مرگ تاسف بار سوشانت – یادگیری عاطفی

آخرين باري که ديديم دنيا با چنين اندوه عظيمي بر سر مرگ يک ستاره فوران کرده کي بوده؟ يادم نمياد حداقل تو ي زندگي اي که تا حالا زندگي کردم

مرگ سوشانت سینگ راجپوت، با وجود یکه و بی داد های ایرفان خان و ریشی کاپور، به دنبال شمرده می شد، اما مانند هیچ دیگر نبود. در حالی که من معتقدم ملت به طور عمومی عزاداری از دست دادن این استالوارتز به اندازه، مرگ این بازیگر جوان چشم همه را پر از اشک و فریاد بلند برای عدالت که پس از آن، از مردم به دنبال بسته شدن شخصی بود.

منبع: زمان هند

ما 3 ماه از اخبار تکان دهنده دور آمده اند، اما خاطره ترک او ما هنوز هم به اندازه روز اول دردناک و تازه است.

14th ژوئن, 2020 – مرگ ناگهانی او همه ما را به روش غیر قابل تصور تتتتت. من به یاد داشته باشید اخبار غم انگیز آمد در اطراف 2 بعد از ظهر — و آن را فورا سوراخ گوش من.  برای مدتی، خیلی شبیه به اکثر طرفدارانش، نمی توانستم آنچه را که تازه شنیده بودم، درک کنم. راستش من جرات نداشتم که تلویزیون را روشن کنم تا آخرین عکس هایش را که در هر کانال خبری چشمک می زند تماشا کنم (آنطور که دوستانم به من گفتند).

واکنش لحظه ای من بود — آیا مرد می تواند کرامت حتی در مرگ خود را؟ و من فکر می کنم این ناشی از شنیدن و خواندن داستان در مورد او، حاشیه و ‘تحریم’ در صنعت فیلم. اگرچه احساس می کنم، یک مشهور بخش عمده ای از زندگی خود را مدیون رسانه ها و مردم است، به قدردانی و یا انتقاد، اما هنوز هم باقی می ماند یک قطعه کوچک از زندگی خود را برای حفظ خود، و به عنوان نگه دارید – دست نخورده.

اما در آن روز – داستان کمی متفاوت پخش شد.


و دو دقيقه بعد از اينکه عکس هاي ناراحت کننده به گوشي هاي همه راه پيدا کردن نميدونم چطوري، ولي اونا اينکارو کردن.


من در راه این روایت تمام بازی عمیقا آشفته بود. اولین فکر من این بود که -“این زندگی سریع به ما حساسیت زیادی دارد، چه زمانی و چگونه؟ و این واقعیت که تصاویر دلسوز بازیگر مرحوم توسط رسانه های الکترونیکی و دیجیتال به طور یک طور انجام شد، من را دلگرم تر کرد.


آنچه که بعد از آن می گم، ممکن است چند نفر را متهون کند – اما فکر می کنم نیاز قطعی برای مشاهده این حادثه تاسف بار از همه زوایای وجود دارد، تا به درک جامع تری برسیم. و این باید گفت —

با این حال ، با گفتن این ، من به هیچ عنوان توجیه بی احساسی که او با آن در روز گذشته درمان شد. اما قبل از اينکه واکنشت بهت بگه با من مخالفت کن، به اين فکر کن.

بر خلاف بسیاری از بازیگران، سوشانت رابطه ای عمیق و شخصی با طرفدارانش داشت. این واقعیت که او تقریبا یک ساعت از روز خود را وقف پاسخ به آنها (در توییتر و اینستاگرام) ، می گوید بسیاری در مورد چگونگی متفاوت او به عنوان یک بازیگر بود ، و چگونه متفاوت بود او با دیگر ‘ستاره’.

اما با گفتن این، من قانونی نیست درمان او در آخرین روز خود را دریافت کرد. تنها چیزی که من می گم اینه که از اون جایی که اون ارتباط صادقانه ای با مردم ایجاد کرده بود، در میان اونها افرادی از همه ی افراد از همه ی زندگی، از جمله روزنامه نگاران بودند- اونها هم ممکنه یه جوون حس بی طرف بودنشون رو در روزی که ما رو ترک کرده بودن، به اشتباه گرفته باشن. این خیلی طبیعی است، وقتی چیزی ما را از نظر عاطفی مصرف می کند، عقلانیت نمی تواند قوی ترین کت و شلوار ما باشد. و بنابراین من فرض می کنم که وضعیت عاطفی ما ممکن است تحمل گسترده ای در راه اخبار در آن روز ارائه شده بود. فقط اینکه چطور اخبار را برداشتیم و شاید حتی صدای اطرافش را تفسیر کنیم.

من آن روز خطوط حرفه ای بودن را تا حدی تار دیدم – و این تنها باعث شد که من متوجه بشم که همه ما انسان یم، همه احساس می کنیم، همه ما صدمه می دیم و گاهی خیلی مشهود است. ما همیشه نمی توانیم چیزهایی را سیاه و سفید ببینیم و این چیزی است که همه ما باید بپذیریم.

این مرگ، این تراژدی، مردم متحد، احساسات خود را متحد کرد و در این روند، من معتقدم، ما را به اشتباه از چند خط عبور کرد. درد و رنج از دست دادن به اندازه کافی قوی بود که ما را به انجام چیزهایی، که ممکن است همیشه موضوع بحث در اخلاق رسانه ای، برای آنها به طور قطری مخالف آنچه روزنامه نگاری به عنوان یک حرفه به ما می آموزد – تعادل و موضوع – که فریاد دور در آن روز بود.

من، خودم، یک روزنامه نگار هستم، و به سادگی چنین سبک خبری، احساس گرایی (به عنوان برخی ممکن است آن را تشویق نمی کند)، اما همه ما نیاز به ترک اتاق برای ناشناخته.

احساس احساس ی احساسی همچنان بر حس من از موضوعیت تا امروز چیره می شود و از این رو از اظهار نظر بیشتر خودداری می کنم.

تنها چيزي که ميتونم بگم اينه که مرگش يه خلاء عميق در قلب همه طرفدارانش به جا گذاشته

اميدوارم و واقعا دعا مي کنم که عدالت در خدمت کساني که ستم کرده اند، و ستمکاران مجازات خواهند شد.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im