دو whammy کار از خانه و کار در خانه

در مستند هند منظمی تقسیم بین کارگر و کار از خانه در کلاس. کسانی از ما که معمولا بستگی داخلی کارگران دایه و dhobis در حال حاضر از راه دور-کار رسیدگی به فرزندان و نگه داشتن خانه است. همه ما دیده می شود تصاویر, مردان نما با مبس (مبس), پخت و پز وعده های غذایی و ساخت یک مناسبت از این نا آشنا وظایف.

اما تعجب — کارهای عادی و روزمره جنگ نیز فوران همه جا و سنتی نقش های جنسیتی در حال پرورش در بسیاری از ‘مدرن’ خانه. زنان قابل پیش بینی زین با بخش عمده ای از کارهای خانه نیز به کار و شغل روزانه خود را. دولت مالزی اخیرا به همسران توصیه نمی شود طعنه آمیز در حالی که درخواست از شوهران خود را برای کمک و لباس بهتر در حالی که آنها در آن هستید.

حتی مترقی مردان دارای یک زرادخانه از تکنیک های به طفره رفتن از این وظایف آنها اعلام زنان بیش از حد حساس است. آنها اصرار بر انجام این کار در وقت خود را در سبک خود را تا زمانی که شریک زندگی خود فقط تصمیم می گیرد آن را آسان تر به آن را انجام دهد و خودش را نسبت به معامله و هم محور و مبارزه است.

در هند, استقلال برای زنان طبقه متوسط شده است و برنده در پشت کار توسط زنان دیگر, داخلی, کارگران به عنوان ما نیازهای خود را برآورده اقتصادی ضرورت است. آن بود مردانی که برداشت شل زمانی که ما به کار می رفت. جامعه شناسان صحبت از دو بار از استخدام رسمی و کارهای خانه دوم “تغییر” از کارهای کودک و سالمند-مراقبت است که زنان انجام می دهند. خوب هندوستان بزرگترین شکاف جنسیتی در محل کار بدون مزد در هر نقطه از جهان که داده ها در دسترس است. مردان در هند صرف به طور متوسط 52 دقیقه در روز در کارهای خانه در مقایسه با نزدیک به شش ساعت توسط زنان است.

این است که برای بی اعتبار کردن کسانی که زندگی می کنند با خوشحالی با “او” و “او” راه زندگی, یک مرد نان آور و زن خانه دار اگر آنها را انتخاب کرده اند به انجام این کار. رسیدگی به خانواده و خانه عمیقا رضایت بخش و نباید حفظ این زن به تنهایی. مشکل این است که روان اسکریپت است که هنوز تعریف ما که در آن مردان به طور طبیعی خود را به حوزه عمومی و زنان متعلق خصوصی دامنه —”اجازه سازمان ملل خشم اجازه سازمان ملل سقوط/ سایه گهواره باعث می شود یک قفس بر دیوار”. هر آنچه که ما را انتخاب کنید برای خودمان ما نیاز به گسترش گزینه برای دیگران.

پرداخت می شود و کار با ارزش و پاداش و کار در خانه نهان است و جدا شده است. است که چرا زود فمینیستی نوشتن متمرکز زباله از ذهن یک زن و ظرفیت های خالی دور از کارهای خانه — در مری مک کارتی را عبارت از آن است که “کار در آن برهنه, دولت برای کار پر زحمت است که هرگز پس از اتمام کار پر زحمت است که نابود شده و مصرف شده توسط زندگی روند.”

وجود دارد که معروف پوستر در 80s یک زن دیوانه, آشپزی, شستشو, تمیز کردن, تسکین دهنده, کودکان, در حالی که یک مرد می گوید: ‘meri biwi kaam nahin karti’. در دهه 1970 فمینیست اشاره کرد که همه از سرمایه داری است که لبه پنجره رساند تا با خانواده مردسالار; این نامرئی کارهای خانه چیزی است که آماده کارگران مرد برای خود شغل. برای انجام تمام این کار به تسکین او زمانی که شرایط کار خود را ظلم و ستم او و هنوز هم کاملا وابسته به او و بدون او خود پول و منظم که وابستگی — که معامله فاسد است که یک زن رو.

حتی بدبختی و شورش در حال خصوصیسازی کنند نه درک به عنوان یک سیستم شکست. او آزار دهنده سگ ماده, زن با وردنه که بسیار نا امیدی یک شوخی است. اما از آن است که انکار توسط دولت و بازار است که عمل به عنوان اینکه این کار حیاتی از خانه داری و مراقبت از خصوصی مشکل و خانواده است که اختصاص این نقش تنها به زنان که shortchanges ما. بنابراین زمانی که فمینیست خواستار “دستمزد برای کار خانگی” آن تقاضا سیاسی که اصرار بر دیدن این خانواده کارگری برای آنچه در آن است. تصور کنید اگر ما تا به حال نهادی مهد کودک و طبیعی بود همه را به انجام کارهای خانه. شما ممکن است فکر می کنم من یک ادم خیال باف اما من نه تنها یکی است.

ما باید متوجه فرهنگی تا کجا زنانگی به معنای رسیدگی به دیگران و کمی دختر بازی با عروسک ها و آشپزخانه ها و نگاه به جلو به داخلی خود سرنوشت. ما باید بدانند که چه خبر است هنگامی که پیام های WhatsApp با تشکر از مادران برای اینکه شهدا کار کرده و به استخوان. ما باید توجه کنید که خانوادگی تجدید نظر در خدمت به عنوان یک دختر زیبا با پارچه مزین کردن بیش از بهره برداری. ما باید حاضر به superwomen اصرار بر ما ارزش های انسانی.

در ضمن همه کار مهم است و ما می توانیم به دنبال خود ما تعادل بدون gendering این انتخاب. زمان در محل کار است و زمان گرفته شده دور از خانواده و هر یک پناهگاه از دیگر. همه ما نیاز به کار با هدف استفاده از استعداد های ما, کسب درآمد و امرار معاش و برای حفظ خانه ما رفت و برگشت طبقه ریز ریز کردن سبزیجات به خانواده ما یک حس تندرستی. انسان نیز نیاز به اوقات فراغت برخی از لعاب و بی فایده رویا-زمان. مشارکت مساوی و برابر به معنی ما یک نمایشگاه عکاسی در تمام این چیزها و اجازه می دهد تا برای یک مشترک شکوفایی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>