پایان — اما هنوز

به عنوان دانش آموزان مدرسه متوسطه، من و دوستان من در تکرار داستان های مو بالا بردن از پایان جهان را دوباره تکرار. ممکنه یه سیارک به زمین بخوره شاید یک دنباله دار از مسیر خود دور شود و با ما برخورد کند و همه چیز را به هیچ چیز کاهش دهد. این سناریوهای روز قیامت چیزی کوتاه از فاجعه های نمایشی، ضربه ای، ستون فقرات، کشنده، کیهانی مقیاس فاجعه که به سادگی سیاره زمین و ساکنان آن را قلدری کرد، نبود. ما شانسي نداشتيم یا به عنوان یک تامیل می گفت، “شانسی illai!”

بعدها، این یک طیف از جنگ جهانی سوم و جنگ هسته ای بود که به طور شوم پیش رو بود که همه ما را به پایان برساند. شاید سیاره زنده بماند، راگتاگ، و یک بار دیگر، پس از چند ده هزار یا میلیون سال، تاپیک ها را بردارد.

امروز ما با سناریوهای مختلف بر روی زمین دست و کار — ما با حوادث فاجعه بار قریب الوقوع روز قیامت کدر مانند چگوئه مواجه هستیم – گرم شدن زمین و ذوب یخ قطبی ، افزایش سطح دریا و انقراض گونه ها ، از دست دادن زیستگاه و آلودگی سمی هوا ، آب و خاک ، بیماری های شدید و گاهی اوقات ترمینال که از نتایج همه از بالا و آفت کش ها ، تابش و چه نیست. phew.

و در حال حاضر، آن Covid-19 است، رمان کوروناویروس، باعث بیماری است که به یک همه گیر تبدیل شده است. ممکن است ما آن را دریافت کنید; ممکنه نکنیم اگر ما این کار را بکنیم، ممکن است زنده بمانند؛ ممکنه نکنیم ما ممکن است واکسن موثر به زودی پیدا; ممکنه نکنیم عدم قطعیت همه آن ممکن است ما را قبل از ویروس بکشد.

به هر حال، بیایید بار دیگر مناظر مان را در کیهان روشن کنیم، بسیار جالب تر و کاملا ً فراتر از کنترل ما است و به همین صورت کاملاترسناک است. نه، خورشید به این زودی ها سوخت شُر نمیشه و منفجر نمیشه و همه چیز رو در شعله ها میفرسته هنوز نه. پس چي؟

فیزیکدان نظری و ارتباط گر علوم، کیتی ماک از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، از سناریوهای احتمالی روز قیامت در آینده، تا آنجا که جهان نگران است، در کتاب خود، “پایان همه چیز—از نظر نجومی صحبت کردن’. یکی از این ها کرانچ بزرگ است، یک تغییر شکل از انفجار بزرگ، که جهان را به خود فرو می پاشد به دلیل برگشت انبساط منجر به آنتروپی و “فروپاشی نهایی” را در بر می گرفت.

اگر گسترش ادامه پیدا کند و هیچ بازگشتی و از این رو هیچ فروپاشی و مرگ گرمایی وجود نداشت، چه؟ خوب، گسترش بی نهایت منجر به هر چیزی که دورتر و دورتر از هم حرکت می کند، تضعیف گرانش، پراکندگی انرژی بیشتر و از دست دادن سوخت، منجر به یخ بزرگ آهسته و درحال اضطراب می شود. یکی دیگر از سناریوهای فاجعه کیهانی مک تجسم می کند بزرگ تبدیل است. با گسترش و از دست دادن جاذبه، بدن کیهانی، قادر به ماندن در مسیرهای خود و با هم، شروع به برخورد با یکدیگر خواهد شد. همه چيز از هم جدا ميشه

سناریویی که او می گوید بعید است، این است که یک خلاء شکل می گیرد در صورت تبخیر یک سیاه چاله راه اشتباه، و خلاء گسترش می یابد و همه چیز را نابود می کند، اساساً جهان را حذف می کند.

به هر حال، صحبت کردن در مورد این سناریوها، می گوید کتی، به ما حس چشم انداز می دهد: “بسیاری از جنبه های زندگی مدرن در اطراف طراحی شده اند که سعی می کنند ما را متقاعد کنند که ما کاملا امن، محافظت شده، و در کنترل همه چیز در اطراف ما است. و اين درست نيست بدیهی است که یک وضعیت در جهان در حال حاضر رانندگی که خانه وجود دارد… اما از نظر کیهانی هم ما در این جهان به نوعی از آن بیرون می رویم و باید آنچه را که به ما می دهد بپذیریم.”

هیچ کدام از سناریوهای روز قیامت کیهانی فوق احتمالاً پیش از این اتفاق نمی افتد، می گویند، ۲۰۰ میلیارد سال دیگر، ماک می افزاید، با فکر.

OMG، چه تسکینی! اجازه دهید من به کار من از – از – hone به عنوان من در پناهگاه من سر و کار گرفتن ، چیزی که من انجام شده است از مارس امسال ، بازی peek -a – boo با ویروس Covid-19. برخلاف نت ها که در کانال های تلویزیونی می بینیم، که در حال ظاهر شدن در مکان های عمومی هستند، ماسک صورت شان را مانند ریش، یا به عنوان حمایت چانه به تن می کنند، و بینی و دهان خود را به حملات بیشتر و ویروس باز می کنند.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im