Taslima, Khatija و سه به سلامتی به هند پر جنب و جوش feminisms

واقعیت امر این است که فمینیسم نه به حال شده است با برکت “در sandbar از هم” اما نه این شده است یک برکت و رحمت در لباس مبدل?

امروز از آن است که در مورد Taslima Nasreen و Khatija رحمان تربیع کردن بیش از زنان مسلمان عمل حجاب یک محکوم در آن به عنوان خفه کننده و جشن آن را به عنوان توانمند سازی. هر دو صحبت از صمیمی تجارب و بسیار اندیشمندانه انتخاب کند.

Taslima به نام برقع یک تلفن همراه از زندان که یک زن مسلمان حمل در اطراف در همه زمان ها به عنوان مجازات برای داشتن متولد شده است به عنوان زن. علاوه بر آن علامت او را به عنوان اموال مرد به عنوان او به تنهایی می تواند او را کشف سر و صورت ، این Taslima اصرار نمی تواند تحمل توسط دولت ها و جوامع در قرن 21 است. اتفاقا او همچنین از ممنوعیت ghoonghat.

اما برای Khatija نقاب او یک فمینیست انتخاب است. بسیاری از معاصر زنان مسلمان اصرار دارند که خود را در حجاب است نه منفعلانه پذیرفته ارث از پدر و مادر خود را, اما نتیجه فعال انعکاس و ایمان است. آن را در مورد آژانس و نه عدم آن.

لباس میراند ؟ (عکس توسط Uma Kadam)

محقق و ناظر انتخابات دالیا Mogahed اشاره می کند که فقط به خاطر اینکه برخی از زنان مجبور به پوشیدن حجاب نباید کاستن از چگونه جهانی نظرسنجی ها نشان می دهد اکثر زنان با پوشیدن حجاب را به میل و علاقه به عنوان یک عمل معنوی خود گذشتگی.

او نسبت به یکی دیگر از چیزی است که اغلب مجبور زنان آموزنده است: “جنسیت مجبور است در زنان به مراتب بیشتر از یک سر شال… بنابراین با توجه به همین منطق است که می گوید: حجاب نماد ظلم به خاطر جنسیت است که گاهی اوقات غیر انتخابی است و گاهی سیاسی (و حتی weaponized) آن است که ذاتا سرکوبگر به زنان است. حتی زمانی که زنان آزادانه را انتخاب کنید و آن را اهانت به آنها است و باید محکوم کرد. زنان باید خجالت برای انتخاب این بازیگران شستشوی مغزی به عنوان بردگان جنسی به مردان در نیاز به آزادی است. است که این خط از تفکر روشن و یا اژدهایی?”

در این زمان خاص این مسئله بسیار مهم است چرا که زنان مسلمان را قابل مشاهده و قابل ملاحظه مشارکت در ضد کا-NRC تظاهرات. روح این گردهمایی است که به عنوان Nabiya خان می گوید: Ayega inquilab pehenke, bindi, chudiyan, برقع, حجاب. برای زنانی که braved زمستان و تمسخر و بسیار بدتر برای دفاع از قانون اساسی است که آن را “روشنفکر یا اژدهایی” به اخراج آنها به عنوان شستشوی مغزی?

فمینیسم هرگز یکپارچه با یک واحد یکپارچه دستور کار است. امروز در هند بیش از حد بسیاری از feminisms در حال ساخت خود را شنیده. اما وجود دارد یک “زرق و برق دار و به یاد ماندنی نشاط” در این گفتگو و انقلاب است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im