سوئیس به عنوان مدینه فاضله ؟

به عنوان مردم زندگی در سوئیس, ما گرفته شد عقب از نظر قطعه اقتصاددان Ruchir شارما که به تازگی توصیف سوئیس به عنوان یک “بهشت”. شارما کار به عنوان یک بانکدار سرمایه گذاری در Morgan Stanley در شهر نیویورک توصیه به جهانی لیبرال چپ به تحسین سوئیس به جای اسکاندیناوی. وی با تمجید از رقابت و رشد مداوم اقتصاد سوئیس و نتیجه می گیرد که پایه این موفقیت ترکیبی از یک کسب و کار-محیط دوستانه و برابری اجتماعی. اول خود را تجزیه و تحلیل ناقص است. و دوم این مشاوره خوب است تنها اگر کسی معتقد است که در ساختمان ثروت در جهانی ضعیف است.

بیایید شروع با گرفتن یکی از شماره های سمت راست. شارما ادعا می کند که “معمولی سوئیس خانواده خالص ارزش حدود 5.4 لاخ تومان”. با استفاده از متوسط ارزش خالص برای توصیف یک “نمونه” خانواده بسیار گمراه کننده است چرا که سوئیس است نه در همه به عنوان برابر به عنوان Sharma به نظر می رسد به این باور است. نزدیک به 25 درصد از ساکنان سوئیس گزارش صفر ثروت 55 درصد خالص ارزش بین 0 و 50’000 تومان تقریبا 75% بین 0 و 2 لاخ تومان است. معمولی سوئیس ساکن بنابراین دارای ارزش خالص حدود 50’000 USD. در حالی که درآمد برابری است که در واقع کمی بهتر از متوسط اروپا, ثروت نابرابری در سطح جهان در میان بدترین حالت با یک شاخص جينی از 0.86 – و آن در حال افزایش است.

از 300 تن از ثروتمندترین مردم سوئیس را 70’200 کرور تومان است. این است که نزدیک به سه برابر تولید ناخالص داخلی از بنگلادش است. در سال گذشته این 300 نفر به دست آورده 270 کرور – فقط به عنوان حد پایین 55% خود را با هم. آنها در حال حاضر خود را 234 کرور سرانه بیشتر از همیشه قبل از. حتی اگر به سختی وجود دارد هر گونه فقر شدید در سوئیس (و نه اسکاندیناوی که برای ماده) ، نرخ فقر در سوئیس به طور پیوسته در حال افزایش است. یکی از 12 نفر در سوئیس زندگی زیر خط فقر و نمی تواند شرکت در این به ظاهر برابر سرمایهداری بهشت شارما. بیشتر این نگرانی زنان و foreigners – و در اینجا ما حتی نمی شروع به بحث در مورد 0.9-2.5 لاخ مهاجران در سوئیس زندگی میکند.

سوئیس با توجه به شارما است “دنیوی به افراطی” و او می گوید که این کشور مهاجرت نرخ در میان بالاترین در جهان توسعه یافته است. حدود نیمی از جمعیت سوئیس خارجی هستند و Sharma ادعا میکند که نزدیک به نیمی از آنها غیر اروپایی. آمار رسمی دولت که 80% آمده از کشورهای اروپایی – تقریبا نیمی از دومی از فرانسه و آلمان و ایتالیا و پرتغال. چرا که سوئیس دارای یک سخت سیستم تابعیت حدود یک پنجم از جمعیت در نظر گرفته شده خارجی متولد شده است در سوئیس اما در تابعیت گاهی اوقات حتی در نسل سوم. همچنین با توجه به های اخیر تحولات سیاسی آن سخت است برای درک شارما ارزیابی “دنیوی به افراطی”. به عنوان مثال در سال 2014 سوئیس رای دهندگان را پذیرفته اند یک بیگانه ابتکار محبوب به نام “در برابر توده مهاجرت”. حزب پشت این ابتکار ضد مهاجر و جناح راست حزب مردم سوئیس که یکی از بزرگترین در کشور است. و به عنوان مثال دیگر سوئیس همچنان به چشم پوشی از آن خود کمیسیون ملی برای پیشگیری از شکنجه و نگه می دارد incarcerating جزئی پناهندگان در “بازداشت اداری” به منظور اخراج آنها است.

شارما ادعا می کند که سوئیس است که در میان شادترین کشورهای جهان با توجه به جهان شادی گزارش – سهام آن بالا 7 مکان با کشورهای اسکاندیناوی. یکی از عوامل است که قابل بالا و سیستم تامین اجتماعی و یا دسترسی به مراقبت های بهداشتی. در این خط Sharma به درستی میاد سوئیس عمومی آموزش و پرورش می کند که نیروی دانش آموزان به چنین آموزشی بدهی. این ممکن است ساخته شده است. در همان زمان هر چند و در یک تناقض معمولی برای اقتصاددانان نئولیبرال او میاد پایین هزینه های دولت نسبت.

این منجر به نقطه دوم. سوئیس ثروت عظیم است که به طور عمده ساخته شده است در منابع از دیگران است. شارما به درستی توصیف بهبود در شفافیت مالیاتی از بانک های سوئیس. هند برای مثال در حال حاضر دارای یک خودکار تبادل اطلاعات با سوئیس در هند شهروندان پول ذخیره شده در بانک های سوئیس و آن را آسان تر برای جلوگیری از فرار از پرداخت مالیات. اما بسیاری از کشورها هنوز هم چنین اتوماتیک تبادل اطلاعات است. بنابراین این پیشرفت نباید منحرف از این واقعیت است که سوئیس هنوز بزرگترین سازه های دریایی مرکز مالی برای مردم بسیار غنی از سراسر جهان. از 720 کرور تومان دروغ گفتن در سوئیس حساب بانکی حدود 350 کرور هستند از خارج از کشور. برای بزرگ و به اشتراک گذاری این crores هنوز هم تنها بانک های خود را می دانم که این پول می آید از. این درست است به خصوص برای کشورهای فقیر که بخش دولتی خواهد نیاز به این پول فوری.

شارما می نویسد که سوئیس بسیار موفق در صنعت و خانه را به بسیاری از شرکت ها. شک در اینجا نهفته است در دلایل این. در حالی که Sharma فرض بر این است که با توجه به سوئیس مطلوب به طور کلی شرایط مطلوب نظام مالیاتی ممکن است یک نقش. اقتصاددانان در اطراف کالیفرنیا استاد گابریل Zucman به تازگی محاسبه شده است که 28 درصد از سوئیس درآمدهای مالیاتی از شرکت آمده است از سود ساخته شده و در جای دیگر در حال هدایت به سوئیس. در حالی که سوئیس سود حدود 600 کرور تومان مالیات از سود شرکت ها بقیه جهان از دست می دهد در حدود 7200 کرور تومان با توجه به روش های مختلف از آزادسازی مالیات سود تغییر و یا قیمت گذاری انتقال دستکاری و…. این است که بیش از تولید ناخالص داخلی یک کشور مانند کنیا با بیش از 5 کرور ساکنان بسیاری در مقایسه با سویس 85 لاخ مردم است.

سوئیس یکی از مهمترین جهانی اقتصاد در جهان است. تلاش برای اندازه گیری موفقیت خود را بدون در نظر گرفتن اساس ثروت در خارج از سوئیس لزوما منجر به ناقص تجزیه و تحلیل. چنین تجزیه و تحلیل خواهد شد خوراک محبوب اسطوره سوئیس به عنوان یک برکت کشور مستقل و خود حکومت با افتخار شهروندان ساکن آرکادیا از کوه ها و رودخانه ها و دریاچه های بکر از جهان آشفته در اطراف آن است. این است که این اسطوره misconceiving واقعیت های جهانی بهره برداری است که احزاب جناح راست در حال پرورش با دقت به تقویت خود به شدت نئولیبرالی و سیاست نژادپرستانه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im