کلیدهای موفقیت کار از خانه کارآموزی

تصویر: جیمز استاینبرگ

آن را یک شب جمعه در سیاتل و اتل زو آماده برای چیزهای بی اهمیت شب—کار رویداد در دل فن آوری. 23 ساله تابستان کارآموز سر طبقه از آپارتمان برای خرید یک بطری شراب آلو.

سپس او سر حق بازگشت به اتاق نشیمن خود را.

این یک مجازی چیزهای بی اهمیت شب به صورت مجازی کارآموز در چه چیزی تبدیل به یک مجازی تابستان است.

خانم زو طراحی و مهندسی دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه واشنگتن شک و تردید او را با حضور مبارک ساعت در هر هفته اگر آنها صورت گرفت در یک نوار. او در می یابد جانباز کارکنان بسیار نزدیک آنلاین, صحبت کردن از خانه های خود را با کودکان و حیوانات خانگی در پس زمینه.

“آن را در معرض بیشتری از من داشته اند در شخص” او می گوید.

اتل زو مجازی کارآموز در دل Technologies, انتخاب یک صحنه زیر آب به عنوان پس زمینه خود را به زوم تماس بیشتر سرگرم کننده است.

عکس: Dell فن آوری

به عنوان سازمان تنظیم کارآموزی تابستان به کروناویروس جدید, واقعیت های مدیران در حال مقابله با این چالش چگونه به ترکیب دانش آموزان به فرهنگ خود بدون دیدن آنها را چهره به چهره است. هدف این است که برای شبیه سازی آن لحظات اسمز آمده است که از بودن در این اتاق. در این روند آنها بداهه راه به این کارگران جوان ظاهر معمولی کارآموز تجربه.

“این رفتن به گرفتن برخی از خلاقیت می گوید:” جن Bokoff مدیر تعامل ذینفعان در شهر نیویورک-بر اساس کاندید که آهنگ جهانی انسان دوستی. این پرده را کارورزان دعوت خواهد شد تا حوادث مانند SpotiFriday که در آن یک عضو هیات دی جی با استفاده از Spotify در لیست و هر کس رقص از خانه.

Candid, یک سازمان است که تجزیه و تحلیل های غیر انتفاعی میزبان SpotiFriday شامل یک عضو ستاد به عنوان DJ. حدود 40 عضو هیات نشان داد تا در طول یک رویداد های اخیر.

عکس:
پرده

آنها همچنین می خواهید به دانستن کارکنان از طریق کار از خانه و آداب و رسوم و توسعه یافته از مستند طراحی شده اند که به icebreakers مانند جلسات است که با شروع هر کس معرفی یا یک گیاه یک فرد و یا حیوان و یا یک موضوع مشترک برای زوم زمینه.

هر کارآموز در تابستان امسال در گوگل اختصاص داده خواهد شد یک مربی شخصی—چیزی که اختیاری در گذشته سامرز می گوید: Kyle سارکوم مدیر گوگل از استعداد و برنامه های توسعه.

حتی اگر آنها نمی خواهد که فرصتی برای بازی در این شرکت کوییدیچ تیم کارورزان هنوز هم شرکت در onboarding فعالیت های تیم و دریافت یک کیسه کوله پشتی که شامل یک کوله پشتی و تی شرت. همایش ها و سمینارها رهبری با مدیران ارشد ارائه مشاوره و پاسخ به سوالات را حرکت آنلاین.

بیش از 900 کارآموزان تابستان در دل دریافت مانیتور و کیبورد همراه با استاندارد شماره لپ تاپ به خانه های خود را احساس بیشتر شبیه به یک دفتر. جدید نیز در این تابستان: ایجاد این شرکت تماس گروه یک گروه از پنج به هشت کارورزان برای کمک به آنها پیوند. هر گروه می شود scrum master—یک کارمند مسئول daily check-ins—بنابراین کارآموزان باید فوری کارکنان اتصال.

کمک به کارآموزان احساس متصل به یکدیگر است که به ویژه فوری از آنچه معمولا 12 هفته برنامه است فشرده به نه هفته, می گوید, جنیفر Newbill دل مدیر دانشگاه استخدام.

سیدنی index on censorship از کالج اسپلمن گشت گفت: او نشان داده است جنبه از انجام کارآموزی از خانه با ارزش است.

عکس: اشلی هورتون

این غیر ممکن است به طور کامل تکرار تجربه بودن در یک اتاق. نشانه های غیرکلامی است که از صحبت کردن به کسی که در فرد نمی تواند شبیه سازی شده است. اما وجود دارد راه سازمان می تواند در حفظ و کارورزان درگیر و آنها را احساس ارزشمند است.

“شما نمی توانید فقط اجازه دهید آن را لغزش می گوید:” جیل کلاین موقت دین برای دانشکده فنی و حرفه ای و گسترش مطالعات در دانشگاه اجرا می شود که واشنگتن ترم تابستان کارآموزی برنامه. او نشان می دهد برنامه ریزی منظم مجازی قهوه برای کارآموزان با جانباز کارکنان و از جمله کارورزان در جلسات آنها ممکن است نه دعوت شده اند تا در فرد است. خانم کلاین مشاوره دانش آموزان برای رسیدن به کارکنان ارائه به کمک تکنولوژی مانند پیدا کردن خوب زوم زمینه و یا نشان دادن آنها نرم افزار جدید.

در این سال محصول از کارآموزان تابستان قصد ندارم به کار مجازی سبز: بسیاری از آنها تا به حال چند ماه تجربه کار از خانه پس از کالج های آنلاین رفت این بهار. آنها تا به حال به یاد بگیرند که چگونه به دیدار با اساتید آنلاین در طول ساعات اداری و همکاری در پروژه ها از مکان های جداگانه.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه شما و یا کسی که در زندگی خود نزدیک مجازی کارآموزی? پیوستن به مکالمه زیر.

بسیاری می گویند که آنها در حال سپاسگزار به کارآموزی در یک بیماری همه گیر که صدها نفر از شرکت ها را لغو برنامه ها و لغو ارائه می دهد. کالج واکنش/Axios نظرسنجی از دانش آموزان برنامه ریزی در شروع شغل در تابستان امسال گرفته شده در اوایل ماه مه در بر داشت 37% گفت: تابستان خود را در شغل شده بود لغو شده و 43 درصد است که آنها به تعویق افتاده است و یا ساخته شده از راه دور.

سیدنی index on censorship قرار بود به مطالعه در لندن در تابستان امسال. وقتی که برنامه لغو شد, او کردم کارآموزی از طریق دانشگاه آمریکایی در واشنگتن غیر انتفاعی مستقر در سازمان رسانه ای آمریکا فروم. حتی اگر آن ممکن است آسان تر برای رسیدن به او را می دانم همکار کارورز در فرد او می گوید: کار از راه دور به کمک به او برای غلبه بر ناراحتی او احساس در گذشته در رسیدن به بزرگسالان است. “آن را کمتر تهدید آمیز آنلاین,” او می گوید. این یک مهارت خانم index on censorship خواهد شد که یک تاریخ در کالج اسپلمن گشت فکر می کند به او کمک خواهد کرد با کار ارتباطات در دراز مدت است.

“من هرگز تا به حال تمام مدیران ارشد’ شماره تلفن همراه می گوید:” Nohemy Zabala که کارآموزی در LobbyIt یک واشنگتن لابی شرکت رفت مجازی در ماه مارس زمانی که خاموش کردن سفارشات به اثر رفت.

درو دانشجوی دانشگاه Nohemy Zabala یک کارآموز در LobbyIt یک لابی در واشنگتن ،

عکس: Nohemy Zabala

خانم Zabala خواهد شد که یک مقام ارشد در جلب دانشگاه می گوید: کارکنان بلافاصله در دسترس تر شد او را تشویق به سوال بپرسید. آنها نیز به او بیشتر انعطاف پذیری اجازه می دهد او را دو هفته زمانی که مادر او مریض شدم.

اندرو لانهام-سابروک خواهد شد که یک مقام ارشد در دانشگاه میشیگان آغاز شده خود را در نرم افزار مهندسی کارآموزی در وست مینستر رنگ.-فضای مبتنی بر فناوری شرکت Maxar در ماه آوریل در نزدیکی خانه اش در برکلی. او می گوید آن را آسان تر برای رسیدن به, برای کمک و ارتباط با مدیران ارشد آنلاین نسبت به او فکر می کردم. او همچنین دوست دارد که به جای داشتن به بحث در پرواز راه او را اگر او به یکی از آنها در سالن او زمان برای برنامه ریزی کردن آنچه که او می خواهد به می گویند جلوتر از زمان اجازه می دهد برای کنترل شده تر روبرو می شوند.

آقای لانهام-سابروک هنوز آرزوها کارآموزی در فرد به طوری که او می تواند دریافت به دانستن کارورزان در مناطق دیگر مانند بازاریابی و موشک های سخت افزاری. او نیست شرکت های زیادی را در مجازی رویدادهای اجتماعی. او در بر داشت یک get-to-know-شما زوم با حدود صد دیگر کارورزان بی دست و پا و او را رد جمعه زوم ساعت و خوشحال چرا که روز خود را خاموش. “من معمولا به حلق آویز کردن با فرد دوستان” او می گوید.

کمک از راه دور

مشاوره از دانش آموزان و مدیران در مورد چگونه به نگه داشتن کارورزان مشغول و از جمله از راه دور:

* راه اندازی 30 دقیقه تماس های تصویری مختلف با کارکنان هر روز نشان می دهد کارل Dutton خواهد شد که یک تازه وارد در دانشگاه اموری و در حال انجام است مجازی کارآموزی با تحقیق و مشاوره شرکت واشنگتن هسته ای در این تابستان از خانه خود در سیاتل.

* تلاش برای برگزاری جلسات ویدئو با تمرکز بر آموزش کارورزان چگونه به انجام وظایف از راه دورمانند چگونه به سادگی یادداشت و نگه دارید و زوم حرفه ای-جلسه توسعه نشان می دهد جاستین Lewis, دولت, مدیریت روابط در LobbyIt یک لابی در واشنگتن ،

* رها نما و در آغوش صمیمیت می آید که از دیدن مدیر کودکان و نوجوانان در حال اجرا در اطراف در پس زمینه در طول جلسات نشان می دهد Cadey مور, افزایش, ارشد در دانشگاه تگزاس در Austin که قرار بود به کار در دل بوستون دفتر این تابستان.

* هفتگی بولتن یا خبرنامه به کمک همه احساس متصل می گوید: الکس لیمن خواهد شد که یک دانشجوی سال اول در دانشگاه براون و که کارآموزی در بنیاد سازمان ملل متحد رفت و مجازی در ماه مارس است.

* شروع تیم-ساختمان جلسات یک هفته قبل از کارآموزی شروع می شود و سپس ایجاد یک مفصل فردی کار برنامه ریزی برای هر کارآموز می گوید Denice Zeck مدیر اجرایی در آمریکا فروم.

نوشتن به نانسی Keates در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>