Tadka mein cheeni و دیگر مستند اسرار پخت و پز

دست من نگه گرفتن nicked و سوخته در حال حاضر. من هراس گرفتن rotis مستقیم کردن آتش; nimboos لغزش به دور از زیر تیغ ترک انگشت من در خود جای داده است. کوچک زخم آرشیو کوچک stupidities. Embarrassingly پخت و پز جدید است به من.

من صرف نیمه دهه بیست سالگی من پایین کلید به تقلید از کسانی که زن حرفه ای کاریکاتور از فیلم همیشه در حال اجرا دیر به این جلسه و یا که در بلوک و تغییر لباس, دنباله, دود سیگار و فوری, دستورالعمل به نوشیدنی های زیادی خانه در اواخر زیادی است. آشپزی برای من یکی از دختر خانواده بود سپاری به یک میزبان از برنامه های تحویل و به Manisha دیدی که اجازه دهید خودش را در مدت یک ساعت هر روز صبح بسته بندی شده یک dabba برای دفتر و چپ آسان-به-مایکروویو وعده های غذایی در یخچال برای شام.

با خودم می گفتم من نمی باید زمان طبخ البته من. من فقط می خواهم بلعیده است که مردسالار مفهوم خورده را به یک تصور غلط رایج از ورود به سطح فمینیسم که یکی می توانید نظر خود را “مستقل” فقط موجب از پول حتی در حالی که فاقد این توانایی را به یک وعده غذایی اصلی.

برای سه ماه گذشته, قفل کردن با پدر و مادر من در شام روزانه وظیفه. آن شده است یک دوره سقوط. من در حال حاضر می تواند مناسب و معقول کاری مرغ یک ok thakkali sadam خیلی خوب daal, نابغه سطح aloo parathas. این احساس خوبی است. آن زمان بود.

من نمی تواند کمک کند اما اعلام من بسیار تلاش موفق به دوستان و آنها را معامله بمثل کردن. Amshu گفت: من در مورد یک انبه رسیده کاری او فقط می خواهم aced. Kaneez فقط یاد گرفته از یکی دیگر از دوستان یک هک خوب برای فلش-انجماد سبزیجات خرد شده. Parag ارسال یک آندرا دستور العمل مرغ دلت را امتحان کنید.

من مبهم به یاد داشته باشید overhearing Ma در تماس خواهم این زمانی که من جوانتر بود با مادر یا خواهر یا دوستان مبادله راهنمایی و قصه های احتیاطی. من فکر می کنم من آنها را خسته کننده است.

Ma نگه می دارد به من گفتن من باید نوشتن و ذخیره دستور العمل های که بیرون می آید. من چنین غریزه. “همه آنها در حال حاضر به هر حال” من در حفظ و گفت. این نوع از دانش فقط احساس نمی کند بنابراین گرانبها به من. نه کمیاب به اندازه کافی برای نجات. آن فراوان است.

من می توانید به دنبال سرآشپزها’ کوک-پابه در Instagram و یا به نوبه خود به Facebook هزار نفر از بالا-زاویه دستور ویدئوها. من می تواند به عضویت 9 میلیون نفر دیگر مشترک به آشپز خانه Nisha Madhulika کانال یوتیوب. من می توانم گوگل هر ظرف من ولع مصرف اسکن دستور گزینه برای بالاترین امتیاز بیشترین تعداد از مردم (مارول است که شش هزار نفر آمد و پس از ساخت و خوردن ma کی dal به ترک رتبه بندی ستاره) و دید که تب بدون تردید وقتی که من انجام می شود. چه به نوشتن ؟

Ma آموخته به طبخ متفاوت — از کمک به نانی. 9 یا 10 او زور زدن این لایه بردار, که, تکان دهنده این saano نشستند که. نانی آموخته در قوانین’ به عنوان یک نوجوان از آزمون و خطا و تماشای دیگران در محل کار. در 16 Ma رفت به کلاس پخت و پز و شروع به نوشتن کردن دستور العمل های مورد علاقه در یک قهوه ای نوت بوک.

هنگامی که او باردار بود با من او فارغ التحصیل به نوت بوک #2. من تنها شناخته شده آن به yellowed و پلیسه دار و پر از مجله cut-outs اصلی آن پوشش یافته است خاموش صفحات برگزار شد با هم الزام آور است. اما در سال 1991 از آن شده باید واضح و خالی نه کتاب و نه آن جوان صاحب دانستن در عین حال که آنها می خواهم همراه یکی دیگر را برای دهه های آینده از شهر به شهر و خانه به خانه.

نانی و کارشناسی ارشد هر دو رو واقعا خوب زمانی که آنها وظیفه پخت و پز در sasurals. هیچ کانال های یوتیوب بدون گوگل “آبکی کاری ثابت” و “فلفل سبز دست سوزاندن” و “aata چسبنده چرا” مثل من. هیچ اواسط tadka, WhatsApp, تماس تصویری به مادران خود بپرسید اگر پیاز قهوه ای هستند به اندازه کافی.

خود را در شبکه جهانی وب بود و زنان آنها را می دانستند و آن دسته از زنان می دانستند و به همین ترتیب. آن کسانی که تلفن, تماس, تشکیل زنجیره ای از بتیس و bahus عبور رو به جلو خود را scavenged آشپزخانه اسرار. Ma در نوت بوک ها در راه زحمت نگه داشته آرشیو از زنان دیگر آزمایش و generosities.

عناوین بخوانید: شايد به گوجه فرنگی ترشی. Nisha دی را گوسفند کاری. روپا را sarson ماهی. در تاریخ 20 ژوئن 2004 یکشنبه, او آموخته است که به انبه achaar. توجه داشته باشید: “مومیایی دستور از Shimla در تلفن.”

Geeta را bisi بلا huliyana. والی را uppu kari. Reena مامی را kadhi باری. در سال 2007 Ma نوشت یک دستور غذا برای سالاد مکزیکی.

منبع در داخل پرانتز با عنوان مثل همیشه می گوید تنها: “خالص”. پس از آن آغاز شد. سپس دوباره: Malpua (مومیایی). Leenu سالاد. آن را با نام تجاری جدید برای این نوع از اطلاعات-تبادل و احساس می کند کمی شبیه سکندری بر روی بلندترین, ترین, باستانی فراوانی در جهان در حال انجام gup-shup یک din غنی با استراتژیک و خلاق دانش مردان و زنان اسرار تجاری آنها با اقتباس از خواهر و دوستان, Facebook و Dharmyug آزمون و خطا. این استقبال جمعیت دوستانه و مشتاق برای به اشتراک گذاشتن با هم در مواجهه با قدیمی ترین سوال وجود دارد — چه باید بخوریم ؟ — و آنها در حال انجام آن را در همه زمان در همه جا, در هر زبان. فقط شما نیاز به جمع آوری برخی از ایجاد بریدگی و سوختگی به اجازه. در غیر این صورت من نمی دانم آن را برای تلفن های موبایل خسته کننده است. من تصویری-به نام نانی در ظهر.

او فقط می خواهم آمد به رختخواب او را به دراز کشیدن پس از ساخت یک sukha aloo یک daal, گوجه فرنگی, ترشی و sitaphal sabji. شادی بخش صبح کار برای او حتی در 80. او به من گفت یکی nuskha به هر کاری غنی تر (نصف چای-قاشق شکر در tadka) و دیگری برای آوردن کامل عطر و طعم از tej patta (او تنها فقط سعی کردم آن را هنگامی که او گفت: بنابراین نه گفتن مردم هنوز).

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.