تایلندی سربازان صبر در خارج از ترمینال 21 مرکز خرید در ناخون راتچاسیما.

عکس: لیلیان suwanrumpha/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک سرباز مسلح با سلاح های نظامی در رفت و داد و بیداد تیراندازی در یک مرکز نظامی و مرکز خرید در تایلند در روز شنبه, کشته شدن حداقل 20 نفر و زخمی شدن ده ها تن او به عنوان ارسال شده به روز رسانی در Facebook قبل از حساب برداشته شد, تایلندی مقامات و Facebook گفت.

این فرد مسلح شناسایی شده توسط مقامات به عنوان Sgt. مسلح ، Jakrapanth Thomma برای اولین بار افتتاح شد آتش سوزی در یک مرکز نظامی کشته و دست کم سه افسر نظامی سخنگوی گفت. او سپس اقدام به این شهر ترمینال 21 مرکز خرید که در آن او شروع به تیراندازی دوباره سخنگوی سرهنگ ژنرال Kongcheep Tantravanich گفت.

جرم و جنایت و سرکوب بخش از نیروی پلیس وجود دارد گفت: زنده جرقه و آتش سوزی در داخل بازار و نیروهای امنیتی آن را اواخر روز شنبه. آنها تخلیه بسیاری از غیرنظامیان به دام افتاده در داخل و عملیات برای دستگیری این مرد ادامه دارد اوایل یکشنبه. مشکوک اعلام شد “تحت تعقیب” فرد و افراد در مناطق نزدیک شد و خواست به محتاط باقی می ماند.

جرم تیراندازی رخ داده در شهر ناخون راتچاسیما است که حدود 150 مایل در شمال شرقی بانکوک است. عمومی, وزیر بهداشت Anutin Charnvirakul گفت: 20 نفر تایید شدند کشته و 31 تن دیگر زخمی شدند, را به بیمارستان, به گزارش.

نخست وزیر شورای نظامی چان-اوچا در یک صدای جیر جیر با ابراز تسلیت به خانواده های کسانی که جان خود را از دست داده يا مجروح و گفت: تمرکز بر حفظ افراد بی خطر است.

تیرباران های دسته جمعی بسیار نادر در تایلند هر چند خشونت اسلحه غیر معمول نیست. آن است که قانونی برای داشتن یک اسلحه با مجوز و مالکیت اسلحه بالا است در مقایسه با برخی از کشورهای همسایه.

تصویر روی صفحه نمایش از یک Facebook تصویری از یک فرد مسلح در یک حمله در ناخون راتچاسیما در روز شنبه.

عکس: -/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

این واقعه تنها چند هفته بعد مرد به اتهام قتل سه نفر در یک فروشگاه طلا در تایلندی مرکزی شهر Lopburi. نیز وجود دارد که گاه به گاه خشونت در این کشور جنوبی که در آن مقامات در حال مبارزه با تجزیه طلبان شورشیان و افراد مسلح کشته شدن حداقل 15 نفر در یک ایست بازرسی در سال گذشته است.

اجتماعی-رسانه ای کاربران ارسال شده ویدئوها مربوط به حمله در روز شنبه که در آن صدای انفجار و تیراندازی شنیده می شود در پس زمینه و مردم دیده می شود تلاش برای اجرا و پنهان کردن. تیرانداز ارسال شده به روز رسانی در مورد حمله به Facebook حساب که اجتماعی-پلت فرم رسانه گفت: آن را حذف کرده است.

“وجود دارد هیچ جایی در Facebook برای افرادی که مرتکب این نوع از قساوت و نه ما اجازه می دهد مردم را به ستایش و یا حمایت از این حمله” یک سخنگوی شرکت در بیانیه ای گفت:, و اضافه کرد که Facebook را حذف هر گونه نقض مطالب مرتبط با حمله به محض این که این شرکت از آن آگاه می شود.

در ماه مارس گذشته یک تیرانداز استفاده Facebook به زندگی می کنند جریان های سفید supremacist حمله که در سمت چپ 51 کشته در نیوزیلند مساجد. اجتماعی-رسانه ای پلت فرم سمت چپ این ویدئو را در سایت خود برای نیم ساعت پس از یک کاربر به ارمغان آورد آن را به این شرکت توجه گسترده انتقاد. نسخه تصویری نشو و نما در اینترنت و چسبیده به آن گوشه های تاریک.

اجتماعی-سیستم عامل های رسانه های, تلاش برای جلوگیری از کشف و حذف محتوای خشونت آمیز در بخش با توجه به حجم گسترده از مواد نوشته شده توسط سیستم عامل’ میلیاردها کاربران است. آنها را در سرمایه گذاری مصنوعی-سیستم های هوشمند طراحی شده برای تشخیص خشونت و استخدام هزاران نفر از مدیران که با نقد و بررسی محتوای پرچم توسط کاربران.

Facebook را بلافاصله می گویند چه مدت تایلندی تیرانداز نوشته های مربوط به حمله بودند تا قبل از حساب برداشته شد و یا چگونه بسیاری از نسخه هایی از نوشته های آن را به حال شناسایی شده و حذف شده است.

نوشتن به Feliz جزایر در feliz.solomon@wsj.com و Wilawan Watcharasakwet در wilawan.watcharasakwet@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im