حمایت رسمی کارگران در طول COVID-19 بحران

کشاورزان و کارگران کشاورزی و کارگران بخش غیر رسمی بدترین ضربه COVID-19 و منجر به مستندات. در اینجا برخی از مراحل است که دولت و بانک ها می توانید به کمک به آنها در مقابله مالی.

با توجه به آخرین آمار منتشر شده از هند داده ها وجود دارد به عنوان بسیاری از 48.2 کرور کارگران در هند. این تنها 3.3 کرور در بخش رسمی; باقی مانده 93 درصد شامل 11.9 کرور کشاورزان 14.4 کرور بی زمین کشاورزی کارگران و 21.9 کرور غیر کارگران کشاورزی. تقریبا هیچ یک از آنها را دریافت ماهانه پرداخت چک یا حواله بانکی. خود را نقد جریان های وابسته به آنها مشغول به کار است.

کارگران کشاورزی پرداخت می شود, روزانه, هفتگی یا ماهانه بسته به قرارداد با کشاورز است. اما با COVID-19 آوردن حمل و نقل mandis و تقاضا در بازار به وقفه کشاورزان شروع به چهره مشکلات برداشت خود را rabi محصول است. به عنوان یک نتیجه, آنها به احتمال زیاد برای جلوگیری از استخدام کارگران مزرعه ایجاد یک نقد جدی جریان بحران برای کشاورزان و کارگران کشاورزی.

همان صادق است برای رسمی کارگران بخش درآمد زندگی به عنوان یک دستگاه اپراتور در یک شرکت کوچک به یک فروشنده خیابانی از سبزیجات یک آرایشگر یک presswala داخلی به کمک یک صفایی karamchari یک hamal تخلیه و بارگیری کالا در انبارها و حمل و نقل متری و یک مغازه دار یک قرارداد کارگر در یک مرکز ، در بهترین حالت آنها ممکن است دریافت دستمزد خود را تا مارس 20th, و برخی ممکن است چیزی بیشتر تا پایان ماه اما پس از آن آینده تلخ است مگر اینکه زندگی limps به حالت عادی بازگشت.

در چنین شرایطی دولت باید اقداماتی است که:

  • رسیدن به تعداد زیادی از کشاورزی و غیر رسمی کارگران بخش
  • ارائه معاش و دستمزد و تامین مواد غذایی
  • انجام آن با حداقل احتمال نشت فساد و استثمار و تاخیر
  • نگه داشتن بار مالی بر دولت به عنوان کم به عنوان امکان پذیر است

مقاله مرتبط: چگونه تأمین کنندگان مالی می توانیم در طول COVID-19

به منظور رسیدن به این تعداد زیادی از کشاورزی و غیر رسمی کارگران ما نیاز به نگاه در سه سیستم ما در جایی که هنوز هم در بحران:

1. سیستم بانکی

سیستم بانکی است و همه فراگیر از طریق شاخه های میکرو-رسانه های بانکی و دستگاههای خودپرداز و با کمک از IT و مخابرات سیستم. وجود دارد بیش از 33.66 کرور Jan Dhan (basic پس انداز سپرده های بانکی) حساب با بیش از INR 1 لاخ کرور سپرده شد. علاوه بر آن فقط برای یک وام برنامه های Pradhan Mantri مودرا Yojana (PMMY) بانک رسیده بود به حدود 21 کرور وام گیرندگان. نیز Kisan کارت های اعتباری (KCC) رسیده یکی دیگر از 7 کرور کشاورزان است. بانک ها بنابراین باید قابلیت دسترسی به بیش از 50 کرور 1 افرادی که در حال حاضر سپرده یا حساب وام (با KYC انجام می شود) به صورت الکترونیکی.

2. پرداخت سیستم

در حالی که ما با استفاده از این سیستم برای ارسال پول به هر یک از دیگر دولت شده است و با استفاده از آن به طور گسترده به میلیون ها نفر از مزایای مستقیم و انتقالات (DBTs). در 2018-19, DBTs یارانه نقدی و نوع عبور INR 3 لاخ کرور خوانده شده را علامت. آنها ارائه شد به 123.8 کرور ذینفع از طریق 351 کرور معاملات. تعداد گسسته ذینفع سخت است برای برآورد از تعداد بالا نیز شامل معاملات متعدد در طول سال به همان ذینفع (از جمله در مورد ماهانه سن بازنشستگی). با وجود این و با رسیدن به تمام الکترونیکی Aadhaar-فعال DBT بی بدیل است.

3. عمومی سیستم توزیع (PDS)

نام رسمی برای آنچه که ما معمولا از آن به عنوان ‘سهمیه بندی’ فروشگاه ها وجود دارد که حدود 5.27 لاخ از این کشور. این PDS procures مواد غذایی سبوس دار و ارائه آن به مصرف کنندگان است. برای جلوگیری از نشتی الکترونیکی نقطه از فروش دستگاه های نصب شده در 4.67 لاخ جیره مغازه ها از دسامبر 2019. در 2018-19 های PDS خدمت 80.7 کرور مردم تحت ملی امنیت غذایی, عمل, 2013. فوق سه سیستم بزرگ دارایی در این زمان از COVID-19 ارائه شده مخابرات سیستم های کامپیوتری و تدارکات از پول نقد و مواد غذایی می تواند پایدار. داده گسترده خود برسد و توانایی به حرکت بودجه تقریبا بلافاصله دولت می تواند با استفاده از این سیستم به سهولت زندگی در هند را به کشاورزی و غیر رسمی کارگران در طول چند ماه آینده.

مقاله مرتبط: “دولت پاسخ نمی تواند شروع و پایان با مستند”

در اینجا برخی از اقداماتی که دولت می تواند به ارائه کمک و پشتیبانی:

1. درخواست بانک ها برای گسترش امکانات اضافه برداشت تا INR 10,000 تمام 33 عجیب و غریب کرور کرور Jan Dhan بانک دارندگان حساب. این حساب در حال حاضر وجود دارد و بانک ها تنها نیاز به اطلاع دارندگان حساب که یک مرکز فعال شده است. افراد می توانند به شعب یا رفتن به نزدیکترین میکرو-بانکی خروجی برای دریافت پول نقد. همچنین بیش از 29 کرور Jan Dhan دارندگان حساب صادر شده است RuPay کارت اعتباری این باید فعال شود به طوری که مردم می توانند با استفاده از دستگاههای خودپرداز و همچنین دیجیتال پرداخت. این کاهش تقاضا برای پول نقد.

برای کاهش فشار بر روی بانک ها, دولت باید با ارائه یک پیش فرض ضمانت Jan Dhan اضافه برداشت. حتی اگر تقریبا همه دارندگان حساب—می گویند 30 کرور مردم—به طور متوسط اضافه برداشت از INR 5,000 کل مبلغ خواهد بود INR 1.5 لاخ کرور. همانطور که این وام را از بانک ها وجود خواهد داشت بدون استرس مالی بر دولت و بانک ها همچنین می توانید خود را بیش از حد نقدینگی برای این منظور است. حتی اگر فرض کنیم 10 درصد نرخ به طور پیش فرض دولت به پرداخت بانک ها تنها INR 15,000 کرور.

2. درخواست بانک ها برای گسترش سرمایه نقدی وام های اعتباری برای همه زمان PMMY وام گیرندگان و KCC-دارنده کشاورزان است. در مجموع وجود دارد 21 کرور وام حساب تحت PMMY طرح پس از 2015 به ارزش بیش از INR 10 لاخ کرور. حداقل نیمی از آنها نزدیک به 11 کرور روپیه به احتمال زیاد هنوز هم زمان وام با بانک ها. آنها علاوه بر این نزدیک به 7 کرور KCC-دارنده کشاورزان می تواند گسترش کار پایتخت محدودیت های برابر برای وام است که اعطا شده به آنها. این محدودیت ها باید در قالب نقدی و اعتباری.

دولت باید با ارائه یک پیش فرض تضمین به بانک ها برای این پول نقد اضافی محدودیت های اعتباری به عنوان به خوبی. اگر فرض کنیم حدود 15 کرور از نزدیک به 18 کرور واجد شرایط وام قرعه کشی INR 30,000 هر یک از آنها حد اعتبار کل مبلغ خواهد بود INR 4.5 لاخ کرور. اگر فرض کنیم یک و پنج درصد نرخ به طور پیش فرض, بار در دولت خواهد بود INR 22,500 کرور.

3. مجوز 5 کرور کارکنان اندیش صندوق سازمان (EPFO) حساب برگزاری کارگران برای برداشت معادل چهار ماه از سهم خود را از صندوق اندیش (PF). این مقدار به حدود 96 درصد از پایه ماهانه پرداخت به عنوان PF سهم 12 درصد از اساسی پرداخت هر یک توسط کارفرما و کارمند. این ممکن است اجازه داده شود هر ماه برای سه ماهه آینده منوط به داشتن تعادل در PF حساب. این را قادر خواهد ساخت که کارگران را متوقف کرده اند درآمد به علت اخراج به ادامه دریافت معاش درآمد.

4. انتشار سه ماه یارانه نقدی به سن بازنشستگان معلول و زن سرپرست خانوار و سایر محروم رده طریق DBT. این را در مورد INR 35,000 کرور پول نقد در دست خود را هنگامی که آنها به آن نیاز ترین و در عین حال آن را افزایش نمی دهد دولت بار مالی پس از این بود که قبل از بودجه.

5. مستقیم PDS رسانه ها به توزیع رایگان 35 کیلوگرم گندم یا برنج سهمیه به مدت سه ماه. ارائه این به هر یک از 23 کرور جیره کارت-برگزاری خانوار را تا حد زیادی کاهش هر گونه هراس در مورد گرسنگی و رسیدن به تعداد بسیار زیادی از مردم در محله های فقیرنشین و روستایی در هند است. فرض خالص هزینه جیره تحویل داده است INR 30 به ازای هر کیلوگرم از این مقدار را به مبلغ سرمایه گذاری مورد INR 72,450 کرور برای کمک به ایجاد حس راحتی در میان 92 کرور مردم (فرض کنید یک خانواده از چهار نفر در هر جیره کارت). تجمعی هزینه مالی از توصیه های بالا است INR 72,450 کرور برای PDS طرح و بالقوه دیگر INR 37,500 کرور به صورت پیش فرض تضمین می کند.

این هم در حدود سه درصد از بودجه دولت در سال 2020 است. اولیه بودجه INR 6 لاخ کرور را از سیستم بانکی است که خیط و پیت کردن با نقدینگی خواهد شد و آنها تضمین شده در برابر به طور پیش فرض. به غیر از تسهیل زندگی برای کشاورزی و غیر رسمی کارگران این مراحل ممکن است فقط در مورد احیای بانک های ما نیز هست.

پانوشت

1. بسیار کمی وجود دارد که با هم تداخل بین سه طرح: KCC است که بیشتر کشاورزان و آنها تا به حال حساب قبل از Jan Dhan راه اندازی شد. به طور مشابه, چند KCC کشاورزان تنوع از کشاورزی به غیرکشاورزی میکرو-شرکت (PMMY) اگر چه در همان خانواده و همسران و دیگر اعضای خانواده ممکن است PMMY حساب.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه را نقد کنید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>