پنج Ps از مدیریت بحران

نمایندگی West Bengal (WB), به عنوان من در مجلس به خاطر دارم آن را شاهد مرگبارترین طوفان در جهان به خصوص oxymoronically نام بهلا (1970) که ادعا 500,000 زندگی می کند. Amphan اولین سوپر-طوفان در خلیج بنگال پس از سال 1999 (یعنی سرعت باد فراتر از 220 kph). اگر زمانی دراز از بیماری کروناویروس (Covid-19) به نظر می رسد بزرگتر وزیر (سانتی متر) Mamata بانرجی ممکن است دقیق حداقل در زمانی تناسب زمانی که او تماس Amphan “یک فاجعه بزرگتر از Covid-19”. قانون اساسی اختیارات نمی توان نادیده گرفت اگر او می گوید که 70 درصد از جمعیت این ایالت شده است به شدت آسیب دیده و هنگامی که او تاکید چهارگانه whammy Covid-19 مستند مهاجران اسکان و طوفان.

در کمتر از دو روز بنگال از دست رفته در اطراف تومان 1 لاخ کرور. گردباد چپ 80 کشته و صدها هزار نفر بی خانمان, بی خانمان, درختان, زده, خانه, marooned خانه زدم برق و خطوط تلفن آب گرفتگی شهرستانها و روستاها غارت سدهای, fencings و مرزهای. آن wreaked زیست محیطی تخریب و ویرانی به خصوص در محیط زیست حساس Sundarbans. حداقل نه به تباهی کلکته نمادین درخت انجیر هندی بزرگ در میان بزرگترین در جهان.

نخست وزیر (PM) نارندرا هوایی تور به همراه داشت یک بسته امداد تومان به 1000 کرور روپیه ($132 میلیون دلار) برای WB و 500 تومان کرور روپیه ($66 میلیون دلار) برای Odisha. این آمار و ارقام دست کم هر دو به اندازه فاجعه و در نتیجه اندازه تسکینی. این زلزله گجرات رهبری به دولت مرکزی انتشار تومان 500 کرور روپیه (در سال 2001 ارزش 20 سال پیش) به همراه های ad hoc انتشار اشتراک گذاری در مرکزی مالیات است. این مرکز در عین حال به انتشار به بنگال انتظار کالا و خدمات بازپرداخت مالیات از حدود 2,400 تومان کرور روپیه برای آخرین سه ماهه سال مالی 2019-20 (تا مطمئن شوید بنگال است به تنهایی در این زمینه). به سانتی متر ؟ به درستی به یاد PM در مورد 53,000 تومان کرور روپیه در حساب تامین اجتماعی, بازپرداخت از دولت مرکزی طرح (مانند مهاتما گاندی ملی روستایی تضمین اشتغال طرح امنیت غذایی عمل می کنند و غیره) بدهکار به دولت است.

ابتدایی اما عنصری مراحل مورد نیاز به کار گرفته می شود به صورت اورژانس برای اطمینان از کارآمد احیا و رشد موثر از مناطق آسیب دیده.

ابتدا نیاز است که واقعا غیر تبعیض آمیز و برابر با رویکرد qua تمام متحده است. به گجرات قسمت منجر به بسیاری از سازمان های بین المللی به آمده تا با کمک های مالی از جمله اتحادیه اروپا و ایالات متحده (US) آژانس توسعه بین المللی کانادا, آژانس توسعه بین المللی و بانک جهانی ($300 متر) و بانک توسعه آسیایی ($500 متر). صرف نظر از بنگال را واجد ظرفیت و یا جهت گیری سیاسی این مرکز آن را مدیون به چنین متحده به ویژه رسیدن به نهادهای بین المللی.

دوم وجود دارد که لازم است به صورت تصاعدی افزایش دولت تخصیص به مبارزه با بلایای طبیعی است. ما نباید دچار همان “محرک های مالی عدم انعطاف” سندرم منعکس شده در ساعت قرار Rs 20 lakh کرور Covid-19 بسته است.

ما نمی توانیم از یک طرف به درستی پروژه هند به عنوان یک رهبر جهانی و از سوی دیگر رنگ پریده وقتی که می آید به توجیه متناسب جهانی مقایسه. در سال 2011 سونامی-زلزله ژاپن اختصاص داده شده $167 میلیارد دلار برای بازسازی و بازیابی. از آن ساخته شده یک برنامه پنج ساله برای انجام این کار جامع. به طور مشابه, کنگره آمریکا اختصاص داده شده $121.7 میلیارد دلار در طوفان امداد در سال 2005 و 2008. زلزله خیزی ایران اختصاص 2 درصد آن ملی در بودجه سالانه نسبت به کاهش خطر بلایا از جمله 4 میلیارد دلار در سال 2012. هر چند آمار و ارقام دقیق برای تخصیص “در هر یک از گروه های آسیب پذیر” در دسترس نیست آن را روشن است که در مقایسه با هند در هر متاثر از-جمعیت اساس عملکرد ملال انگیز عکس.

چهارم تخصیص تصادفی به مراتب کمتر مفید از هدفمند و متمرکز امداد اقدامات است. ژاپن هدفمند برنامه پنج ساله متمرکز در هر یک از ذینفعان از شیلات به مسکن و قدرت. زانو حرکت تند و سریع واکنش در گرند مگا-اطلاعیه ها پس از طوفان بدون زیر خاص-تخصیص خود را از دست بدهند محدود قدرت و انرژی و زنده دلی در زمان رسیدن به زمین هدف قرار دهند.

پنجم, برنامه ریزی شده و هدفمند اقدامات باید همراه با قوی چارچوب نهادی. پس از سال 2011 دولت ژاپن تصویب “قانون توسعه سونامی-انعطاف پذیر جوامع” به کارآمد ترکیب ساختاری و غیر ساختاری اقدامات برای به حداقل رساندن آسیب.

همه شهرداری ها تا به حال به پیش نویس خود را بازسازی برنامه های مبتنی بر مدل سازی و برنامه ریزی شد و بر اساس به طور کامل در برنامه ریزی شهری مدیریت زمین ساختاری کاهش و جابجایی. خلاقیت و نوآوری باید به سختی شده است conceptualised در هند بسیار کمتر اجرا شده و حتی میان مدت فکر بسیار کمتر از برنامه ریزی بلند مدت است که آشکارا تحت الشعاع کوتاه مدت آگهی hocism.

در نهایت و جالب اینجاست که با توجه به دوره ای سالانه بلایای طبیعی ما بسیار کمی تمرکز سیاست روز قبل از فاجعه اقدامات متقابل. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و از جمله اقدامات متقابل خواهد بود بسیار موثر و همچنین به عنوان مقرون به صرفه. بسیاری از کشورها در فاجعه مستعد مناطق ساحلی ساخته شده اند بالا زمینه برای محافظت از آسیب پذیر جوامع است. Odisha را طوفان پناهگاه هستند و ستوده-اما-جزئی دستاورد شایسته تقلید.

ما نیاز به پنج “Ps” برای مقابله با تکرار حوادث — برجستگی که در نقش دولت ها; یک استخر از وجوه; برنامه ریزی به خصوص در دراز مدت و انکشاف; سیاست qua نهادی حمایت و آمادگی qua اقدامات متقابل. وجود نور پس از طولانی ترین تونل و تنها با این پنج “Ps” می تواند ما را در رویا با امپرسیونیست فرانسوی Paul Gauguin که گفت: “این توفان به پایان می رسد. خورشید بازده; دگرگونى درختان نارگیل بلند خود را plumes دوباره مرد می کند و به همین ترتیب. بزرگ غم و اندوه است; شادی بازگشته است; دریا, لبخند, مانند یک کودک است.”

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>