با جهان دست و پنجه نرم برای کنترل بیماری همه گیر کوروناویروس وجود دارد بسیار آموخته می شود از تایوان. دومی: علیرغم نزدیکی جغرافیایی و اقتصادی قابل توجه و مردم-به-مردم در ارتباط با چین تا کنون ثبت نام تنها 216 COVID-19 موارد و فقط دو مرگ در زمان نوشتن این. و بسیاری از موارد وارد شده اند با کسانی که سفر خارج از کشور و یا خارجی مراجعه و یا ترانزیت از طریق تایوان. این مقایسه به ژاپن که در آن وجود داشته است 1,193 موارد و 43 مرگ و میر. به وضوح تایوان است و حق انجام کاری و این امر می تواند مفید برای کشورهای دیگر به دنبال پروتکل های مشابه.

تایوان موفقیت در نگه داشتن COVID-19 تعداد نسبتا کم و قابل کنترل با وجود عوامل خطر بالا است که در اصل به آن پاسخ سریع. آن را آموخته بود آن درس را به خوبی از شیوع بیماری سارس و در زمان اقدامات لازم برای اطمینان از هماهنگ بیماری پیشگیری ماشین آلات. امروز در تایوان جمع آوری میوه ها از آن تلاش ها در سال های گذشته. برای مثال پس از سارس تایوان راه اندازی یک ملی سلامت مرکز فرماندهی از جمله مرکزی اپیدمی مرکز فرماندهی. دومی فعال شد در ژانویه 20 در نور COVID-19 شیوع. علاوه بر این, تایوان دارای دیجیتالی بیماری سیستم های مانیتورینگ فراوان سهام پیشگیرانه تجهیزات پزشکی و دارای سالانه پیشگیری از بیماری و کنترل دریل.

همه این اجازه تایوان به حرکت به سرعت در برابر Coronavirus. در واقع در اوایل دسامبر 31 تایوانی مقامات سوار پرواز مستقیم از ووهان — مرکز بیماری — برای چک کردن مسافران برای تب و ذات الریه علائم و دستور بيماران مشکوک به انزوا. سپس آن ها را با هم ادغام شدند و سلامت سفر در پایگاه داده — تایوان یک رهبر جهانی در دیجیتال سلامت — برای پیگیری و شناسایی موارد است. در ضمن تایوانی دولت منتقل شده به انبار لوازم, استخدام صدها رزرو سربازان به کار در خطوط تولید فولاد و N95 ماسک به طوری که تا پایان ماه ژانویه وجود دارد 44 میلیون و دو میلیون قطعه از هر یک بود. مقامات همچنین به شدت دنبال قرنطینه متخلفان و در پایین ترک خورده اطلاعات غلط و جعلی اخبار. همه از این بدون تحمیل گسترده مستندات.

در ژانویه 21, تایوان شورای امنیت ملی برگزار شده برای هماهنگی تلاش های بین وزارتخانه ها از بهداشت و درمان و حمل و نقل به کار و آموزش و پرورش. و در فوریه 6 تایوان ممنوع همه اتباع چینی از این جزیره است. همه این اقدامات به سرعت به این معنی تایوان امروز به خوبی آماده شده شامل گسترش COVID-19. اما بدون توضیح تایوان با وجود آن پیشینه ثابت در بهداشت و درمان و زمان موفقیت نگه داشته است از جهانی بهداشت معماری بیش از سیاست های چین. تایوان مسدود شده از شرکت در مجمع بهداشت جهانی — تصمیم گیری-ساخت بدن که — فقط به این دلیل که چین می بیند تایوان به عنوان یک تبادل نظر استان می کند و باید روابط صمیمی با زمان تایوانی تقدیر.

این پوچ است. تصور کنید که چقدر تایوان می تواند کمک به بهداشت جهانی آن را به حال شده است آزادانه مجاز به شرکت در همه کسانی که در مذاکرات. فعلی COVID-19 شیوع را نشان می دهد که وجود دارد نمی توان سیاست و نجاست در بهداشت و درمان. بیماری نمی رسمیت شناختن مرزهای بین المللی و منطقه. ما همه در این با هم و باید از یکدیگر یاد بگیرند. تایوان قابل توجهی بهداشت و درمان تخصص. تایوان کمک می کند.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im