تایوان جشن هنگ کنگ کتاب فروش که عبور چین

لام بال-kee نشان داد یک هدیه در کتاب جدید خود را در فروشگاه تایپه در روز شنبه.

عکس: آسوشیتد پرس

باز کردن یک سوراخ در دیوار کتابفروشی در تایپه نیست معمولا جذب بسیار سر و صدا. شنبه چرا تولید نسل از یک دلار هنگ کنگ کتاب فروش که برای سال ها ثابت کرد یک خار به چین حاکمان در پکن بود یک داستان متفاوت است.

لام بال-kee اولین روز از کسب و کار استقبال شد با یک سبد گل از تایوان جمهور جوخه از افسران پلیس و یک scrum از خبرنگاران.

یک سال پیش به روز 64 ساله آقای لام فرار مادری خود هنگ کنگ و تایوان پس از هنگ کنگ دولت پیشنهاد یک قانون جدید است که اجازه داده اند مردم به تحویل از semiautonomous سرزمین به سرزمین اصلی چین برای محاکمه.

کتاب فروش می ترسید که دستگیر شده توسط پلیس که او را بازداشت در سرزمین اصلی در سال 2015 همراه با یک دسته از دیگر کتابفروشان برای دستفروشی کتابهای بسته بندی شده با سیاسی, شایعات در مورد حزب کمونیست کارفرمایان است. آقای لام بود به قید وثیقه آزاد شد و پس از ساخت یک اعتراف تلویزیونی اعتراف به گناه خود و اجازه بازگشت به هنگ کنگ پس از ادای سوگند به فروش کتاب ممنوع پکن.

شنبه افتتاح می شکست که وعده اما آقای لام احساس امن تر و فراتر از پکن دسترس در سراسر تنگه تایوان که در آن او در حال ساخت یک زندگی جدید در حکومت خود جزیره که در برابر چین ادعای حاکمیت.

“من می خواهم که به پایان رسید تا مرده اگر من ترک” آقای لام گفت: وال استریت ژورنال با استناد به پکن در حال رشد ممکن است بیش از خانه خود را در شهرستان امور. هنگ کنگ برنامه ریزی استرداد قانون بود و در نهایت پس از خارج توده خیابان تظاهرات صریحتر حمایت تایوان رهبران و ناآرامی های خشونت آمیز ادامه داد: از طریق 2019 خصوصی شهرستان در بدترین حالت آن ناآرامی برای چند دهه.

آقای لام پخش شد با رنگ قرمز در تایپه کافی شاپ.

عکس: /آسوشیتد پرس

جلوتر از او تایپه افتتاح فروشگاه آقای لام پخش شد با رنگ قرمز در یک کافی شاپ و در مواجه با چالش قانونی که هر دو او را مقصر می داند در نیروهای وفادار به پکن. او قصد دارد به فروش کتاب که نگاهی انتقادی به چین تبلیغ است.

“وجود دارد خیلی انسداد و آزار و اذیت می آید به باز کردن یک کتابفروشی” آقای لام گفت. “قبل از آن رخ داده اما این بار جدی تر شد.”

تایوان دادستان گفت: سه نفر بازداشت شده در ارتباط با حمله اما با قید وثیقه آزاد شد. این تحقیقات هنوز در راه گفتند. چین تایوان دفتر امور نمی بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

ادامه حماسه هنگ کنگ کتابفروشان—پنج نفر از آنها بازداشت شدند در چین پس از دو گفته می شود به زور گرفته شده به سرزمین اصلی—نشان می دهد که چین تصمیم به سرکوب مخالفان در هنگ کنگ است. ملی سوئد Gui Minhai که به فروش کتاب هایی که ممنوع شد در چین محکوم به 10 سال در زندان به اتهام جاسوسی در اوایل این سال است.

که اختلاف ریختن به تایوان جزیره که در آن نیروهای ملی عقب نشینی از سرزمین اصلی چین پس از شکست مائو تسه تونگ کمونیست ها در سال 1949.

در ماه ژانویه رئیس جمهور Tsai و نشستند ون برنده انتخابات مجدد در یک تاریخی لغزش تا حدودی با بهره برداری گسترده همدردی عمومی برای هنگ کنگ را طرفدار دموکراسی تظاهرات و ترس بیش از پکن قصد دارد برای سامان دادن تایوان. خانم Tsai و دیگر سیاستمداران بودند انتقاد دولت چین برای دخالت در هنگ کنگ امور.

تایوان به عنوان یک پناهگاه برای برخی از هنگ کنگ به معترضان در سال گذشته که از شهرستان فرار از ترس اینکه متهم به شورش و دیگر جرائم توسط پلیس هنگ کنگ. کلیساهای محلی و سازمان های غیر دولتی در تایوان همچنین ارائه مواد غذایی و پناهگاه و همچنین حمایت قانونی برای فراری.

“تایوان نهایی قلعه برای هنگ کنگ به مردم گفت:” آقای لام. او تایپه فروشگاه که نشسته در 10 طبقه از یک ساختمان در تایپه را نوپرست محله Zhongshan شد در تاسیس توسط آنلاین کمپین جمع آوری کمک مالی است که هدف خود رسیده و در کمتر از 18 ساعت. بیش از دو ماه آقای لام مطرح شده در مورد $200,000–دو بار پول او در اصل به دنبال–از بیش از 2900 حامیان در تایوان و هنگ کنگ و خارج از کشور. در آن وب سایت crowdfunding یک شعار آمده است: “باز می شود برای روح.”

در حالی که شیوع کروناویروس پژمرده اعتراضات خیابانی در هنگ کنگ پکن ادامه آن شد. مقامات محلی را سرکوب سخت در مخالفت با گروه های دستگیری رهبران و چهره های کلیدی که با حضور در تظاهرات سال گذشته است.

به عنوان تعدادی از ویروس جدید موارد در این شهرستان کاهش یافته و به کمتر از پنج بار در روز برای دو هفته گذشته تحلیلگران سیاسی انتظار یک تجدید حیات در تظاهرات. کسانی که پیوستن به تظاهرات در صورت خطر دستگیری و پراکندگی به دلیل اضطراری antivirus اندازه گیری های اعمال شده توسط دولت است که منع بیش از چهار نفر را به جمع آوری ،

“سرزمین اصلی است آگاهانه مایل به گرفتن کنترل کامل از هنگ کنگ اوایل” آقای لام گفت. “چین را درمان تایوان همان راه آن است که دست زدن به هنگ کنگ.”

آقای لام به خبرنگاران صحبت کرد روز سه شنبه در خارج از یک ایستگاه پلیس پس از او پخش شد با رنگ.

عکس: سام یه/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

صدها مایل دورتر از معترضان به خانه آقای لام گفت که امیدوار است افراد جوان—هزاران نفر از آنها دستگیر شده اند و در صورت زندان—می تواند مسیر خود را به عنوان یک راه جایگزین برای مبارزه با چین را به سرکوب آزادی است.

“چگونه در مورد ترک این مکان خطرناک برای اولین بار و به مقاومت در برابر قدرت از خارج” او گفت:. “باز کردن یک کتابفروشی نیز یک نوع شورش.”

نوشتن به Joyu وانگ در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>