بلندتر از بلندترین مجسمه: در میراث B. R. Ambedkar

عمق بحران جهانی ایجاد شده توسط رمان Coronavirus همه گیر است و شاید طبیعی برای هر کشور به غفلت تا حدودی معمول وقایع برجسته در زندگی ملت است. در عین حال یکی احساس می کند این مهم است که ما به مناسبت 129 هفتم تولد سالگرد B. R. Ambedkar دقیقا به این خاطر که هند در تلاطم این زمان دشوار است. دلیل این است که Babasaheb Bhimrao Ambedkar (1819-1956) درخشان محقق برجسته و فقیه و سیاسی اکونومیست—یکی از پر انرژی ترین و با نفوذ مبلغان انجیلی برای عدالت اجتماعی است که هند تا به حال دیده می شود. و این بار تلاش زمانی مختلف خطوط گسل در دموکراتیک ما پارچه در حال گرفتن در معرض باید به خصوص ما تماس بگیرید با توجه به این که مسیح از عدالت اجتماعی و آزادی است.

متوسط هند می داند Ambedkar به عنوان معمار اصلی از قانون اساسی به عنوان رئیس پرقدرت کمیته که پیش نویس فرم اول که ملت-ساختمان سند است. آگاه تر در میان هندی, عمومی نیز می داند که او با کسی که آغاز و نیروی که رو ضد casteist جنبش در هند. چه شده است تا به خوبی قدردانی است روح معنوی محوری در پشت این اقدامات—محوری در مسئله گسترده تر از عدالت اجتماعی و برابری است که باید ما را به تعداد Ambedkar میان پیشرو عمومی روشنفکران از تاریخ هند.

نه تنها Ambedkar باید ذهنی آزادی به سوال عمیق و ریشه دار اجتماعی و مذهبی و آداب و رسوم casteism و نجاست و شجاعانه به چالش کشیدن این شر او نیز تا به حال مدرنیته از روح است که تقبیح نابرابری جنسی در زمانی که فمینیسم بی سابقه بود هند است. برای او بود که برای اولین بار قرعه کشی در این کشور با توجه به ضد زن عمل چند همسری و در میان کسانی که برای اولین بار برجسته کلی فقدان آزادی است که زنان هندی تا به حال به رنج می برند. چنین بود که استقلال خود را از ذهن است که او می تواند تصور یک جامعه عاری از نفوذ فراگیر دین واقعا جامعه سکولار جایی زندگی خواهد بود نه تعریف شده و نه آزادی محدود با دیکته نهادی دین است. از این رو خود را برای حمایت از مدنی چارچوب قانونی و قابل اجرا برای همه سرخپوستان است که جایگزین کهنه جامعه حقوقی خاص سیستم های تعریف شده توسط دگم مذهبی. آن است که بسیار طعنه امیز که این اولویت برای ‘یونیفرم مدنی’ بیش ‘شخصی قانون’ سیستم است که امروز کشف و ضبط بر فوق العاده مناسب هندو پردازان به عنوان یکی از دلایل برای co-opt Ambedkar به خود بریزید. این طعنه امیز از آنجا که در مخالفت با شخصی قانون’ سازه های Ambedkar مخالفت دقیقا جزمیت و regressiveness از یک جهان بینی مذهبی است که قدرت که فوق العاده مناسب. و این نیز جای تاسف است که این پایونیر هند سکولاریسم بود که مادام العمر صلیبی در برابر شر از هندو دگم مذهبی است که امروز rebranded به عنوان یک طلسم از راست.

یکی احساس می کند آن است که وظیفه هر تحصیل کرده هندی به اصلاح Ambedkar برای آنچه که او بود—یکی از مدرنیته و dauntless قهرمان آزادی از ذهن است. در واقع به عنوان یک جنگنده برای عدالت اجتماعی و برابری و به عنوان یک مدافع مستقل انسان روح Ambedkar متعلق در لیگ با بزرگترین رهبران جهان از انسان رهایی. میراث او به سمت چپ می رسد بالاتر از بلندترین مجسمه که همیشه می تواند ساخته شده به افتخار او.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im