روزي که غرور يک جامعه به

صدمه ديده

5 آگوست 2020 بود میدان تایمز در نیویورک برای ترویج هندوتوا (هندوها) اجاره شده بود. در پایتخت های متعدد غربی وظایفی برگزار شد. همه هند از قبل بود.

به جز 200 میلیون اقلیت مسلمان قوی هند. مسجد آنها، مسجد بابری، توسط متعصبان هندو در شمال شهر هند Ayodhya پاره شد. بسیاری از هندوها ادعا می کردند که این مسجد به نوبه خود با پاره کردن یک معبد هندو ساخته شده است. پس اونا ميخواستن معبد رو برگردونن

Narendra Modi برای دومین بار در سال ۲۰۱۹ نخست وزیر هند شد. چند ماه پس از انتخاب مجدد او، دیوان عالی هند در حکمی به تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد که تخریب مسجد بابری غیرقانونی است. همچنین گفته شده است که هیچ مدرکی وجود نداشت که نشان دهد یک سازه هندو در زیر مسجد ایستاده است.

با این حال، دادگاه زمین مورد مناقشه را به هندوها تحویل داد تا معبد خود را بسازیم، در حالی که در عین حال، یک تکه بزرگ از زمین ها را در Ayodhya برای ساخت یک مسجد جدید اعطا می کند. مودی در حال حاضر در حکم خود را در آدرس تلویزیون بیش از حد آشنا مورد تگرگ قرار داد.

من هندو هستم هندي ِ منحرف شاید نه به عنوان یک هندو به عنوان ماهاتما گاندی، پدر بنیانگذار هند. با این حال گاندی زندگی خود را برای مسلمانان هند داد. گاندی از ایالت گجرات هند، ایالت مودی، درود می کند. مودی در دفترش تندیسی از گاندی دارد.

اما آیا مودی از آرمان های گاندی پیروی می کند؟ هند یکی از بزرگترین، متنوع ترین ملت های روی زمین است. گاندی می خواست هند به شدت کلیسا را از دولت جدا کند، و هند را به جاواهارل نهرو بی تابی داد تا نزدیک به دو دهه فرار کند. در سال ۱۹۸۴، انتخابات حوزه آبخیز انجام شد. حق هندو، تقریباً همیشه به حاشیه رانده شده تا آن زمان، تنها دو کرسی در پارلمان به دست آورد.

اونا نميدونستن کجا رو ببينن رهبر آنها، LK Advani، بر روی مسئله معبد مسجد برای به دست آوردن قدرت را در بر داشت. اين موضوع براي هندوها افتخار ميکرد هندو غرور.

اما غرور هندوها مثل غرور سفید نیست. هندویکی از قدیمی ترین ادیان جهان و یکی از مسالمت آمیزترین ادیان جهان است. برخلاف برخی دیگر از گروه های مذهبی، هندوها به صورت منوش در نمی ایند. در حدود سال ۱۰۰۰ پس از اسلام، مهاجمان مسلمان شروع به ورود به شبه قاره کردند و تا سال ۱۲۰۰ پس از آن تقریباً تمام هند را تصرف کردند.

تا زمانی که بریتانیایی ها در اواسط قرن هجدهم به این جا رسیدند، بی وقفه حکومت می کنند. Nehru خود در سخنرانی روز استقلال خود را در شب 14 اوت 1947، که روح هند مدت ها سرکوب شده بود اذعان می کند. روح هند منظورش روح هندوهاي هند بود

اما گاندی می خواست که هر بادی به خانه هند جارو بزند. advani هم زده و تکان ملت با یک سفر خشونت آمیز، آسیب زا در سراسر کشور در سال 1992 به ترویج معبد. کرسی های حزب او تقریباً به صد نفر رشد کرد، هنوز هم به اندازه کافی نزدیک به تشکیل دولت نیست.

اما او می دانست که او در مسیر درست است. Atal Bihari Vajpayee در سال ۱۹۹۸ به PM تبدیل شد و در سال ۲۰۱۴ مودی. Modi او را به حاشیه رانده و او را بخشی از شورای راه نشان دادن، که نه راه نشان دادن و نه یک شورا. -اون از بين ميره Advani، معمار هندوتوا، ساخته شد از بین می روند. قدرت این کار را می کند.

او در مراسم بنیاد گذاری معبد در Ayodhya شرکت نمی کرد. شاید چون بخاطر شرکت جاوید بوده شاید بخاطر اینکه مودی نمی خواست مودي البته مهمان اصلي بود این فرصت هندوتوا نبود که از دست رفته باشد.

به عنوان بسیاری از exult هند، تقریبا همه مسلمانان هند گاو در شرم. رژیم مودی با آنها مهربان نبود. گاو هوشیاری منجر به حملات متعددی از لینچ کردن مسلمانان هند شده است. اکثریت مسلمان کشمیر یک سال است که تحت یک قفل وحشیانه قرار دارد. Modi به هند پناه آورده است تا اقلیت های مورد ستم در محله هند مانند هندوها، سیک ها و حتی مسیحیان (به نشانه امتیاز روشن به غرب) ، اما نه به مسلمانان.

امروز مسلمانان هند تقریبا ً کمااست. او در پایین قطب اجتماعی و اقتصادی کشور است. برنامه های واقعی برای کمک به او راه اندازی نمی شوند. بسیاری از هندوها از سرنوشت او که آنها را عذاب گر سابق خود می داند، به این سرنوشت شان می رباید.

مسجد بابری حدود سال ۱۵۲۰، تقریباً پانصد سال پیش ساخته شده است. طرفداران مودی می گویند که با ساخت معبد، او آنچه را که هیچ برای پانصد سال نداشت به انجام رسانیده است. اما روح هند در حال پاره شدن است. -توي اين خونه، “گاندي” داره مي خونه.

طرفداران مودی، هندوها را مانند من به هندوهای بد مسخره می کند، درست مانند حامیان ترامپ، سفیدپوستان لیبرال را به سفیدپوستان بد مسخره می کند. اما مودی در مورد گاندی چی میگفت؟ آیا او را به او تنها به نشان دادن جهان دعا می کنند، در حالی که در داخل او را به عنوان یک یادگار در نظر می. گاندی آزادی هند را به دست آورد. چرا نذاري ديگه فکرش براي مدتي طول بکشه؟ ما بايد از بوي بد نفرت نفس بکشيم

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im