Pranav Khullar

ماهیت آگاهی است منی تم در قلب Upanishadic فکر می کردم. این Taittiriya Upanishad به بررسی پنج برابر غلاف از آگاهی انسان از koshas – annaya, pranamaya, manomaya vijnamaya و anandamaya است که فیزیکی حیاتی و روانی و فکری و لایه های علی – انسان فردیت. این Mandukya Upanishad میسازد پایین چهار متحده آگاهی – jagrat, svapna, susupti و turiya است که ما خواب خواب dreamless دولت و آگاهی خالص. در همین راستا این Aitereya Upanishad تشریح چگونگی Brahmn خود را ممکن است به عنوان تعریف آگاهی است.

منعکس کننده عمیقا بر طبیعت انسانی و متعالی آگاهی Aitereya آغاز می شود با بیان این که چهل تنها واقعیت است. در ابتدا چهل تنها اولین علت و اصل قبل از خلقت خود را. این Aitereya تشریح چگونگی این اصل اول در خلق عالم مرحله ابتدا با فضا-زمان و crystallising جوهر آن در شکل انسان در نهایت. این Aitereya توجه به چگونه بدن انسان است که نخست تجلی چهل اشاره به این واقعیت است که ما نیاز به درک درونی ما کیهانی طبیعت است. “من که هستم؟” سوال های کلاسیک از اوپانیشادها است که برای اولین بار می خواست در Aitereya اصرار به ما متوجه است که ما بیش از صرفا ما اندام های حسی و ذهن برای ما چهل, در واقع.

چگونه چهل حفظ خود را ؟ با زایش و پرورش, خانواده, توسط استعاره ترسیم چگونه چهل متولد شده است سه بار در یک انسان برای اولین بار وقتی که یک کودک تصور طریق بذر رحم, دوم, زمانی که کودک متولد شده است و پدر و مادر پرورش کودک به بزرگسالی مانند خود و ثالثا در زمان مرگ انسان را می گیرد در بدن دیگری به عنوان تعیین سرنوشت خود را خود سوم تولد. از طریق ترسیم سه تولد که روح را می کشد, این Aitereya در آيات و روايات است که این ایجاد شده در سراسر جهان وب samskara است که تنها یک پیش بینی است, بنابراین در واقع واقعی است.

این Aitereya Upanishad پس از تساوی ما را به بازتابی از آنچه که چهل است و اشاره می کند که آگاهی خود را Atman. آگاهی مطلق در جهان تبدیل شده از تعدد. هنوز تبدیل شده است و نه کسانی که چند خودشان هستند که تنها های مختلف خام و لایه های ظریف از آگاهی است که مربوط به ما و روانی و حالات ذهنی بودن. هر چند این ممکن است به نظر می رسد واقعی و شدید به یک فرد او به عنوان تجربه آن کشورها تمام این لایه ها می گیرند در Prajanam خالص آگاهی است.

در حالی که Mandukya تعریف آگاهی خالص به عنوان Turiya به اندازه چیزی شبیه samadhi در یوگایی نظر Aitereya Upanishad آن را تعریف می کند در آن انعقاد Mahavakya به عنوان Prajanam Brahmn خالص آگاهی مسکونی در داخل بدن اما نه بدن تحریک فرایند شناختی از ذهن نیست اما ذهن روشنایی تا هر حسی و شناختی, دانشکده, اما نه دانشکده. سالک لازم است برای شروع با یک پرس و جو به آگاهی از ذهن و بدن و پوست پشت این لایه های آگاهی است که با یک پوشش داده است که آگاهی از خود است.

آگاهی به عنوان تعریف شده در این مفهوم Prajanam به ما یادآوری می کند برای دیدن تجربی جهان به عنوان آن را واقعا به عنوان تنها یکی از بستگان بخشی از یک بزرگتر آگاهی و سالک است به تلاش برای دولت که از آگاهی خالص که در آن یکی که تجربه حضور در همه جا از Brahmn و نه فقط فکری آن را درک.

نویسنده مشترک وزیر دولت هند

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de