چهره در حال تغییر رهبری در جهان از ماسک

الکساندر دوما در کلاسیک بی انتها –The Count of Monte Cristo – به نظر می رسد به نوشته این جاودانه کلمات با بشریت وضع فعلی در ذهن داشته باشیم هنگامی که شخصیت خود ادموند Dantes می گوید: – “همه عقل بشر است و خلاصه در این دو واژه – صبر و امید“. همانطور که ما وارد هنوز یک ماه دیگر از سیاره زندگی در زیر سایه های مختلف از مستند در حال انتظار برای این دوره به پایان رسید و امید است که همه ما می تواند بازگشت به آشنا و در حقیقت پر زرق و برق – حالت عادی به زودی من سپاسگزار به کار برای یک شرکت که محصولات و خدمات مربوط تر از همیشه قبل از و تعهد که به همه مردم آن را می سوزاند و روشن حتی در تاریک ترین زمان.

مانند بسیاری در تمام گوشه و کنار جهان من با اکراه توسعه یافته قابل اجرا سطح راحتی با کار از خانه. من کسی که به طور کامل شناسایی با ارسطو بیانیه ای که انسان با طبیعت یک حیوان اجتماعی و آن را سخت در ابتدا نمی تواند در یک دفتر پر از همکاران و حمام افتاب گرفتن در تب و تاب بودن گرم از یک جامعه پر از ارتباط و رفاقت. به عنوان زمان می گذشت من عادت کرده ایم به حالت عادی و متوجه است که اگر ارسطو زنده بودند او را احتمالا گفت که انسان با طبیعت نیز حیوانات مجازی!

برای بسیاری از ما رهبری ما اخلاق و ایده های ما در اطراف آنچه به منزله رهبری موثر بوده است جعلی در طول زمان هنگامی که ما با اتکا بر چهره به چهره ارتباط ساختمان, زمانی که ما سفر به مکان های از راه دور برای دیدار با تیم ما در فرد هنگامی که ما با تکیه بر انتقال صحت در کلام و عمل ما از طریق حضور فیزیکی. پس از صرف بیش از دو ماه زندگی در زیر یک مستند و مواجهه با چشم انداز چند ماه بیشتر از همان من شده فکر کردن در مورد چه چیزی تغییر در مورد چگونه ما در نگاه رهبری در این نامشخص و بی سابقه بار.

اجازه دهید ما برای اولین بار بررسی در انزوا چه رهبری است که همه چیز در مورد. رهبری واقعی است که می تواند به آزمون زمان ایستاده است و هیچ ربطی به حس قدرت یا اقتدار که موقعیت/سلسله مراتب/عنوان می تواند سبب بر یک فرد است. آن متکی بر شالوده اصول هستند که فقط به عنوان واقعی در یک جهان که در آن مردم تنها عملا آنها به عنوان یک بار بود در یک جهان که در آن تعامل چهره به چهره شد به طور پیش فرض. بنابراین در زمانی که تغییر زیاد آنچه را که ما پیدا کردن اگر ما به چیزی را اشکار کردن چهره در حال تغییر رهبری در جهان پر از ماسک? فرو بردن یک بار دیگر به جهان ادبی برای apt قول من به شما پیشنهاد این – به عنوان نویسنده فرانسوی ژان باپتیست آلفونس Karr یک بار گفت: بیشتر چیزهایی که تغییر بیشتر آنها باقی می ماند همان. بیشتر از همیشه قبل از, رهبران نیاز به انتقال این شالوده کیفیت و تقویت آنها به رغم چالش های مهمی است که اجتماعی فاصله به شمار. مانند حروف صدادار فرم نرم و چسب متصل است که سخت تر صامت به کلمات در زبان انگلیسی این اصول شکل پایه و اساس که در آن تمام ویژگی های دیگر ساخته می شود برای ایجاد این عمارت با شکوه استثنایی رهبری است. رهبران بزرگ همیشه یکuthentic, Empathetic, منnquisitive, Optimistic و توnselfish – بدون در نظر گرفتن شرایط.

یکuthenticity: در این زمان یک رهبر صحت باید طوری همه جانبه و واضح در همه انواع ارتباطات است که می تواند فراتر از محیط خود است. رفته اند روز هنگامی که یک رهبر می تواند امید به انتقال اصالت با دیگران در چشم. چالش این است که در حال حاضر پروژه یک خود معتبر در هر صورت ارتباط ویدئو کنفرانس تلفنی, ایمیل, شل کردن پیام ها و حتی WhatsApp! در این زمان اجتماعی فاصله اصالت خواهد نیاز به تلاش بیشتر به وضوح نشان می دهد. ایمیل های خود را ممکن است نیاز به دیگر و نشان دادن محبت و همدلی و احساسات در فکر راه است. پیام های خود را در تمام کانال باید فرض کنیم کمتر و روشن تر. به distil آن به ذات همه ما می تواند نشان دادن اصالت به طور کامل از بین بردن incongruence و ناهماهنگی بین چه می گوید و چه می کند. با تضمین این که ارزش های ما عموم معتقدان هستند آنهایی که ما نشان می دهد – حتی زمانی که هیچ کس به دنبال.

Empathy: اغلب اندازه گیری چگونه یک رهبر در پاسخ با مراقبت و نگرانی به ناگفته و unexpressed – در حال حاضر به گسترش اندازه گیری یک رهبر پاسخ به بی سابقه نهان و مشاهده نشده. همدلی یک صفت است که شاید ما را جدا انسان از بسیاری از جانوران و قطعا از باهوش ترین ماشین آلات. آن است که توانایی برای قرار دادن خود به دیگر کفش – که زیبا اما شاید مرموز راه گفت که به همدلانه یکی از نیاز به دانستن در مورد تفاوت های ظریف از زندگی دیگری. در این روزها که اکثر مردم “ملاقات” در طول تماس های ویدئویی اغلب با تصویری تبدیل کردن چگونه به خوبی شما می دانید مردم شما را با کار به منظور همدلانه به وضعیت ؟ به عنوان مثال من تا به حال در یک وضعیت که در آن یکی از همکاران من بود که برخورد با مراقبت از دو سال کودک نو پا قدیمی همه توسط خودش و همچنین احساس فشار “انجام به او بالقوه” در مقابل کار. اگر او مدیر نشده بود همدلانه و مراقبت از او ممکن است بی اعتنا به تلاش بسیار دشوار او قرار دادن در برای نگه داشتن قلعه در تمام جبهه ها است و ممکن است شده اند قادر به پشتیبانی از او را در راه معنی دار.

منnquisitiveness: نه بیش از حد بسیاری از مردم برچسب کنجکاوی سیری ناپذیر به عنوان یک نشانگر از رهبری فراست. حتی در عادی ترین زمان آن است که یک رهبر کنجکاو روح است که باعث می شود تیم های رویای بزرگ, ساقه خام و دریانوردی که فقط کمی بیشتر به کشف چه چیزی نهفته است فراتر از افق. با Covid-19 اپیدمی فلج بسیاری از ما با یا ترس یا استعفای رهبران واقعی نیاز به تکیه بر خود کنجکاوی ذاتی به تجسم فرصت پنهان و غلبه بر نیروی گرانش در حال حاضر واقعیت است. کنجکاوی است و نه فقط یک زیر-دارای صفت رهبری آن است که انبوه با تخفیف مهارت های زندگی. آن است که یکی از مواد تشکیل دهنده جادویی است که قادر به “فکر می کنم در خارج از جعبه”. کنجکاو فرد کودکانه در او/تلاش های خود را برای یادگیری در مورد جهان مشتق شادی در دستیابی به اطلاعات و دانش, در علاوه بر این به پیدا کردن رضایت و تحقق در استفاده از این دانش است. هنگامی که یک فرد نشان می دهد کنجکاوی آن منجر به ارتباط شکل گرفته بین تکه های مختلف از داده ها – نه به این دلیل که فرد بیشتر بصری و یا هوشمند – اما از آنجا که مغز به طور غریزی تلاش می کند به شکل ارتباط بین چیزهایی را می داند و دانستن بیشتر به طور طبیعی به معنی بیشتر در ارتباطات شکل گرفت. تاریخ بشر پر است از نمونه هایی از کنجکاوی که نیروی محرکه در پشت برخی از بزرگترین پیشرفت. کنجکاوی در اطراف اشکال که منجر Archimedes به کشف Pi و شناور با کنجکاوی اطراف چیزی به عنوان دنیوی به عنوان یک سیب در حال سقوط به زمین از یک درخت که باعث نیوتن به کشف تئوری پشت نیروی گرانشی و حساب دیفرانسیل و انتگرال (همه این اتفاقا زمانی که او در یک مستند مشابه به خود ما در سال 1665 به دلیل طاعون) و کنجکاوی که منجر انیشتین برای فعال کردن بی حد و حصر برای پیشرفت نوع بشر است. کنجکاوی است و همیشه خواهد بود یک منادی پیشرفت بشر – اما ما نیاز مبرم در حال حاضر بیش از همیشه از این جادویی با کیفیت در رهبران ما به جمعی فعال بشریت به فکر می کنم در خارج از جعبه.

Optimism: اگر یکی از ویژگی های مشخص به وفور در عملا هر رهبر بزرگ در طول تاریخ آن است که توانایی خود را به طور خستگی ناپذیر و خوش بینانه در مورد آینده روشن, مهم نیست چقدر تاریک در حال حاضر به نظر می رسد. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری جهان نیاز به رهبری قادر به تزریق یک نیروبخش دوز خوش بینی به جهان افتادگی شانه ها. این می رود بدون گفت که این خوش بینی باید بی امان اما کور یا این را تکذیب می کند. خوش بینی نیست در مورد شوخی خود کورکورانه است که همه به خوبی خواهد بود. آن است که در مورد وزن حقایق و متوجه می شوند که در هر نسخه از آن در آینده وجود دارد همیشه یک احتمال است که همه به خوبی خواهد بود – ارائه یک کار خستگی ناپذیر برای تحقق بخشیدن به که نسخه آینده.

Unselfishness: در قلب این کیفیت تحقق است که باید به هر رهبر واقعی – چرا یکی به دنبال منجر شود ؟ آن را برای شخصی جلال دید مادی به دست آوردن قدرت و یا قدرت ؟ من می خواهم استدلال می کنند که رهبری این است که هرگز در مورد توانایی فرد برای رهبری است – آن است که همیشه در مورد توانایی فرد در به خدمت می کنند. توانا Coronavirus تضمین کرده است که این بار وقتی که همه ما باید فرصت های بسیار کمی به در بزرگ و پر زرق و, مرحله, اما باید فرصت های بسیاری به پشت صحنه توانمند سازی همکاران و مشتریان به طور یکسان. رهبران واقعی را در آغوش چنین فرصتی با خود خواهی شادی در امتیاز بودن قدرت برای ایجاد تاثیر است. آنها منجر خواهد شد توسط selflessly به دنبال تنها در خدمت.

چارلز دیکنز توصیف زمان های مختلف در تاریخ زمانی که او شروع به A Tale of Two Cities با این جاودانه باز کردن خطوط – ‘این بود که بهترین زمان آن را بدترین زمان در آن سن از حکمت آن سن حماقت آن عصر اعتقاد آن عصر بی اعتقادی آن فصل از نور آن فصل از تاریکی آن بهار امید آن زمستان ناامیدی…’

امروز ما به نظر می رسد زندگی در زمان که دیکنز به نظر می رسد که در حال حاضر شرح داده شده نزدیک به دو صد سال پیش. با مرگ و بیماری فراگیر در سراسر جهان ممکن است به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک زمستان ناامیدی از بهار از امید اما قابل توجه بار با این وجود. به عنوان COVID بحران فرا گرفته شده است که جهان همچنان به نگه داشتن ما تحت آن نوسان و بسیاری از ناامیدی است که ما در حال همه گیر در یک کشتی به مقصد نزول آن وقت همه ما به رهبران – به طوری که ما ممکن است تجسم کیفیت من قبلا ذکر شده به شجاعت و قاطعانه مجموعه جدید بادبان امید!

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.