خداوند جهان پوری Jagannath

توسط Charudutta Panigrahi & Shallu لیورپول

“O Sudarshana! آتشین درخشندگی داشتن قدرت از میلیون ها نفر از خورشید, لطفا جلو و من از جهل من و منجر به Vaikuntha.” – Skanda Purana.

Vaikuntha صندلی ویشنو و Sudarshan انرژی است که سوق به Vaikuntha, پوری. Sudarshan قرار داده شده است در چاکرا Yantra در Ratnasinghasan در Vaikuntha, پوری. او به استناد قرائت Pavamana مانتراها و سرودهای به معنای برای تصفیه.

جهان چیزی جز نام و فرم. واقعیت این است Atman, Brahmn عالی آگاهی جهانی است که حاکم جهان است. کل ایده این است که حرکت از نام و شکل به واقعیت مطلق است. برای انجام این کار ما نیاز به کشف Atman است که تحت پوشش ناخالصی مانند کامه krodha, lobha moha مادا, matsarya و bhaya. این باید از طریق کارما bhakti و جنانا یوگا در نتیجه حرکت به نور در درون از تاریکی خارج است. سپس بدن و ذهن و عقل است که فانی و غیر واقعی در حال نفی و با شناسایی چهل the immortal واقعیت است. پس از آن وجود دارد دستیابی به روشنگری.

روپیه Yantra از Sudarshan کلید سعادت و خوشبختی است. این تابش انرژی برای جهان فانی است. وجود دارد نه قفل مثلث در Yantra که فراگیر و چرخش خارج از ملا, مرکز, نقطه, نقطه همگرایی بین جهان فیزیکی و الهی آن منبع. به طور مشابه این آشکار است در بدن انسان که دارای هفت مراکز انرژی چاکراها که هدایت زندگی است.

چاکراها مراکز انرژی در بدن ما نیز به نام “گرداب انرژی’ و از برشمردن Sudarshan. Sudarshan گذاشته شده است این طرح برای بیداری کندالینی و اعتقاد بر این است Jupa شاکتی “کارکنان از قدرت” همراه با رعد و برق یا صاعقه است و نماینده الهی قدرت شاکتی از purusha.

این Stambha, Jupa شاکتی Sudarshan معمولا نصب شده در yajna salas که در آن مراسم انجام می شود. او نماد چرخه تولد و مرگ است و همیشه متصل به Subhadra. همچنین بسیاری بر این باورند که Sudarshan نیز رادا. موقعیت خود را همیشه به سمت چپ Jagannath و در طول Radhashtami, Sudarshan می رود ناغارا-parikrama در یک شهر مراجعه کنید. چهار حرف ja, ga na tha از Jagannath شامل همه Jagannath, Balabhadra, Subhadra و Sudarshan. این تصویر چهار برابر شناخته شده است به عنوان Chaturdha Murti. Sudarshan مخفف انرژی و چابکی و از این رو در طول رته Yatra Sudarshan انجام شده است به رته های در حال اجرا daitapatis, servitors و هرگز طلیعه به آرامی به رات به عنوان مورد برای اربابان دیگر. در Chaturdha Murti, Sudarshan همچنین نماد ادغام از هر دو Purusha و Prakriti و پس از او شکل عمودی نشان می دهد که جامع ابعاد زندگی با غنی سازی پرانا از طریق ستون فقرات مستقیم. در طول بلایای طبیعی مانند همه گیر ما در حال حاضر تجربه حفظ یک راست به عقب را کاهش می دهد استرس به طور قابل توجهی.

این Skanda Purana اشاره به Sudarshan به عنوان تجسم Pranava Omkara روشن و ثاقب. در پوری رته yatra زمانی که او نشسته است در کنار Subhadra در Debadalan ارابه Sudarshan مظهر Adya شاکتی از Jagannath. او همچنین هادی از انرژی برهما Purusha در شفت صورت شناخته شده به عنوان Chakraraj Sudarshan. او ushers در نیروی زندگی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از Chaturdha Murti. با نعمت Pranava Omkara, اجازه دهید ما راست پشت ما تولید انرژی مثبت و مبارزه با Covid-19.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.