سحر و جادو از شهود با Shakuntala Devi

By Osho

اندک است از برخی جهات مانند غریزه و در راه های دیگر کاملا بر خلاف غریزه; در راه های دیگر، آن را مانند عقل و در عین حال راه های دیگر، کاملا در برابر عقل است. شهود مانند غریزه است زیرا شما نمی توانید کاری در این باره انجام بدهید. این بخشی از هوشیاری شماست، درست مثل غریزه بخشی از بدن شما. اما همین طور که می توانید اجازه دهید غرایزتان برآورده شود، می توانید آزادی کامل به شهود خود بدهید تا برآورده شود.

شهود می تواند به شما پاسخ به سوالات نهایی را… غریزه و شهود هر دو مستقل از شما هستند. غریزه در قدرت طبیعت ناخودآگاه است، و شهود در دست جهان فوق آگاه است که ما فقط کوه یخ کوچک; ما می توانیم ذوب و تبدیل شدن به یکی با آن.

تحقق غریزه همیشه وابسته به چیزی غیر از شما است. شهود فقط تو را به سمت خودت می بره. – وابستگی و نیازی به دیگری نیست؛ از این رو زیبایی، آزادی و استقلال آن است. شهود یک دولت مبرم است که به هیچ چیز نیاز دارد. به یک روش شهود مانند عقل است زیرا هوش است. عقل و هوش تنها در ظاهر شبیه هم هستند. شخص روشنفکر لزوماً باهوش نیست و فرد باهوش لزوماً روشنفکر نیست. شما می توانید یک کشاورز آنقدر باهوش پیدا کنید که حتی یک استاد بزرگ، یک روشنفکر بزرگ، در مقابل او یک پیگمی به نظر خواهد شد.

در هند زنی به اسم شاکونتاله وجود دارد که تقریباً در تمام دانشگاه ها در سراسر جهان بوده است و شهود خود را به نمایش می گذاشته است. او ریاضیدان نیست؛ او حتی خیلی تحصیل کرده نیست. حتی وقتی آلبرت انیشتین زنده بود او تظاهرات خود را در مقابل او (اوایل دهه ۵۰) می داد. او با گچ در دست خود را قبل از هیئت مدیره می شود : شما هر نوع سوال در مورد ریاضیات و یا ریاضی بپرسید ، و شما حتی می خواهم سوال به پایان رسید و او را شروع به نوشتن پاسخ. آلبرت انیشتین به او گواهی نامه داد – او گواهی نامه را به من نشان داد زمانی که من در مدرسه بودم (اواسط دهه ۶۰). او تمام گواهی هایش را به من نشان داد، و یکی از اینشتین می گوید: «من از این زن یک سوال پرسیدم که سه ساعت طول می کشد تا آن را حل کنم، زیرا باید از یک روش کامل پیروی کنم؛ من نمی توانم فقط از سوال به پاسخ پرش. من می دانم که هیچ نمی تواند آن را در زمان کمتر از من می توانم انجام دهد، و این سه ساعت است. اما تمام مراحل باید دنبال شود. اگر حتی یک قدم را از دست می دهی….” ارقام آنقدر بزرگ بودند که تمام هیئت مدیره را برای او به نوشتن پاسخ. و قبل از اینکه او حتی سوال را به پایان برساند، او شروع به نوشتن پاسخ. اون خيلي مبهم بود، چون غيرممکن بود. او پرسید: “چگونه این کار را انجام می دهم؟” او گفت: “من نمی دانم چگونه این کار را انجام می دهم – این به سادگی اتفاق می افتد. از من ميپرسي و چهره ها شروع به ظاهر شدن در چشمانمن مي کنن، يه جايي داخل من می توانم 1، 2، 3، و من فقط در نوشتن می بینم.”

شکونتارا با عملکرد شهود شبهه اش متولد شد، اما من واقعاً برایش احساس غم می کردم چون او فقط یک نمایشگاه شد. هیچ به این مهم نیست که یک زن، که با عملکرد شهود متولد می شود، می تواند به راحتی روشن شود. او فقط در آستانه ایستاده است; یک قدم و او می شود در نهایت آگاهی. اما او آگاه نیست، زیرا این (هدیه) فقط یک دمدمی مزاج از طبیعت است. Abridged from Misery to Enlightenment, Osho Times International, Osho International Foundation, www.osho.com.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im