مصیبت جدول: حادثه Kozhikode باید منجر به رویکرد سخت تر به ایمنی هوانوردی

حادثه تراژیک هوانوردی عصر جمعه در فرودگاه Kozhikode که ادعا کرد جان 18 بار دیگر پیش زمینه موضوع ایمنی هوانوردی در هند است. یک ایر ایندیا اکسپرس بوئینگ ۷۳۷ که از دبی پرواز می کند، در حالی که سعی می کند در هوای بارانی فرود بیاید، به باند فرود آمد. چیزی که ما می دانیم این است که فرمانده هواپیما که نهار نیروی هوایی بود، خلبان چاشنی دار بود. این دومین تلاش او در فرود آن شب بود و هواپیما فراتر از نقطه ٔ فرود آمد. در نتیجه، بیش از حد تیر خورده و با توجه به این که Kozhikode دارای یک فرودگاه میز تاپ، هواپیما فرو برد 35 فوت.

ضبط کننده اطلاعات پرواز و ضبط کننده صدای کابین خلبان بازیابی شده اند، که باید به اداره بررسی حوادث هواپیما کمک کند تا علت حادثه را شناسایی کند. آخرین میشاپ بزرگ در هند در منگلور، یکی دیگر از فرودگاه های جدول در ساحل غربی، در سال 2010 انجام شد. دادگاه تحقیق به سرپرستی یک جانباز نیروی هوایی، متوجه شد که حادثه منگلور به حساب اشتباه خلبان بوده است. در طول چند روز گذشته، وزیر هوانوردی کشوری هاریپ پوراز مردم خواسته است که از گمانه زنی در مورد علت سقوط Kozhikode خودداری کند. چه کمک خواهد کرد — با توجه به اینکه اضطراب شهروندان قابل درک است — تضمین می کند که گزارش بررسی ویرایش نشده در حوزه عمومی قرار داده شده است.

بررسی ممکن است زمان ببرد اما نباید هیچ تاخیری در روشن کردن نورافکن در رویکرد کلی به ایمنی هوانوردی وجود داشته باشد. تحقیقی که دو سال پیش توسط مجله Economic Times انجام شد، با استفاده از RTI، نشان داد که ۹۸٪ فرودگاه ها حتی سیستم های فرود ابزار بحرانی را به موقع کالیبره نمی کنند. این اشاره گر به یک رویکرد گاه به گاه است. همچنین تحقیقات نشان داد که فرودگاه بالای میز های شيملا، جاده های خدماتی برای دسترسی سريع موتورهای آتش نشانی در صورت اضطراری را در بر نمی گرفته است.

دولت در بازار هوانوردی هند به نمایش می گذارید. افزایش تراکم شبکه هوانوردی هند را با استفاده از فرودگاه های منطقه ای خفته به یک پلانک سیاست ی کلیدی تبدیل کرده است. با این حال، با توجه به رویکرد موجود به ایمنی، سوالات مشروع در اینجا برای DGCA هوانوردی تنظیم کننده و وزارت وجود دارد. به طور جداگانه، گزارش هایی از ناپديد شدن نزديک فرودگاه های مختلف وجود داشته است. و در میان کاهش سرعت هوانوردی ناشی از Covid، نگرانی وجود دارد که آیا تعمیر و نگهداری نیز کاهش سرعت. فرهنگ ایمنی واقعا باید برای بهتر تغییر کند. یک راه برای اطمینان از این است که پاسخگویی بیشتر و دیگری شفاف بودن در مورد گزارش های حسابرسی ایمنی. این کار فشار از طرف ذینفعان را برای بهبود استانداردها ایجاد خواهد کرد.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im