* محدودیت های مقابله با تلاش های جداشدن یدک کش دفاع هند

دولت نارندرا مودی یک تلاش دیگر را برای سفر به سوی یک کاهش اعتماد به نفس در تدارکات دفاعی آغاز کرده است. این بار، ابزار سیاستی که هدف آن تحقق این هدف است، ممنوعیت واردات سلاح های مشخص است.

چرا هر ورزش در indigenization تدارکات سلاح به نظر می رسد با نتایج رضایت بخش دیدار؟

پاسخی به این پرسش در زمینه ای نهفته است که سیاست های جداشدن در آن قاب بندی شده اند.

مهم ترین زمینه، چهره دولت های محدودیت مالی است. پول برای خرید اسلحه باید با بسیاری از اولویت های توسعه اجتماعی رقابت کند. علاوه بر این چالش قدیمی سن نسبتا جدید است.

در طول دهه گذشته، حقوق و حقوق بازنشستگی سهم بیشتری از بودجه دفاعی را خورده است. این تغییر در هزینه ها به هزینه خرید اسلحه آمده است.

در وبلاگ قبلی (27 ژوئیه 2020)، الگوی تغییر هزینه ها در پی انتشار مطالعه ای توسط لاکزمان کومار بهرا، همکار پژوهشی در موسسه مطالعات و تحلیل های دفاعی مانوهار پاریکار و مادهولیکا بانیوال مورد بحث قرار گرفت.

در این مطالعه، سهم حقوق و حقوق بازنشستگی از 49 درصد به 61 درصد از بودجه دفاعی افزایش یافت. با کاهش خرید تسلیحات از 27% به 19% بودجه دفاعی همراه بود.

این فشار مالی باید با برخی از ویژگی های منحصر به فرد صنعت اسلحه سازی شده است. خریداران و فروشندگان بسیار محدود هستند، و اغلب تولید پس از توافق نامه ها امضا شروع می شود. این باعث می شود اقتصاد صنعت اسلحه سازی بسیار متفاوت از محصولات خرده فروشی.

بنابراین، جدا شدن موفقیت آمیز مستلزم درک روشنی از آنچه هند از طریق اسلحه نیاز دارد، و پس از آن نیاز به یک تعهد مالی محکم برای دیدن آن از طریق حمایت می شود.

اگر تلاش های قبلی در تولید مواد غذایی نتایج رضایت بخش را به بار نمی آرد، تا اندازه ای به این دلیل است که این عوامل ناکافی بودند.

علاوه بر این، مجموعه دیگری از محدودیت ها باید در ذهن نگه داشته شود زمانی که دفاع از indigenization است تام. این محدودیت ها را می توان در قالب یک trilemma، که یک راه محبوب ارائه تجارت offدرگیر در دنیای واقعی قاب.

دفاع هند trilemma indigenization اخیرا توسط Dhruva Jaishankar در مقاله ای بیان شد (‘Indigenisation صنعت دفاع هند’) که او برای بروکنز هند نوشت.

سه لما این است که هند نمی تواند به طور همزمان هر سه زیر را داشته باشد: 1. تجهیزات با کیفیت بالا 2. تدارکات با هزینه کم 3. کسب در یک چارچوب زمانی کوتاه.

در هر نقطه از زمان، هند باید بین دو مورد از سه مورد نیاز را انتخاب کند و یکی را قربانی کند.

چارچوب سه گانه یک روش به خصوص محبوب در توصیف محدودیت های در حال ظهور بازار بانک های مرکزی در انجام فرمان خود را مواجه است.

در تدارکات دفاعی هند، این تریلما در دستور های اضطراری اخیر برای تسلیحات ی که دولت پس از تجاوز چین در شرق لداخ قرار داده بود، در حال بازی بود.

در حدود زمان اولین دسته از هواپیماهای جنگنده رافائل که از فرانسه به هند می رسیدند، دولت مجبور شد دسته دیگری از میگ ۲۹ها را از روسیه سفارش دهد. یک چارچوب زمانی کوتاه در حساب محدودیت های اضطراری و بودجه، دولت را مجبور کرد که از نظر کیفیت، احتمالاً از انتخاب اول خود دست بردارد.

این تریلما در بازی باقی می ماند حتی به عنوان جدیدترین دور از indigenization است سعی کردن. این که آیا این دور از indigenization با نتایج رضایت بخش دیدار خواهد کرد کاملا بستگی به انتخاب دولت می سازد در مواجه با trilemma. این انتخاب ها به نوبه خود تحت تاثیر این قرار خواهند گرفت که آیا هدفی همدوس دارد یا نه و تمایل به بازگشت به آن با تکه های بودجه ای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im