Telangana را عطریست با محصول برنامه ریزی

Telangana دولت اعلام کرده است یک محصول طرح برای این Kharif. شاید اولین در نوع خود ورزش انجام شده توسط دولت است. این طرح به عنوان آن است که درک از فشار اطلاعیه ها, پیش بینی افزایش سطح زیر پنبه به 70 لاخ هکتار در حالی که نگه داشتن سطح زیرکشت برنج در حدود 50 لاخ هکتار است. تعجب عنصر بوده و در از بین بردن کشت ذرت به طور کامل. این تلاش ساخته شده است با هدف بهبود سودآوری کشاورزان به عنوان اعلام شده توسط رئیس جمهوری در کنفرانس مطبوعاتی در روز 18th مارس.

استفاده از زمین طرح و محصول طرح توجیهی دشوار تمرینات است که باید برای حفظ منافع ذینفعان مختلف در ذهن است. ظاهرا در پشت این اطلاعیه از محصول طرح Telangana بسیاری از مطالعه علمی از نوع خاک و آب و در دسترس بودن و مناسب بودن محصولات مختلف mandals تقاضا-عرضه وضعیت محصولات مختلف و غیره انجام شده توسط یک تیم مجرب.

کشاورزان سود می تواند تا اگر هزینه های خود را پایین آمده و یا اگر درآمد بالا می رود.

به منظور کاهش هزینه های ما باید مطالعه هزینه کشت داده. هزینه اطلاعات منتشر شده توسط اداره اقتصاد و آمار وزارت کشاورزی GOI برای 2016-17 برای ترکیب ایالت آندرا پرادش نشان می دهد که در مورد پنبه از مجموع هزینه های عملیاتی که به معنی پول نقد سرمایه گذاری ساخته شده توسط کشاورز از Rs. 53243 در هر هکتار انسان کار است که 52 درصد و دیگر کار 19% مجموع 71% برای این کار. متناظر با اعداد برای برنج در حال Rs. 48931 سرمایه گذاری در مجموع با 48 درصد برای انسان کار و 22 درصد دیگر کارگری در مجموع به 70 ٪ است. در ذرت کل سرمایه گذاری تومان است. 41,187 با انسان کار در 43% و دیگر کارگری در 20 درصد در مجموع 63 درصد. این اعداد ممکن است کمی متفاوت باشد Telangana. ما نمی شکستن تا بین دو کشور می باشد.

به طور گسترده آن را روشن است که بالاترین سرمایه گذاری در پنبه و کمترین میزان در میان این سه محصول ذرت است. بزرگترین هزینه جزء انسان است کار آن متفاوت بوده و بین 43 درصد به 52 درصد بین این سه محصول. معمول ورودی که حمله به بالا-هزینه تاخیر بسیار پایین تر. دانه 4 ٪ به 12 ٪ از کل سرمایه گذاری در حالی که کود است که 13 درصد به 18 درصد و آفت کش ها هستند و 2 درصد به 6 درصد. همه آنها را با هم کمتر از انسان هزینه نیروی کار.

ما باید به رسمیت شناختن است که کار به عنوان یک عامل تولید در حال افزایش است به طور نامتناسبی در ساختار هزینه از کشاورزان است. کار در دسترس می آیند. بهترین راه برای دولت برای کمک به کشاورزان برای کاهش هزینه ها است به مکانیزه کشاورزی در مقیاس بزرگ است. در طول مستند دوره عدم کارگری فلج برداشت محصولات زراعی. دیگر شیوه های زراعی مانند کاشت نشاء و وجین بالا نیز هزینه های کار. ماشین آلات در دسترس هستند برای این عملیات اما از آن دشوار خواهد بود برای کشاورزان کوچک به آنها را خرید. Telangana دولت باید بلافاصله شروع یک پروژه برای کمک به کارآفرینان برای راه اندازی روستایی سفارشی استخدام مراکز برای ماشین آلات. بودجه و حمایت از زیرساخت های لازم ارائه می شود به این کارآفرینان. KVKs از ICAR را می توان به عنوان اشاعه و مراکز آموزشی برای این فعالیت است. این پروژه ایجاد خواهد شد معیشت برای کارآفرینان خواهد شد و کاهش هزینه های کشاورزان است.

بیوتکنولوژی ارائه می دهد ابزار برای علف های هرز و آفات مدیریت است. ما باید در آغوش فن آوری های مانند بدون تردید به آنها ثابت می شود موثر و ایمن در بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله پنبه ، ذرت و سويا در سراسر جهان است. این همچنین می تواند به کاهش هزینه های نیروی کار و مدیریت آفات.

آبیاری هزینه نیست از ویژگی های بالا در این به دلیل آب و برق رایگان برای کشاورزان. هزینه های زیست محیطی از رایگان آب و برق خواهد بود بسیار بزرگه. دولت به سرمایه گذاری به شدت به میکرو-آبیاری ابزار مانند قرقره شلنگ و آبیاری قطره ای و از بین بردن سیل آبیاری به تدریج. مستقیم کشت برنج باید ترویج شود در مقیاس بزرگ برای کاهش استفاده از آب.

راه دیگر برای افزایش سودآوری کشاورزان است برای کمک به او در تحقق بخشیدن به قیمت بهتر. ظاهرا محصول طرح اعلام شده توسط دولت است که در آن. در حالی که مفهومی از آن است که یک ایده خوب این است که بسیار دشوار است برای کنترل این جنبه. قیمت محصولات کشاورزی مانند برنج و پنبه و سويا و ذرت متصل به قیمت های جهانی در حالی که قیمت حبوبات و سبزیجات دیکته تقاضا-عرضه وضعیت در کشور است. به زیر کشت تحت برنج و پنبه و ذرت در Telangana بزرگ نیست به اندازه کافی به تاثیر قیمت های جهانی است.

در حالی که یک سطح معینی از قیمت پیش بینی می شود با نگاه کردن به چند پارامتر واقعی قیمت بستگی به عوامل بسیاری به خصوص با در نظر Covid مرتبط با اختلالات ناشی از در کشاورزی تامین سیستم های زنجیره ای در جهان است. چه خواهد شد Telangana دولت انجام دهد اگر قیمت ها در ماه اکتبر به نوبه خود unremunerative? پنبه شده بود خریداری شده توسط CCI که در کنترل دولت مرکزی است. خواهد Telangana دولت صرف پول پرداخت کننده مالیات در خرید محصولات و متحمل ضرر ؟ سه سال پشت دولت مجبور کشاورزان به کشت حبوبات و ما آگاه هستند از نتایج فاجعه آمیز است. در حالی که ارتباط Rytu Bandhu پرداخت به کشت تجویز محصولات یک ایده بد نیست, آن ممکن است یک سوال از ورزش به زور کشاورزان به کشت برخی از محصولات کشاورزی. آن را می توانید بومرنگ. باید وجود داشته باشد یک طرح B در محل برای رسیدگی به چنین شرایط اضطراری.

محصول برنامه ریزی ایده آل باید اتفاق می افتد در سطح ملی و مشاوره باید به پایین به بدن محلی که تاثیر محصول کاشت توسط کشاورزان است. در ایالات متحده آمریکا کالا عاقلانه کشاورزان در انجمن نقد و بررسی تقاضا-وضعیت عرضه و قیمت پیش بینی و توصیه اعضای خود را به گیاه زراعی زیر کشت درآمده است. کشاورزی بخش کمک می کند تا آنها را در روند.

کشاورزان سازمان نقش بازی در اینجا. دانه صنعت به درگیر در پیشبرد طوری که کافی دانه در دسترس ساخته شده است.

محصول برنامه ریزی است نه یک پایان در خود دارد. آن را پشتیبانی می شود و با اتصال کشاورزان با بازار. در علاوه بر این به اصلاح کالاهای اساسی عمل APMC قانون اصلاح شده به منظور تسهیل در این. قرارداد کشاورزی است که برای تشویق شود. فن آوری های دیجیتال در دسترس هستند که اتصال کشاورزان با خریداران است. این Telangana دولت باید ارزیابی چنین شرکت و ایجاد یک شبکه با کیفیت بالا شرکت با ENAM و به کشاورزان انتخاب به فروش محصولات خود را. دیجیتال و ارزیابی کیفیت های محصولات کشاورزی است که به طور یکپارچه به یک شبکه. دولت و بخش خصوصی هر دو باید نقش کلیدی در خرید از کشاورزان تولید آن را یک وضعیت رقابتی در بازار و کمک خواهد کرد که بهتر کشف قیمت برای کشاورز.

کشاورزی ما می تواند unidimensional راه حل. آن نیاز به یک رویکرد سیستم.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>