‘بمب’ ارائه می دهد یادآور سرد خطرناک بیهودگی جنگ هسته ای

در سال 1974 ستاد مشترک ارائه ریچارد نیکسون رئیس جمهور مشاور امنیت ملی هنری کیسینجر با LNO – محدود هسته ای گزینه ای طرح می شود و در واکنش به تهاجم شوروی به ایران (پس از آمریکا). این LNO به نام شلیک 200 سلاح های هسته ای در اهداف نظامی در جنوب بخشی از اتحاد جماهیر شوروی. کیسینجر گزارش داد زدم: “شما را از ذهن خود را? این یک محدود گزینه است؟”

آن لحظه کپسوله درگیری در قلب برنده جایزه پولیتزر روزنامه نگار فرد کاپلان “بمب: رئیس جمهور ژنرال و تاریخچه راز از جنگ هسته ای”: برخورد باورها آمریکا رهبران نظامی ساخته شده است که قصد دارد برای مبارزه با یک جنگ هسته ای و غیر نظامیان که خرس نهایی مسئولیت برای حمل آنها.

در دوران جنگ سرد بسیاری از زرادخانه هسته ای ایالات متحده تحت کنترل استراتژیک هوایی فرماندهی یک نهاد نظامی که در عمل با توجه به سازگار اما موذی منطق است. ساس در سال 1946 تاسیس شد فقط یک سال پس از بمب اتمی آورده سویفت پیروزی در جنگ با ژاپن است. برخی از ژنرال بی در داشتن سلاح از قدرت بی سابقه ای و آنها مایل به استفاده از این سلاح ها نه فقط در یک جنگ تمام با اتحاد جماهیر شوروی اما حتی به صورت تاکتیکی اهداف را در یک “جنگ های محلی” – از جمله آنهایی که محدود به یک منطقه دور که حتی منافع ملی را به خطر اندازد.

Maddeningly inter-service رقابت نه واقعی دفاع نیازهای اغلب کسب و به کارگیری سلاح های هسته ای. نیروی هوایی در طول تاریخ مشخص شده است برای دریافت بیشتر سلاح های هسته از ارتش و نیروی دریایی: در پنتاگون سیاست شاخه نظامی با بزرگترین بودجه برنده است. سپس به توجیه داشتن سلاح های بیشتر و ساس را اضافه کنید بیشتر اهداف خود به جنگ برنامه های. در طول یک جلسه در یکی از این برنامه های رئیس جمهور جان اف کندی خواسته عمومی که چرا بسیاری از موشک بودند به اخراج می شود در مکان های چین: “من درک می کنم که این سناریو این جنگ شروع نمی شود وجود دارد.” به طور کلی فقط پاسخ داد: “آنها در برنامه, آقای رئیس جمهور.”

این grotesquery از ابداع تاکتیک برای توجیه در اختیار داشتن سلاح های led به هولناک سهل انگاری بخشی از جنگ ریزان. در محاسبه خسارت خاص اعتصاب ژنرال اندازه گیری تنها نیروی انفجاری نادیده گرفتن تابش آتش و حرارت. در تهیه لیست از اهداف نظامی هیچ کس زحمت به طرح مکان خود را در رابطه با هر یک از دیگر با نتیجه موشک درد نمیخورد. آن نیست تا زمانی که دولت پرزیدنت جورج دبلیو بوش که کنجکاو کارمندان دولت مجبور ستاد مشترک برای مقابله با excessiveness از این جنگ برنامه و ایالات متحده آغاز جدی کاهش زرادخانه های هسته ای.

با این حال نگران کننده کاپلان آیات در مورد جنگ سرد ممکن است وحشت هستند blunted توسط این واقعیت ساده متعلق به گذشته است. این دلسرد کننده ترین فصل از این کتاب نگرانی های رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. زمانی که او در جریان موفقیت کاهش اندازه زرادخانه هسته ای ایالات متحده در دهه های اخیر او خواستار دانم که چرا او نمی توانست بیشتر سلاح های هسته ای. در سال 2017, هنگامی که بحث تهدید بالقوه ناشی از یک کره شمالی موشک بالستیک بین قاره ای تهمت افتخار است که “ما موشک است که می تواند دست کشیدن از یک موشک در هوا 97 درصد از زمان.” این درست نیست با توجه به کاپلان. در طول آزمون ایالات متحده antimissile سیستم دفاعی موفق بود تنها 10 از 19 بار. در نوامبر آن سال کمیته روابط خارجی سنا برگزار شد جلسه که در طی آن این سوال مطرح شد: اگر یک رئیس جمهور می خواستم برای شروع یک جنگ هسته ای که می تواند او را متوقف? وجود دارد هیچ پاسخ قطعی.

در زمان “بمب” است که به عنوان خسته کننده به عنوان آن را ترسانده است. کاپلان با استعداد است نویسنده و مورخ ولی موضوع این است که در برابر مخالف و درک مطلب. اعداد مانند 275 میلیون (برآورد تعداد روسی و چینی و اروپایی شرقی و میر را از یکی از ساس جنگ در برنامه) بسیار بزرگ به عنوان بی معنی است. و حتی یک خواننده دقیق است به احتمال زیاد به از دست رفته در بخش های مختلف کلمات اختصاری و اصطلاحات مورد استفاده توسط ژنرال نظامی و تحلیلگران: SIOP (واحد یکپارچه عملیاتی طرح – به عنوان مثال به طور کلی ایالات متحده برنامه ریزی برای جنگ هسته ای), MIRV (مستقل چندگانه هنگام ورود دوباره وسیله نقلیه و یا یک موشک حمل چندین کلاهک هر یک با هدف هدف های مختلف) و megaton (یک واحد از نیروی انفجاری معادل یک میلیون تن TNT).

کاپلان بسته به مقدار زیادی از اطلاعات بیش از حد در زمان – به “بمب”. اما نقطه برجسته است که همه بیش از حد روشن است. این تقریبا 75 سال پس از هیروشیما و بشریت موفق شده است برای جلوگیری از نابودی خود. آن را هنوز هم می تواند اتفاق می افتد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de