Booking.com تا به حال اعمال شده به ثبت نام چهار علائم تجاری با استفاده از نام خود را در ارتباط با سفر-خدمات مرتبط.

عکس: پاسکال rossignol/ایسنا

واشنگتن—رئیس دیوان عالی کشور به شرکت های آنلاین گسترده طول و عرض جغرافیایی به علامت تجاری وب سایت خود را به نام رد محدودیت های اعمال شده توسط دولت فدرال است.

دادگاه در یک 8-1 حکم سه شنبه طرفه با سفر آنلاین شرکت رزرو.com, که تا به حال اعمال شده به ثبت نام چهار علائم تجاری با استفاده از نام خود را در ارتباط با سفر-خدمات مرتبط.

ایالات متحده ثبت اختراع و علائم تجاری دفتر را رد کرده بود علائم بر این اساس است که “رزرو” یک کلمه کلی است که نمی تواند مارک و اضافه کردن یک .com در پایان نداشت و تجزیه و تحلیل.

عدالت اموزش Bader Ginsburg, نوشتن برای دادگاه گفت: دولت رویکرد نادرست بود چرا که مردم می داند Booking.com به یک کسب و کار متمایز نه یک نام عمومی برای یک سفر آنلاین خدمات.

“از آنجا که ‘Booking.com’ است که یک نام عمومی برای مصرف کنندگان است generic,” او نوشت.

این مورد به دست آورد توجه گسترده عمومی به دلیل غیر منتظره نقش آن در دیوان عالی کشور تاریخ با تشکر از coronavirus بیماری همه گیر. این اولین مورد از قضات در نظر گرفته تلفنی—و نخستین بار است که دادگاه تا کنون یک بار در زندگی صوتی پخش آن رسیدگی است.

در آن روز شنبه از تصمیم دادگاه گفت: حاکم آن معنی نیست که هر generic .com نام به طور خودکار واجد شرایط برای علامت تجاری حمایت. ادراکات مصرف کننده هستند چه موضوع عدالت Ginsburg گفت.

دادگاه رد ثبت اختراع و علائم تجاری دفتر استدلال است که اجازه می دهد چنین علائم تجاری خواهد آسیب رقابت با جلوگیری از رقبا با استفاده از کلمه رزرو به عنوان بخشی از نام دامنه خود را. قانونی دیگر آموزه اطمینان حاصل شود که Booking.com نمی تواند ادعای انحصار کلمه رزرو دادگاه گفت.

عدالت Stephen Breyer عقیده داشت.

“در اکثر استدلال بسیاری از کسب و کار می تواند به دست آوردن یک علامت تجاری را با اضافه کردن ‘.com’ به عمومی نام محصول خود را (به عنوان مثال ، pizza.com, flowers.com و غیره),” او نوشت. “به عنوان اینترنت رشد می کند بزرگتر و بیشتر و بیشتر شرکت های استفاده از آن را به فروش محصولات خود را در خطر ضد رقابتی عواقب رشد می کند.”

رزرو Holdings, Inc. شرکت مادر Booking.com گفت: این تصمیم را یک پیروزی برای صاحبان نام تجاری و “نشان می دهد که نظام حقوقی ایالات متحده ظرفیت برای تکامل به این منظور که بازتاب دنیای دیجیتال همه ما در زندگی.”

ثبت اختراع دفتر سخنگوی کاهش یافته است به نظر.

آرایه ای از کسب و کار ثبت amicus دادخواستها حمایت از Booking.com از جمله Cars.com, Dictionary.com, Salesforce.com و Wine.com هشدار داد که نامطلوب حاکم را تهدید به بی ثبات کردن میلیاردها دلار در نام تجاری و سرمایه گذاری.

بدون علامت تجاری حمایت از آن سخت تر خواهد بود به نبرد تقلبی و جعلی با استفاده از نام خود را گفتند. Cars.com برای مثال ذکر شده یک کارش نمایندگی خودرو استفاده می شود که نام خود را برجسته در آن علامت.

نوشتن به برنت کندال در brent.kendall@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو