دیوان عالی کشور: مدارس مذهبی می تواند تبعیض قائل هنگام استخدام

واشنگتن

دادگاه عالی طرفه با دو مدارس کاتولیک در نماز جمعه تاکید است که برخی از کارکنان مذهبی, مدارس, بیمارستان ها و مراکز خدمات اجتماعی نمی تواند شکایت برای استخدام تبعیض است.

دادگاه عالی حاکم بود 7-2 با دو لیبرال قضات پیوستن به حزب محافظه کار اکثریت برای مدارس. قضات قبلا گفت: در یک اتفاق سال 2012 تصمیم گیری است که قانون اساسی مانع از وزرا از تحت پیگرد خود را به کلیساها برای استخدام تبعیض است. دادگاه گفت: پس از آن که مورد نیاز جدایی کلیسا و دولت به این معنی است که گروه های مذهبی باید مجاز به استخدام و آتش افرادی که در خدمت به عنوان معلم و یا رسولان از ایمان خود و بدون دخالت دادگاه. اما دادگاه نمی سختگیرانه تعریف که شمارش به عنوان یک وزیر.

عدالت ساموئل Alito نوشت: در نظر اکثریت شنبه که اجازه می دهد به نظر دادگاه محل کار ادعای تبعیض علیه مدارس خواهد تداخل با مدارس’ قانون اساسی تضمین مذهبی استقلال.

“مذهبی آموزش و پرورش و شکل گیری دانش آموزان است که به دلیل وجود خصوصی ترین مدارس دینی و در نتیجه انتخاب و نظارت معلمان بر آنها مدارس تکیه به انجام این کار دروغ در هسته ماموریت خود را” عدالت Alito نوشت.

در مخالفت با عدالت Sonia Sotomayor هشدار داد که به عنوان بسیاری از 100,000 کارکنان می تواند از دست دادن حق به مسابقه کار تبعیض به عنوان یک نتیجه از حاکم.

“دادگاه به این نتیجه حتی اگر معلمان تدریس عمدتا سکولار افراد, فاقد قابل توجهی عنوان مذهبی و آموزشی و حتی نیاز به کاتولیک” عدالت ستمیر نوشت: در نظر است که پیوست شده توسط عدالت اموزش Bader Ginsburg.

در یک بیانیه اریک Rassbach وکیل در Becket صندوق برای آزادی مذهبی که استدلال مورد برای مدارس به نام تصمیم یک “پیروزی بزرگ برای مدارس مذهبی از همه سنت های دینی.”

“آخرین چیزی که مقامات دولتی باید انجام دهید این است که تصمیم می گیرید که مجاز به تدریس مذهب کاتولیک به کاتولیک ها یا یهودیت به یهودیان. ما بسیار خوشحالیم که دادگاه resoundingly مجددا تاکید کرد که کلیساها و کنیسه ها و نه دولت کنترل می آموزد که بچه ها در مورد خدا,” او گفت:.

این مورد یکی از 10 دادگاه عالی شنیده استدلال در با تلفن در مارس به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

این شامل دو مدرسه در جنوب کالیفرنیا که شکایت توسط معلمان سابق. در یک مورد کریستن بیل شکایت سنت جیمز مدرسه کاتولیک در تورانس برای تبعیض ناتوانی پس از او فاش کرد او تا به حال سرطان پستان و آموزش او قرارداد نیست تمدید کرد.

در مورد دیگر اگنس Morrissey-Berru شکایت بانوی ما از گوادالوپ در Hermosa ساحل برای تبعیض سنی پس از آموزش او قرارداد نیست تمدید کرد زمانی که او در 60s. پرونده های حقوقی بودند و هر دو در ابتدا رد کرد اما یک دادگاه تجدید نظر آنان را زنده ساخت. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت حمایت کرده بود مدارس.

خانم Biel فوت در سال گذشته در سن 54 بعد از پنج سال نبرد با سرطان پستان. او به نمایندگی از طرف او در محل خود.

وکلای خانم Biel و خانم Morrissey-Berru بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

موارد سنت جیمز مدرسه v. Biel 19-348 و بانوی ما از گوادالوپ مدرسه v. Morrissey-Berru, 19-267.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. AP خبرنگار Mark Sherman کمک به این گزارش.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de