داستان دو Indias — تاج واقعیت را بررسی کنید: درمان فقیر به عنوان شهروندان برابر و نه بیچهره گروه ترکان و مغولان

این سفر هستند شگفت انگیز بی سابقه است. Mahesh ینا 20 ساله حدودا از 1700 متر از ماهاراشترا به خانه اش در Odisha. Ranveer Singh راه می رفت 200 متر از دهلی نو تنها به سقوط و هلاک در بزرگراه. 24 ساله Kallibai Kevat به شدت باردار راه می رفت 500 متر از ماتورا در بالا به پانا در MP و به هنگام تولد هنگامی که او وارد خانه famished و خسته. 12-year-old Jamlo Makdam او پدر و مادر کودک تنها راه می رفت بیش از 100 متر از Telangana نسبت Chhattisgarh, اما درگذشت از خستگی قبل از رسیدن به خانه.

هزاران نفر در حال راه رفتن در هند سوزان بزرگراه گرسنه بیکاری و سگ خسته. فرزندان خود زحمت پشت سر آنها. هند وحشیانه نابرابری های اجتماعی و اقتصادی به طور ناگهانی بودن نکته نشان داد هر روز در اخبار.

برای بیش از حد طولانی ماهش Ranveer ، Kalli و Jamlo شده بود پاک شده از نظر محو رویاهای “aspirational” هند و $5 تریلیون اقتصاد به سختی دیده می شود در رسانه ها. آنها فشرده تحت رده “کارگران مهاجر” اما بسیاری از آنها متخصص فراماسون ماهر صنعتگران نجاران ، خیاط رانندگان تحویل که نگه داشتن موتور شهر حرکت حتی اگر آنها در حال درمان به عنوان ناخوشایند خود خسته شده اید مهمانان بیچهره گروه ترکان و مغولان موجود در شکیبایی.

تصویر: چاد کرو

هنگامی که هند در اقتصاد اصلاح شد در سال 1991 بزرگ تحولات جاروب از طریق سرمایه گذاری و تجارت اما اصلاحات به سختی لمس یک بخش با گریه از برای آزادسازی: کشاورزی. مزایای اصلاحات نمی شد احساس در مناطق روستایی با مجموعهای از محدودیتهای caging کشاورز. به عنوان لیبرال مزرعه رهبر Sharad Joshi یک بار پرسید: هنگامی که امور مالی و صنعت تلقی شایسته آزادسازی چرا نیست, کشاورزی, هند بزرگترین بخش خصوصی است ؟

اقتصادی آزادسازی فعال است میلیون ها نفر فرار از فقر است. با توجه به سازمان ملل متحد شاخص در طول 2006-16 هند برداشته 271 میلیون از فقر است. برای شهرنشینان از آزادسازی آورده اتومبیل های جدید آپارتمان تعطیلات تبادل نظر و نقد. خوب بار آغاز شد. ساکنان شهرستان لگد خود و در Shammi Kapoor سبک فریاد زد: yahoo. رسانه ها با گزارش های غنی, لیست کلمات جدید مانند “نئو طبقه متوسط” جهانی داستان های موفقیت آن czars و هیجان انگیز راه اندازی است. در عین حال در سال 2011 بانک جهانی تخمین زده است که این موفقیت شد تکه تکه کرد و 276 میلیون نفر از مردم در هند همچنان به زندگی زیر خط فقر.

اما liberalised هند شانه ای بالا انداخت این مزاحم آمار خودکشی کشاورز تنزل به حاشیه سیاست گذاران نادیده گرفتن Joshi گریه برای کشاورزان “ما نمی خواهیم صدقه ما می خواهیم قیمت را برای ما عرق و رنج.” با مزایای آزادسازی نه رسیدن به مزارع میلیون ها نفر از مهاجران روستایی ریخت و به شهرستانها به شریک سهم خود را از طلایی بزرگراه. آنها اغلب هدفمند به عنوان منفور “غیر خودی” توسط لباس های سیاسی مانند شیو سنا و MNS مهاجر کارگر همیشه حاضر محرک در اصطلاح درخشان هند است.

بالیوود, یک بار در رابطه با ریگ واقعیت بی زمینی در انجام Bigha Zamin یا کار ناآرامی در Namak کتابى در حال حاضر روسی به glitzy عصر جدید است که در آن فقیر بودند و ثروتمند بودند. پر زرق و برق 1994, فانتزی, Hum Aapke Hain Koun شد قالب پس از آزادسازی توصیفاتی fulsome طبقه متوسط رفاه.

آن را یک بیماری همه گیر را به فقیر را به کانون توجه و بازگشت به اخبار است. سیاستمداران زیرکانه هماهنگ به نگرانی های رای دهندگان شناخته شده اند چه بسیاری از انتخاب را فراموش کرده ام. سونیا گاندی و مانموهان سینگ رونمایی کشت pro-poor طرح مانند MGNREGA و نخست وزیر نارندرا مودی به سرعت نقل مکان کرد به آشغال هر دست کت و شلوار بوت تصویر و تحت فشار قرار دادند برای Jan Dhan Yojana, Ujjwala گاز, et al. در عین حال انتخابات دستورالعملهای عملیاتی استاندارد هستند یک چیز جدی در طرح های سیاست برای رسیدگی به نیازهای شهری فقیر دیگری هستند. AAP ساخته شده یک شروع کوچک با mohalla درمانگاه و رایگان, آب, اما حتی این اند و هزاران نفر از بردن و ترک دهلی نو است.

Covid-19 فرصتی است برای تنظیم مجدد. شهری و روستایی و فقیر نمی تواند نگه داشته خوشحال پوپولیستی جزوات و lathis دولت استبداد ، معقول و خوب فکر کردن اقدامات مورد نیاز برای آزادسازی کشاورزی از خفه کننده محدودیت آزادی شرکت های کوچک از پلیس danda و سهولت انجام کسب و کار در دسترس به کوچکترین روستایی کارآفرین. وحشتناک نابرابری ایجاد شده در زمان سختی باید کاهش سپر دوز شفقت.

این به این معنی نیست افتراق گستاخی بین کسانی که ماده و کسانی که نمی. اتوبوس ارائه شده به زائران از بنارس به Telangana و برای گجرات گردشگران از Uttarakhand به گجرات. دانش آموزان از کوتا هستند که با عجله کردن دولت. در عین حال پس از تنها یک ساعت برای اطلاع از ماه فلج از 1.3 میلیارد نفر از مردم نه تنها یک قطار ویژه خدمات ارائه شده برای کارگران مهاجر و فرزندان خود را به بازگشت به خانه. حمل و نقل عمومی – تاسیسات فقیر بود خاموش و بدون هشدار. اقتصاددان ژان Dreze اشاره می کند که 77 میلیون تن مواد غذایی نهفته در هند جرنرس. این منابع را هنوز هم در دسترس ساخته شده است.

ما نیاز به درخواست: کسی که متعلق به هند شهرستانها ؟ آن است که تنها کسانی که مکرر کافه ها و مراکز? یا فراموش شهرستانها نیز متعلق به کسانی است که خدمت در کافه ها و رفت و برگشت و رنگ و مراکز? کارگران باید با کمک به از بین بردن ریشه در این شهرستان از طریق مسکن کم هزینه و دسترسی به امکانات و لکه های اوقات فراغت طبقه متوسط برخوردار است. Mahesh, Ranveer ، Kalli و Jamlo در حال شهروندان برابر هند و سزاوار هر نفع اقتصاد آزاد است. بزرگ خروج از 2020 دارای فوری درس: فقیر هستند و نه فقط یک بیچهره ازدحام و یا یک بانک رای. آنها باید نام آنها شهروندان توسط قانون مساوی به هر شهری VIP. آنها نیاز به دیده می شود و صدای آنها باید شنیده شود.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>