‘دکتر نمی بینم شما در حال حاضر. بازنگری خدمات بهداشتی و درمانی در یک بحران.

برلین

جانباز سیاتل, پرستار, کارولین اعطای فقط به پایان رسید لگد زدن به بازنشستگی اش با یک سفر به هاوایی زمانی که او یک متن از رئیس قدیمی خود را: آیا خانم گرانت بیرون آمدن از بازنشستگی به کمک مرکز پزشکی COVID-19 تست برنامه ؟ آن شب او گفت: بله.

در آلمان که در آن “نه تنها یک بیمارستان به کارکنان به اندازه کافی می گوید:” برلین پرستار ICU, دولت خواستار دانشجویان پزشکی به عمل و حل موانع اداری بنابراین بیمارستان ها می توانید بسیج پزشکی بیشتر کارگران است.

در ایتالیا که دیده است جهان بالاترین coronavirus مرگ و میر دولت خواسته است به تازگی بازنشسته پزشکان برای بازگشت به کار و اختصاص بودجه برای استخدام 20,000 بیشتر در بهداشت حرفه ای.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

مزمن کمبود کارگر می تواند patchworked در طول زمان عادی بلکه به عنوان COVID-19 pandemic انتقاد شدید سیستم های پزشکی در سراسر جهان حق داشتن پرسنل می تواند به معنای تفاوت میان مرگ و زندگی. مدیران rehiring بازنشسته حرفه ای, ضربه زدن دانشجویان پزشکی قبل از آنها حتی فارغ التحصیل و تبدیل به ارتش و داوطلبان به عنوان مکمل کشیده نیروی کار است که حتی قبل از بحران کنونی شد تا در آینده ،

“مانند این است که ما یک پتو که خیلی کوتاه است و هر کس در تلاش است آن را به جلو و به سمت او می گوید:” نیکولا Draoli یک پرستار ایتالیایی.

از برلین به سیاتل بیمارستان ها و درمانگاه ها نیز ramping تا telehealth گزینه های که در چند هفته شده اند غلبه بر, پزشکی, اداری و مصرف کننده مقاومت است که تا به حال مانع طرفداران برای سال. به عنوان COVID-19 به ارمغان می آورد امواج از بیماران از طریق بیمارستان و درمانگاه درب سیستم مراقبت های بهداشتی در حال تبدیل شدن به راه حل هایی که ممکن است تبدیل شدن به طور فزاینده ای جذاب رفتن به جلو.

“اگر یکی از جنبه های مثبت این بحران است و اثبات این است که اصلاح مراقبت های بهداشتی لزوما دهه. آن را فقط یک ماده از خواهد می گوید:” آقای Draoli عضو کمیته مرکزی ملی ایتالیا فدراسیون پرستاری.

در برلین یک پرستار در بخش مراقبت ويژه که ترجیح به نام Nico چرا که او مجاز به صحبت می کنند به اخبار رسانه های عاشق کار کردن با بیماران و undersupply پرستاران به معنی ironclad ثبات شغلی. “من فکر می کنم من می تواند در هر بیمارستان و یا هر ICU در آلمان,” او می گوید.

اما کمبود دارای جنبه های منفی: بیمارستان بسته شده بود یک چهارم از آن تخت ICU در طول دو سال گذشته به دلیل کمبود کارکنان. نیکو بود به طور مداوم در تماس با را انتخاب کنید تا اضافی شیفت و همچنین نیاز به تمیز کردن اتاق بیمار و مرتب داروخانه ها با توجه به کمبود دستیاران. در طول سال نیکو دیده است همکاران با پاهای خود رای. “حجم کار خیلی سنگین است,” او می گوید.

امروز نیکو بیمارستان است prepping برای COVID-19 بحران با اضافه کردن تخت ICU و آموزش غیر ICU کارکنان. مدیران نیز در حال آماده شدن برای استخدام دانشجویان پزشکی که در حال حاضر دولت موظف انعطاف پذیری برای آموزش و صدور مجوز مورد نیاز است.

“ما در حال انتظار برای موج بزرگی از بیماران در انتظار آن را به ضربه در اواخر ماه مارس می گوید:” Nico.

ساختاری کارکنان کمبود

آلمان در حال حاضر مواجه با کمبود 70,000 پرستاران در بیمارستان ها به تنهایی با توجه به وردی یک اتحادیه. “ما از دست داده ایم 300,000 مراقبت های بهداشتی کارگران هر سال به بازنشستگی می گوید:” استفان فروش, یک استاد اقتصاد و سیاست های اجتماعی در دانشگاه Koblenz. “و نسل جوان و افراد جوان به مشاغل دیگر.”

این وضعیت بهتر در دیگر کشورهای توسعه یافته است. ایتالیا در حال حاضر کوتاه در مورد 53,000 پرستاران برآورد آقای Draoli پرستاری فدراسیون. انگلستان خدمات بهداشت ملی از دست رفته است حدود 100.000 کارکنان مراقبت های بهداشتی از همه نوع و ایالات متحده نیاز به جذب حداقل 200,000 بیشتر پرستاران ثبت نام شده در هر سال. همه پیری جمعیت است که باید بیشتر سالمند و مراقبت طولانی مدت.

دلایل اصلی گردش مالی بالا و به اندازه کافی جدید پرستاری فارغ التحصیلان ورود نیروی کار در کشورهای ثروتمند. عوامل اجتماعی-فرهنگی نیز به بازی می آیند; ترین مراقبت های بهداشتی به کارگران هستند بیشتر احتمال دارد به صورت پاره وقت شیفت به دلیل مراقبت از کودک, مورد نیاز, می گوید دکتر فروش به این معنی که شما نیاز به بیش استخدام به ارائه تمام وقت پوشش.

قرار داده و به سادگی این کار نیست به اندازه کافی جذاب به عنوان پرداخت برای پرستاری و پزشکی دستیار کار نشده باقی مانده رقابتی است. در ایتالیا برای مثال مراقبت های بهداشتی با حقوق کاهش یافته و از حدود 40 درصد از این کشور سالانه بهداشت عمومی بودجه دو دهه پیش به کمتر از یک سوم امروز.

“در انگلیس در حال حاضر بسیاری از جای خالی که پر نشده باقی می ماند” می گوید: دکتر Rocco Friebel یک مدرسه اقتصاد لندن سیاستگذاری سلامت استاد. “شرایط کار فقیر هستند. آن را بسیار بالا-فشار کار است.”

نیروی انسانی پیش بینی در سراسر جهان در حال عاقلانه است. در سال 2030 در کشورهای جنوب مرکزی و جنوب امریکا انتظار می رود که به صورت یک ترکیب با کمبود حدود 2.5 میلیون پزشکان و پرستاران و سایر کارگران با اروپا را کمبود در حدود 1.4 میلیون, با توجه به یک سال 2017 مطالعه توسط محققان پزشکی.

استخدام پرستاران خارجی

دولت در آمریکا و اروپا تلاش کرده اند برای مقابله با کمبود با تغییر workloads دیجیتالی شدن خدمات ارائه کمک های مالی برای ایجاد مراقبت از سالمند مواضع و نگاه به کارگر دستمزد را افزایش می دهد, در میان دیگر اقدامات.

“در انگلستان دیده ایم یک فشار به استخدام بالینی دستیاران که می توانید انجام دهید حسابداری و بسیاری از این روز به بعد کارهای که پس از آن آزاد می گذارد تا به طور کامل واجد شرایط پرستاران به مراقبت از شدید ترین موارد می گوید:” دکتر Friebel.

اما استراتژی اصلی در کشورهای ثروتمند است که برای پر کردن صفوف خود را با خارجی پرستاران و کارکنان مراقبت های بهداشتی. دولت آلمان در حال کار با کوزوو مکزیک و فیلیپین به ادغام کارگران به آن سیستم مراقبت های بهداشتی. در انگلستان خدمات بهداشت ملی به مدت طولانی شنود گذاشته اتحادیه اروپا اتباع به ویژه کسانی که از لهستان و دیگر کشورهای اروپای شرقی برای پر کردن شغل.

که تنها یک راه حل جزئی می گوید دکتر فروش اقتصاددان آلمانی, در بخشی به دلیل رقابت. “بسیاری از کشورهای دیگر مانند هلند و فرانسه و سوئیس نیز در تلاش برای گرفتن مردم از روسیه, اوکراین, و کشورهای دیگر,” او می گوید. همچنین او اشاره می کند بسیاری از مهاجران بالقوه صحبت نمی کنم این کشور به تصویب رسید و زبان.

“در نهایت ما باید به کارکنان اضافی از ما [صفحه اصلی] نیروی کار” می گوید: دکتر فروش. “است که نیاز به یک استراتژی چند بعدی مانند بهبود شرایط کار و آموزش و پرورش” برای کارگران است.

نوبت به داوطلبان پزشکی از راه دور

یک کمبود است که در دهه های حل احساس حاد در مواجهه با یک بیماری همه گیر.

در آمریکا مقامات بالا در حال گریه کردن برای پزشکی داوطلبان از همه راه راه. در نیویورک بیش از 50,000 مراقبت های بهداشتی کارگران پاسخ داده اند رژیم صهیونیستی است. اندرو کومو را درخواست. در کالیفرنیا به تازگی ایجاد شده بهداشت و درمان سپاه به گسترش نیروی کار را به دست آورد بیش از 70,000 ثبت نام از “بیکار” پزشکی حرفه ای از همه راه راه.

در ایالت واشنگتن رژیم صهیونیستی. جی Inslee هفته گذشته گفته های اخیر پزشکی بازنشستگان و دانشجویان واجد شرایط “مثل عمو سام, ما می خواهیم شما!”

یکی دیگر از تزریق, پزشکی, نیروی انسانی است که از ارتش ایالات متحده. سه صد سرباز از یک واحد ارتش در فورت کرسن کلرادو وارد سیاتل در هفته گذشته برای راه اندازی 250 تخت بیمارستان در داخل Seattle Seahawks’ فوتبال ورزشگاه و بیمارستان نیروی دریایی کشتی لنگر انداخت در شهر نیویورک است. توسط مراقبت از بیماران بدون COVID-19 آنها می توانید تا محلی تخت بیمارستان برای کسانی که ویروس است.

کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز در حال خواسته به تغییر چرخ دنده ها به عنوان آنها مستقر به واحدهای دیگر مانند از پيوند ويژه تنفسی مراقبت.

ایتالیا بدترین آمار مناطق مانند لمباردی نیز بهره برداری از یکی دیگر از استراتژی: تاکید اولیه-مراقبت نظارت و مراقبت در منزل به جای بستری شدن در بیمارستان. “بیمارستان ها همیشه دیده می شود بیش از حد بسیاری از مردم که تعلق ندارند در بیمارستان می گوید:” دکتر Friebel تحلیلگر.

به عنوان پزشکان ایتالیایی کشف کرده اند که ضرورت اولیه نمایش فیلم مشکوک COVID-19 بیماران انجام می شود بدون فیزیکی مراجعه کنید.

“معلوم می شود که تعداد زیادی از هر دو غربالگری و پیگیری [COVID-19] بیماران – در موارد خفیف – در مورد پرسیدن سوال در مورد علائم می گوید:” یوسف Kvedar یک دانشکده پزشکی هاروارد و استاد و ورودی رئيس جمهور از آمریکا انجمن پزشکی از راه دور. “این یک راه اندازی کامل برای [telehealth] فن آوری است.”

طرفداران پزشکی از راه دور می گویند بسیاری از نیازهای مراقبت درمانی می تواند, در واقع, سرویس بدون پله پا به یک درمانگاه یا بیمارستان.

استعلام از پزشکان در ایالات متحده در مورد telehealth سر به فلک کشید دکتر Kvedar می گوید: در همان زمان که آمریکا و دولت فدرال در حال شل شدن الزامات مورد نیاز برای صدور مجوز در سراسر مرزهای بین دولت و مسائل مربوط به حریم خصوصی در اطراف فن آوری است. آنها همچنین مهلت چیست, تعریف شده به عنوان “بازدید” برای مقاصد بیمه.

“شده است وجود دارد مقدار متناوب از خلاقیت و همکاری” می گوید: دکتر شارلوت وو یک پزشک و بنیانگذار مهار سلامت همکاران بوستون مبتنی بر مشاوره. “ما شاهد افزایش پذیرش مجازی طب اعمال نفوذ مهارت های متنوع اعضای تیم و همکاری در سراسر موسسات – که به طور سنتی رقبا است.”

مجازی مراقبت های دیجیتال, رفع

در مشاوره و ارجاع خدمات در سیاتل مشاوران در حال حاضر ارائه مراقبت های بهداشت روانی از طریق تلفن و برنامه های مانند زوم و Doxy.من. “ما می توانید قبول رضایت از طریق تلفن و در مقابل در نوشتن” در درمان مصرف مواد و اختلالات می گوید: مایکل Byun که اجرا می شود غیر انتفاعی.

COVID-19 ترغیب نوآوری است که ممکن است در نهایت راه را برای روال از راه دور-نظارت از بیماری های مزمن است. امکانات legion. هفتاد درصد از ایالات متحده هزینه های مراقبت های بهداشتی به درمان شرایط سلامت مانند فشار خون بالا و یا کلسترول بالا است که منسوب به یا بدتر با عدم ورزش و یا عادات بد غذایی; آنها می تواند به دنبال یک مجازی-مراقبت از بررسی سریع در, می گوید دکتر Kvedar.

“ما لازم نیست که مردم به اندازه کافی برای ارائه خدمات یک به یک در یک اتاق در یک زمان می گوید:” دکتر Kvedar. “در بسیاری از ناکارآمدی در راه ما ارائه مراقبت. زمانی که گرد و غبار حل و فصل من امیدوارم که ما نمی رویم به انجام هر چیزی در دفتر.”

فن آوری های جدید نیز کمک به مقابله با کمبود نیروی انسانی. آلمان به تازگی به نام به پیشنهاد COVID-19 مربوط به نوآوری و در میان نوشته بود “دیجیتال اتاق انتظار” است که دامپزشکان یک بیمار علائم و یک برنامه است که می چرخد پرستاران بیشتر موثر است. پزشکان و محققان نیز با استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به پیش بینی گسترش بیماری پیاده سازی سریع-تست فن آوری و توسعه روش های جدید برای تماس با ردیابی.

در سیاتل کهنه پرستار خانم گرانت به پیشنهاد او کوتاه بازنشستگی خداحافظی; او در حال حاضر 10 تا 12 ساعت در روز و شش روز در هفته مدیریت COVID-19 تست سایت. روز خود را زود آغاز می شود به اطمینان حاصل شود کافی منابع برای تست به عنوان او منجر به یک تیم از پرستاران در دانشگاه واشنگتن پزشکی مرکز – شمال غرب که آواره شدند از جراحی سرپایی مراکز و درمانگاه.

خانم گرانت بخشی از یک موج از پرستاران که وارد نیروی کار در طول یک شديد کمبود پرستاری در ایالات متحده در سال 1980. “بسیاری از مردم در این رده سنی در حال خروج نیروی کار” او می گوید: پس از آن جای تعجب نیست آنها که به نام بازگشت به پر کردن شکاف آنها به سمت چپ. خانم گرانت احساس “وفاداری” و یک تماس به وظیفه. “من قادر به کمک به این جامعه در یک زمان دشوار است.”

این داستان گزارش شده توسط مانیتور خبرنگار Lenora چو در برلین نویسنده کارکنان ان اسکات تایسون در سیاتل کمک کننده Daniela ساله در رم و نویسندگان Austin دیویس در برلین.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>