بزرگترین اصلاحات مورد نیاز به تعمیر اقتصاد هند است نه اقتصادی و حقوقی

برای سال هند شده است و یک زمین بازی برای بین المللی آموزش اقتصاددانان که آزمایش شده است با ما ضعیف است.

متاسفانه ما اقتصاددانان عمدتا آموزش دیده در خارج از کشور به دنبال در هند به عنوان یک ملت فقیر است که می تواند در بسیار بهتر بود کمی کمتر فقیر بنابراین ما واقعا هرگز نگاه اقتصادی اصلاحات از چشم انداز تبدیل شدن به یک مرفه ملت با ایجاد ثروت است.

مشکل با طراحی سیاست های اقتصادی به صورت متنوع و گسترده ملت مانند هند است که وجود دارد بیش از حد بسیاری از مرزهای جایی که این جنگ باید مبارزه کرد.

ما نمی تواند انکار کند که ما فقر است که نیاز به توجه فوری است. غنی ما نیز به عنوان یک مشکل بسیاری از آنها انباشته ثروت با استفاده از فساد و cronyism و از این رو باید به وظیفه. ما همچنین نبود زیرساخت های با کیفیت و بدتر باید یک فرهنگ با یک بدبینانه چشم انداز نسبت به ایجاد ثروت.

در آن دشوار است به یک رویکرد متمرکز به سیاست های اقتصادی در هند و از این رو ما تا پایان ساخت بیش از حد بسیاری از سیاست های هر یک با هدف حل یک مشکل مختلف و زمانی که همه آنها از بازی کردن با هم خالص نتیجه اغلب به پایان می رسد تا به صفر است.

این به این معنی است که ما واقعا نیاز به این مشکل را به حداقل و شناسایی یک دستور کار است که ما می تواند تمرکز و کمک به آبشاری تغییر در سراسر اقتصاد هند.

اگر هند می خواهد به آن را تغییر دهید اقتصادی گرایش و شروع به یک سفر به سوی رفاه وجود دارد تنها یک سیاست اصلاحات است که می توانید آن را به صورت ما و نشانه از آنچه که باید پنهان در داده های منتشر شده توسط ما طاق عذاب بانک جهانی.

یکی از بهتر توصیف از بانک جهانی این است که یک گرگ در لباس گوسفند آن را به عنوان یک “گوسفند” است که نگه می دارد صدای help-the-فقیر و عمدتا به اطمینان حاصل شود که جهان سوم گوسفند را می توان فریب خورده را به تبدیل شدن به طعمه این گرگ. آن است که یک محل عالی برای دریافت اطلاعات اگر شما می خواهید برای پیدا کردن راه های ثروتمند شدن!

از تمام جهان بان رتبه بندی که هند کرایه واقعا بد بدتر از همه آنها است “قرارداد اجرای”.

قرارداد اجرای یک پارامتر مهم برای پیدا کردن “سهولت انجام کسب و کار” برای هر ملت است. بانک جهانی منتشر رتبه بندی جهانی بر اساس مقدار زمان آن طول می کشد برای اختلاف قراردادی بین دو طرف برای حل و فصل کنید با استفاده از قانونی تأسیس و هند منحصر به فرد افتخار شامل راست در پایین چاه مستراح در شماره 163.

با وجود اینکه چند کشور در زیر ما بیش از حد بسیاری از آنها هم موفق متحده یا هیچ واقعی دولت برای به اجرا درآوردن قرارداد; پس برای تمام اهداف عملی بسیار رک و تفسیر از این رتبه بندی این است که ما یا یک کشور شکست خورده و یا معاشقه خطرناکی با یکی شدن.

اگر ما نگاه از نزدیک در این داده های هندی, سیستم حقوقی در حدود 1445 روز (تقریبا چهار سال) برای حل اختلاف قراردادی و هزینه آن تقریبا یک سوم مقدار اختلاف فقط به عدالت است. اگر ما نگاهی به رتبه بندی و حل اختلاف بار دیگر چهار اقتصاد بزرگ یعنی ایالات متحده آمریکا (رتبه 17) چین (5) ژاپن (50) و آلمان (13) همه آنها را تحویل عدالت در کمتر از 500 روز.

این واقعیت است که ما پیوست top five با رفتن گذشته انگلستان (رتبه 34) و تبدیل شدن 5 بزرگترین اقتصاد در حال حاضر اثبات روح کارآفرینی است که هند کسب و کار در حال نمایش حتی با چنین شدت سطح پایین قرارداد اجرای!

اگر ما در محیط اقتصادی از هند به رسیدگی به آن است و نه با اقتصاددانان است اما با حقوقی ایجاد ملت ما. به همین دلیل چنین بزرگ ملت برکت انسانی و منابع طبیعی باقی مانده اند ضعیف است که ما باید یک سیستم حقوقی است که به عنوان نشان داده شده توسط این رتبه بندی به طور کامل شکست خورده است.

داده ها از بیرون آمدن از دادگاه است فراتر از تصور برای هر “عملکرد” سیستم قانون است.

در این مرحله ما باید 3.3 کرور مورد انتظار در دادگاه. وجود 43 لاخ مورد انتظار در دادگاه بالا که 8 لاخ در حال رفتن برای بیش از یک دهه 2 lakhs موارد در حال رفتن برای 25 سال دارد و نزدیک به 1000 نفر که در حال رفتن برای 50 سال!

به عنوان عدالت در زمان کمیاب کالا در هند آن را بسیار مستقیم مفهوم اقتصاد. آن منجر به ایجاد یک شبکه پیچیده از فساد در هر سطح. به عنوان مردم مجبور به پیدا کردن برش های کوتاه به جای گرفتن درمان های قانونی این تاخیر نیز تغییر بسیار تعریف کسب و کار در هند است.

ما در حال حاضر یک کشور که در آن جرم و جنایت نه تنها می پردازد اما تنها جرم و جنایت می پردازد.

با تشکر از حلزون گام حقوقی در سیستم شایسته سالاری توام با قانون-abidingness کمی امید که آن را ساخته شده است به رقابت با مجرمان با کمی ریسک و تمام دستاوردهای.

اگر هند می خواهد به تغییر آن اقتصاد, تنها راه برای انجام این تعمیرات اساسی در سیستم های حقوقی.

ما نیاز به یک دادگاه عالی است که می شود صد برابر بیشتر ضربه زننده و توقف اعتراف همه چیز را زیر آفتاب به نام قانون اساسی مسئله است.

ما نیاز به دادگاه که گام به گام از ویژگی های اختلافات به جای دارای حق اعمال شمشیر عدالت طبیعی در همه جا. و ما نیاز به دادگاه های پایین برای تابع در یک زمان محدود به شیوه ای توسط القا فرآیندها و پاسخگویی.

اگر این به معنی اضافه کردن یک هزار و دادگاه و ده هزار قضات آن را به ارزش هزینه است که ما نیاز به خرس چرا که تا ما نیست رفع این مشکل وجود ندارد و سیاست های اقتصادی است که کار خواهد کرد.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im