اتهام کنگره فیس بوک ‘کنترل’ در هند — همه که سفید شیر نیست!

این است که نشان می دهد که فیس بوک به BJP و اکوسیستم محافظه کار گسترده تر است. اگر هر چیزی، معکوس درست است. در انتخابات عمومی ۲۰۱۹، فیس بوک به طور یک جانبه بیش از ۷۰۰ صفحه را از کار می گرفت که بیشتر آن ها با روایتی ملی گرا همدردی می کنند. این روند هدف قرار دادن صفحات و گروه های بزرگ که توسط داوطلبان و گروه های علاقه خاص اداره می شوند، با جوامعی که میلیون ها نفر در حال اجرا هستند، از آن زمان متوقف نشده است. دلیلی برای آن ها تعیین نشده و تجدید نظر هم سرگرم نیست.

صفحات فیس بوک از نشریات دیجیتال، که با اجماع گسترده تر چپ همسو نیست، در پایان دریافت بیش از حد با صفحات خود را به دلایل تصادفی زده شده و خیابان های monetization را به طور کوتوله شده است.

درست بیش از یک سال پیش، در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۹، حزب کنگره به ماموریتی همه گیر دست زد تا به راحول گاندی، که مورد تمسخر و تمسخر خود به خودی مردم بود، آرایش آنلاین همیشه فراری را به ساینخود راهول گاندی، که هیترتو موضوع تمسخر و تمسخر خودبه خودی مردم بود، ببخشد. در این روند، آنها گرفتار دست قرمز، با درگیر در حال حاضر بدنام و رسوا بزرگ دستکاری داده ها شرکت دیجیتال، کمبریج Analytica، که در اخبار به خاطر سابقه مشکوک خود را از سلاح داده ها و الگوریتم های فیس بوک برای دخالت در روند انتخاباتی چند کشور بوده است.

کریستوفر وایلی، کارمند سابق کمبریج آنالیزیتا و یک سوت زن، در مارس ۲۰۱۸ به پارلمان بریتانیا در ثبت نام ارائه کرد که کمبریج اینتیکتا به طور گسترده در هند برای حزب کنگره کار کرده بود، و او مدارکی برای اثبات آن داشت.

نویسنده بریتانیایی، روزنامه نگار و وبلاگ نویس تکنولوژی جیمی بارتلت به طور عمومی با اثبات این که او فیزیکی به دفتر تجزیه و تحلیل کمبریج در لندن مراجعه کرده بود اعلام کرده بود و یک بنر کنگره را در دفتر مدیر عامل شرکت به عنوان ‘یکی از مشتریان خود’ مانند نشان افتخار نوشته شده است!

صحبت کردن در مورد سوگیری هایی که یک بستر رسانه ای جدید می تواند در گفتمان عمومی و روایت سازی تزریق کند با انتصاب افراد خاصی با گرایش سیاسی و ایدئولوژیک خاص، انتصاب راوی کانت، یک تکنوکر پیشین تحت حکومت UPA، به عنوان فیس بوک هند معاون رئیس جمهور در سال ۲۰۱۹ یا رهبر کنگره مانیش تواری در هیئت مدیره شورای آتلانتیک، که کار حذف تبلیغات سیاسی از پلت فرم توسط فیس بوک را برون سپاری کرده است. ، نباید بدون توجه رفته اما آنها!

اضافه کردن به لیست طولانی و سوال بر این قرار ملاقات های با مشخصات بالا آجیت موهان ، MD از فیس بوک هند ، که قبلا با کمیسیون برنامه ریزی در طول روز UPA کار می کنند. *سیدارت مازومدار، یکی دیگر از کارمندان تیم سیاست گذاری عمومی فیس بوک که پیش از این برای استراتژیست سونیا گاندی و رهبر ارشد کنگره احمد پاتل کار می کرد، شناخته شده است که دیدگاه های غیرخیریه ای در مورد نخست وزیر و دیگر وزرای ارشد دارد.

همچنین مشهور است که آنخى داس، مدیر ارشد فیس بوک در کنگره در حال حاضر موى متقابل، و رئیس سیاست عمومی فیس بوک در هند و جنوب آسیا خانواده اش را در کنگره تریناموول همسو کرده است. اين کار متوقف نميشه Manish Khanduri، رئیس سابق مشارکت های خبری در فیس بوک، آنها را ترک کرده بود برای پیوستن به حزب کنگره و حتی رقابت در انتخابات عمومی 2019 در بلیط کنگره، ناموفق هر چند.

با وجود افشاگری های ترسانده در مورد کنگره بودن در cahoots با کمبریج تحلیلی، غول اطلاعات و تلاش های مبهم آن برای زیر و رو کردن گفتمون بر روی سیستم عامل های رسانه ای جدید، فیس بوک، به ویژه، کنگره و چپ گرا cabal، که همه در امتداد تغذیه از اکوسیستم نهرویان، جسارت به اتهام BJP به کنترل روایت در فیس بوک و در دیگر پلت فرم های رسانه های اجتماعی ، با مفهوم.

به عنوان یک موضوع در واقع، مسئله کنترل روایت ها به یک بستر محدود نمی شود. است که تقریبا در تمام سیستم عامل های رسانه های جدید اتفاق می افتد. برای مثال، یک محقق برجسته و دیدگاه گرا، آناند راگاناتان که دیدگاه هایش اغلب به اجماع چپ گرا ها بی ربط است، حساب توییتر خود را به خاطر نقل آیه ای از قرآن معلق کرده است! در مقابل، اِسدادُدِن اوایسی، قهرمان نفرت-گفتار در هند و اکنون مرده برهان وانِی، عزیزِ عذرخواهی کننده ٔ ترور، «محبوبیت» خود را در فیس بوک و دیگر سکوهای رسانه ای جدید ساخت! اصولاً بسترهای اصلی باید بی طرف و بی اساس باشند تا روایت های سیاسی در کشورهای دموکراتیک. اين يه روند تکامليه

آنچه که به منزله سخنرانی نفرت در هند است، با چارچوب قانون اساسی و قواعد منقرض شده ما تصمیم گیری خواهد شد. باید برای همه بدون در نظر گرفتن وابستگی سیاسی آنها منصفانه اعمال شود. Sonia Gandhi, whose divisive speech streamed live on Facebook, which led to wide-scale rioting, death, and destruction, is equally guilty as is someone else. ما نمی توانیم استانداردهای دو برابر داشته باشد.

شکل دادن به گفتوماي عمومي نمي تواند خالص يتانحصاري چپ باشد، که از آن زمان حمايت انحصاري و عمومي خود را از دست داده اند. رسانه های اجتماعی گفتومارات دموکراتیک کرده اند و این چیزی است که آنها با آن کنار نآمده اند. آنها اغلب از رسانه های دوستانه برای فشار دادن روایت ناهماهنگ و نامنسجم استفاده می کنند تا مرتبط باقی بماند. اما بعید است که به کنگره که با رهبری بی اعتبار و حمایت مردمی دست به دست می شود، سود سیاسی به دست دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im