MSMEs را از مزایای این طرح است. با توجه به تغییر تعریف با افزایش معیارهای سرمایه گذاری و به نوبه خود بیش از, واحد نمی توانست ترس از outgrowing نتیجه از دست دادن MSME مزایای. این واحد حتی با داشتن برجسته قرار گرفتن در معرض تا 25 کرور داشتن یک گردش صد کرور خواهد بود واجد شرایط برای این وام. وجود دارد دیگر انگیزه بیش از حد, اما این تضمین های اعتباری تنها خواهد هموار کردن راه های بزرگ رشد پتانسیل های این بخش است. اگر اجرا محتاطانه این طرح باید تمام پتانسیل تغییر چهره این کشور و به خصوص لایه, دو, سه, چهار شهرستانها. وزیر دارایی بیشتر خواسته بانک ها برای رفتن پیش با منابع مالی بدون هیچ گونه ترس از هر سازمان ندارند.

تنها خطر در میان این تشویق, اما می تواند هر دو بانک ها و همچنین واحدهای رفتن فوق العاده گاه به گاه در مورد پول که تزریق – بانک نیست که جدی در مورد زنده ماندن و واحد مورد بازپرداخت داده شده صد در صد تضمینی از دولت. تاریخ قطع بودن 31st اکتبر, این امر می تواند تا حدودی دشوار است برای مطابقت به عنوان ممکن است کمبود شدید کارگران در طول دوره.

اگر طرح واقعی گرفته شده و روحیه بخش خواهد بود فوق العاده بهره مند خواهد بود و به نوبه خود بسیار مترقی در کمک به اقتصاد در روشن تر در راه است. اما خیلی بستگی به حالت و جدیت اجرا و نظارت توسط همه سازمان های مربوطه از جمله هماهنگی از دستگاه دولتی. برای مشکل واقعی در همه دولت تلاش و طرح های باقی مانده مشکل زهکشی پول – در نهایت برای آن دولت پول بعد از همه! بنابراین در حالی که شور و شوق فوق العاده قابل ملاحظه است وجود دارد باید در کنار هم تحمل صفر برای هر حادثه ناگوار و فساد از هر سه ماهه.

اعلام پیشرفته MSP برای 14 kharif محصولات بسیار به موقع. این که فصل کاشت از Kharif محصولات کشاورزان ممکن است فکر می کنم و تصمیم می گیرید که محصولات زراعی به کشت و درو بهره مند شوند. این MSPs ثابت شده است در 1.5 برابر متوسط هزینه تولید. تنوع محصولات مختلف شده اند نیز در ذهن نگه داشته و بالاترین عملکرد شده متصل به Bajra در 83% به دنبال urad 64% tur 58 درصد و ذرت 53%. این امر تشویق متنوع کشت توسط کشاورزان و تسهیل رشد محصولات مختلف است. انگیزه نیز با هدف تشویق محصولات از روغن دانه حبوبات و دانه درشت نیز در نظر داشتن افزایش کاشت تغذیه غنی از غلات. این نیز ارائه کشاورزان لبه که در آن سنتی برنج-گندم ممکن است رشد کرده و با توجه به خاک و یا شرایط آب و هوایی. این مرکز همچنین توصیه متحده برای اطمینان از خرید مستقیم از کشاورزان را قادر می سازد همه آنها به سود منافع.

هر چند این MSPs باید چیزی برای انجام با بسته اقتصادی آنها با هدف ساخت کشاورزی ماندگار و پربار برای کشاورزان. این MSPs همراه با روستایی اقتصادی تزریق مانند تامین مالی و ترویج موضعی ویژه محصولات مانند ragi و makhana ترویج ذخیره سازی زنجیره ای و محلی مواد غذایی/میوه واحدهای فرآوری همراه با صدا عرضه و کانال های توزیع را در رفتن راه طولانی در ساخت مناطق روستایی هند صدا و متکی به خود – دوباره چند صدا گام به سوی مهاتما را گرم سواراج. پیش بینی و پیشنهاد در مورد قوانین مربوط به جهات را مودی نخست به یاد برای ابدیت – چیزهایی که مدت ها فکر می کردم اما هرگز جرأت انجام شود تا تاریخ.

مخالفان و منتقدان تا حد زیادی مورد بحث بیش کوانتومی از بسته بازجویی دولت ادعا می کند از این که 10 درصد از تولید ناخالص داخلی آنها هستند اما از دست رفته بر شدت عمق و broadness از تزریق آن ادعا می کند برای رسیدن به. صندوق بین المللی پول حاکی است که حتی به اندازه بسته است یکی از بالاترین در میان کشورهای در حال توسعه. البته اثرات و پیاده سازی بستگی دارد در راه دولت طول می کشد آنها را به جلو و حذف موانع که در راه است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>