نزدیک شدن به مالی طوفان

دولت حساب برای Q1 (آوریل تا ژوئن) مالی 2021 امید است که دولت های ظریف موضع در Covid 19 مدیریت که با ظهور پست اولیه دست پاچه قفل کردن در ماه مارس در حال کار است.

در آوریل و مارس درآمد رسید که در پایین سنگ (30 درصد و 25 درصد از درآمد درآمد در سال گذشته). در ماه ژوئن آنها افزایش یافته و به 75 درصد از درآمد درآمد در سال گذشته با متوسط 54 درصد برای Q1. این augurs خوبی برای درآمد رسید در Q2 (جولای تا سپتامبر) به بهبود به حدود سه چهارم از سال گذشته است.

Covid-19 هنوز هم کار راه خود را از طریق هند و حتی مرگ و میر decoupled از نرخ که در آن موارد جدید اضافه شده در اواسط ماه ژوئن. آن است که در حال حاضر دو برابر شدن هر سه هفته. از موارد جدید دو برابر سریع تر است. اما این می تواند به دلیل گسترده تر تست.

با این وجود اختلال در اقتصاد در ادامه با هتل ها و مهمان نوازی و حمل و نقل هوایی, سفر و صنعت گردشگری بزرگترین ضربه را. احساسات نیز نزولی است و با عدم قطعیت در اشتغال قیمت دارایی ها و رشد ریخته گری سایه. برخی از این جدید نیست. هند بوده است کاهش بیش از گذشته هشت چهارم. Fy2019-20 بود که یک سال از ولرم رشد بالای 4 درصد از تولید ناخالص داخلی. سال مالی 2021 به احتمال زیاد کمی بدتر است. حتی اگر مستقیم پریشانی ناشی از Covid 19 به پایان می رسد در این مالی Fy2022 بعید است به یک سال از رشد دیدنی و جذاب, با توجه به تقویم سیاسی دولت در سطح انتخابات است.

پوشش نقره ای است که وزارت دارایی بوده و استادانه انتخابی با هزینه ها. توانسته است حتی در این زمان مشکل به حفظ اولویت برای هزینه های سرمایه در 21.5 درصد سالانه هدف با تخصیص 40 درصد بالاتر از سال گذشته Q1. کل هزینه شده است هر چند محدود به 21 درصد بالاتر از سال گذشته با درآمد هزینه در 28 درصد سالانه هدف است.

وزارت مالیه با موفقیت تکرار آنچه میلیون ها نفر از خانواده ها در حال انجام در بودجه خود را دارند. حفظ یک حس نرمال در یک دوره savage اختلال با نگه داشتن خانه آتش روشن و firewalling خانواده از تنش های روانی و فیزیکی تامین مالی هزینه های ماهانه.

بنابراین جای تعجب نیست که دولت انجام داده است و چه بقیه از ما نیز انجام می دهند – قرض گرفتن (و یا رقیق کردن پس انداز) به صرف این امید که روزهای بهتری در اطراف گوشه هستند. این نشان می دهد که در Q1 کسری مالی (هزینه ها منهای درآمد) از Rs 6.6 تریلیون 53 درصد بالاتر از سال گذشته در سه ماهه مشابه.

چگونه وخیم وضعیت مالی است که می تواند سنجیده از این واقعیت است که درآمد خالص رسید اتحادیه دولت Rs 1.35 تریلیون (Rs 2.5 تریلیون Fy2020) – بعد از انتقال سهم دولت از درآمد مالیاتی –حتی به اندازه کافی برای دیدار با هزینه بهره از Rs 1.6 تریلیون. امیدوارم در Q2 (جولای تا سپتامبر) درآمد بیش از هزینه بهره. اما آنچه از دیگر هزینه های ثابت مانند حقوق بازنشستگی و دیگر ایجاد هزینه های تخمین زده شده در حدود Rs 1.5 تریلیون دلار در سه ماهه?

خالص درآمد مالیاتی نیاز به رشد به تومان 3.1 تریلیون دلار در Q2 به پرداخت فقط برای علاقه و ایجاد هزینه های. آخرین مالی (2019-20) Q2 خالص درآمد مالیاتی اتحادیه دولت بودند تومان 6.08 تریلیون. پس اقتصاد گسترده دررفتگی ادامه حتی در پایان ماه جولای خواهد بود بیش از حد خوش بینانه به انتظار چیزی بیش از 75 درصد از سال گذشته Q2 خالص درآمد مالیاتی. این مقدار به حدود Rs 4.5 تریلیون – به اندازه کافی برای پرداخت بهره و حقوق اما نه به اندازه کافی از چپ به سرمایه گذاری دیگر رفاه و توسعه هزینه های تخمین زده شده در حدود Rs 2.5 تریلیون در هر سه ماهه.

این نشان میدهد که کسری مالی رشد خواهد کرد با پایان Q2 در این سال به 8 تریلیون تومان به عنوان هدف برای پایان سال مالی. نسبت به تولید ناخالص داخلی آن در حال حاضر خواهد شد بالاتر از هدفمند 3.5% به دلیل تولید ناخالص داخلی است و به احتمال زیاد منقبض شده توسط 25 درصد نسبت به فرض تولید ناخالص داخلی 225 تومان تریلیون دلار برای این مالی. این به این معنی FD خواهد شد 5 ٪ از تولید ناخالص داخلی. همچنین در نظر بگیرید که رایگان دانه ارائه مهاجر و فقیر گرسنه است که هنوز برای پرداخت می شود.

Q1 هزینه های یارانه داده هوا قطره قلب مالی محافظه کار است. هزینه کل است که فقط 50 درصد از سال گذشته هزینه در Q1. حتی در مواد غذایی یارانه هزینه Rs 410 میلیارد فقط 43 درصد از سال گذشته است. متاسفانه ما می دانیم این است که بعید است به آخرین. با 800 میلیون فقیر داده می شود 5 کیلوگرم از غلات و 1 کیلو عدس هر ماه به صورت رایگان برای مدت پنج ماه از ماه جولای تا نوامبر یارانه مبلغ سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.

این عمل تعادل, به دنبال به جلو خواهد بود بین قرار دادن پول به طور مستقیم به دست مصرف کننده به عنوان طرفداران منافع مستقیم انتقال معتقدان و یا هزینه های دولت بیشتر (و بهتر) به منظور بهبود خدمات بهداشت عمومی و کاهش معامله و هزینه بهره برای کسب و کار. مگر اینکه کسب و کار احیای رشد تولید ناخالص داخلی و اشتغال – تنها پایدار معیارهای افزایش مالی فضایی برای کمک به فقیر را به رنج کشیده. وجود ندارد و بهترین حالت یا راه حل. اما یک مورد قوی وجود دارد که دولت برای به اشتراک گذاشتن با شهروندان ماهیت تجاری کردن آن پیشنهاد می کند.

بسیاری از شور و شوق در مورد نقض ما کسری مالی بر اساس “نگه داشتن-up-with-the Joneses” اصل است. اگر آمریکا و اروپا را می توان بی بند و بار چرا ما ؟ خوشبختانه برای ما مودی دولت هنوز نشان داده شده است قصد خود را برای پیگیری این جاهل مشاوره – که کاملا بر خلاف فضیلت و روند پیگیری آن تا حال حاضر نسبی مالی ریاضت. وام گرفتن برای صرف در مصرف هزینه های آن در تورم بالاتر از مواردی است که مطابق با عرضه پاسخ است که بستگی به سرعت اقتصاد عادی.

آن شده است هرگز آسان برای هر دولت منتخب به چوب به انتزاعی کلان اقتصادی اصل در مواجهه با بی وجدانی سختی بودن منتقله توسط فقرا و کسانی که بدون (و یا کسانی که از دست داده اند) یک سازمان بخش کار است. اضافه کردن به این ادامه فشار به روز رسانی ما آمادگی نظامی توسط لرزش ناشی از سراسر تبت و شما باید یک طوفان کامل نزدیک است که می تواند درایو سخت ترین وزیر دارایی به حواس پرتی.

خبر خوب این است که وزارت دارایی و RBI کارکنان هستند عملی نبرد سخت کارکنان خواهد شد که به ما خدمت می کنند و این مایه تاسف است اما موقت فاز از اقتصاد ما.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net