شیب افت در جریان تجارت را نشان می دهد مشکلات مرزی زنجیره تامین

سوئد ساز کامیون اسکانیا در تلاش برای به دست آوردن برخی از قطعات با وجود تلاش خود را برای حفظ پشتیبان گیری منابع.

عکس: Mikael Sjoberg/مهر نیوز

تجارت جهانی جریان سقوط در سه ماهه اول یک پیش نمایش از آنچه که می تواند بزرگترین انقباض در تجارت بین المللی در دهه coronavirus همه گیر باعث می شود سیاست گذاران و شرکت های چند ملیتی به تجدید نظر در جهان-پوشا زنجیره تامین است که تبدیل به یک ویژگی تعریف از اقتصاد جهانی است.

یک هلندی بدن به عنوان یک قدرت در جهان تجارت CPB هلند برای اداره سیاست های اقتصادی, تحلیل گفت: جریان کالا در سراسر مرز بودند 1.4 درصد کاهش در ماه مارس نسبت به ماه قبل از آن آوردن این کاهش در سه ماهه اول به 2.5%. که بزرگترین افت از زمان بحران مالی جهانی.

“ما انتظار داریم که کاهش شدیدی را در تجارت در آوریل و مه” CPB گفت. “پیشرو شاخص نقطه به نقطه قوی تر کاهش در تجارت جهانی در ماه های آینده.”

چند انتظار می رود صادرات و واردات به دوباره بجای اول برگشتن به شدت به محدودیت های در نظر گرفته شده به منظور محدود کردن گسترش coronavirus برداشته می شوند. به جای بسیاری از انتظار می رود یک عقبگرد در پیچیده مرزی زنجیره تامین.

سازمان تجارت جهانی اقتصاددانان تخمین می زنند که جریان را بین 13 درصد و 32 درصد در سال 2020 به عنوان یک کل. کاهش یک سوم خواهد بود معادل سقوط همراه با رکود بزرگ—اما متمرکز در یک سال به جای گسترش بیش از سه.

جریان تجارت هستند به احتمال زیاد به دوباره بجای اول برگشتن در سال آینده اگر فعالیت های اقتصادی به حالت عادی برمی گرداند و ویروس موجود است.

اما ناگهانی توقف در تجارت است و در معرض چگونه وابسته کشورهای در منابع و تولید همه چیز را از اتومبیل به دستگاه تهویه مصنوعی به گوشی های هوشمند است. فردی در کشور باید تبدیل به گره های گسترده در زنجیره تامین که آسیب پذیری مشخص شد که این بیماری همه گیر قطعه قطعه شده آنها را از هم جدا.

به عنوان یک نتیجه coronavirus—همراه با قبلی تنش بین چین و آمریکا بر تجارت و فناوری—وادار کردن شرکت های چند ملیتی و سیاست گذاران در نظر گرفتن راه هایی را تولید نزدیک به صفحه اصلی حفاظت از تولید کالاهای اساسی و کاهش وابستگی چین به عنوان یک تولید پایه.

اسکانیا, یک غول سوئدی سازنده کامیون و اتوبوس و موتورهای سعی کرده اند حداقل دو منبع برای بسیاری از 21,000 اجزای آن استفاده می کند گفت: رئیس اجرایی هنریک Henriksson. است که به کمک آن آب و هوا در سراسر کشور خاموش شدن ناگهانی دنبال چین و سپس ایتالیا برای محدود کردن گسترش ویروس.

اما اسکانیا با استفاده از حدود 35 قطعات است که منحصر به فرد هستند و برای آن تنها یک منبع از جمله جوش قالبی و قطعات الکترونیکی. آن را نمی تواند به دست آوردن برخی از آنها را از فرانسه پس از این کشور قفل شده بود در ماه مارس است. که به اندازه کافی به تعطیل کردن عملیات جهانی برای چند هفته.

“ما ایستاده بودند هنوز به طور کامل” آقای Henriksson گفت. با کارخانه ها بیکار اسکانیا و دیگر سازندگان خودرو متوقف شد, خرید قطعات, یک تصمیم که آبشاری از طریق آن وسیع شبکه ای از تامین کنندگان است که به نوبه خود کاهش تولید و خرید قطعات از فرعی و توزیع کنندگان در آسیا و اروپا است.

پس از 1980s ثابت و کاهش تعرفه ها و سایر موانع همراه با بهبود در حمل و نقل و ارتباطات است تشویق به کسب و کار به شکستن فرایندهای تولید و گسترش آنها در سراسر تعدادی از کشورها است.

حرکت قطعات بین دو کشور قبل از یک محصول به پایان رسید تحویل به مصرف کننده نهایی منجر به افزایش جریان تجارت که به طور منظم رشد در یک سرعت سریع تر از جهانی خروجی تا زمانی که بحران مالی جهانی. سازمان ملل متحد تخمین می زند که یک سوم تجارت جهانی اتفاق می افتد در شرکت های چند ملیتی.

این بیماری همه گیر است که بسته کارخانه ها و لینک های حمل و نقل در سراسر جهان است مرکب رشد شک و تردید در مورد قابلیت اطمینان از زنجیره تامین—به ویژه کسانی که مربوط به چین—در زمانی که تعرفه ها و سایر موانع تجاری در حال افزایش است.

Coronavirus “باعث شده است تا شرکت به ارزیابی مجدد خود را جهانی, زنجیره ارزش, استراتژی, و به طور خاص به درجه ای از اعتماد در زنجیره تامین همکاران در چین گفت:” Davin چور یک اقتصاددان در کالج دارتموث است.

اما این آسان نیست برای کسب و کار برای اطمینان حاصل شود آنها را جایگزین منابع اگر چین یا هر بحرانی دیگر تامین می رود از طریق یکی دیگر از مستند یا ضربه های مختلف و بلایای طبیعی.

Pol Antràs یک اقتصاددان در دانشگاه هاروارد می گوید که یکی از ویژگی های کلیدی بسیاری از مدرن زنجیره تامین است که آنها “رابطه” است که در تولید کالاهای مصرفی به پایان رسید تکیه بر تولید کنندگان بسیار قطعات سفارشی که دستور به مشخصات دقیق.

“تامین کنندگان نمی آیند از هوا نازک,” او گفت:. “شما نمی توانید به راحتی جای دور.”

هر چه چالش های سیاست گذاران در انتظار عرضه زنجیره ای برای تغییر به دلیل همه گیر و آنچه که به احتمال زیاد به مدت طولانی در تجارت تنش بین ایالات متحده و چین است.

زنجیره تامین شد و در حال حاضر به دلیل چین و ایالات متحده تجارت جنگ است. برخی از شرکت ها تغییر کردند تولید از چین به کشورهایی مانند ویتنام برای جلوگیری از تعرفه های کالاهای به مقصد ایالات متحده آمریکا

علاوه بر این فن آوری صنعت نیز در میان دولت ایالات متحده را به تلاش برای فلج Huawei Technologies Co., که از آن به عنوان یک پتانسیل تهدید امنیتی—چیزی Huawei و پکن را انکار کند.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت معرفی کرده است اقدامات است که آن را سخت را برای شرکت های آمریکایی و همچنین شرکت های خارجی با استفاده از فن آوری آمریکا برای فروش تجهیزات برای Huawei.

ایالات متحده در مبارزه با Huawei رانندگی چین به کار بر روی خود پردازنده طرح به منظور کاهش وابستگی آن به تکنولوژی خارجی.

در طول عجله جهانی برای تضمین کافی تامین محافظ پوشاک و دیگر ملزومات پزشکی دولت نیز افزایش یافته موشکافی خود را از زنجیره تامین به خاطر ترس است که آنها می تواند شکست زمانی که بیشتر مورد نیاز است.

با توجه به ژنو مبتنی بر تجارت-گروه نظارت بر تجارت جهانی هشدار 85 کشور تحمیل کرده اند 186 جدید کنترل بر صادرات تجهیزات پزشکی و دارو از آغاز این سال در حالی که 27 کشور تحمیل کرده اند 37 محدودیت های جدید در صادرات مواد غذایی است.

تعدادی از دولتها از جمله آمریکا در حال برداشتن گام برای افزایش تولید داخلی از این ملزومات در حالی که انگلستان در حال جستجو برای راه هایی برای کاهش وابستگی آن وارداتی و تجهیزات پزشکی.

دولت انگلیس می گوید: پروژه دفاع از آن را به عنوان شناخته شده است به طور خاص با هدف چین و ژاپن را دولت ساخته شده است که همین ادعا را در مورد $2.2 میلیارد دلار پروژه برای کمک به شرکت ها در سراسر زنجیره عرضه انسداد. اما در هر دو مورد تامین کنندگان چینی به احتمال زیاد در میان کسانی که برای آن جایگزین باید در بر داشت.

در همین حال برخی از کشورها جاسوسی فرصت به عنوان سیاست گذاران و شرکت های چند ملیتی تنوع بخشیدن به منابع تامین. برای مثال بانک اروپایی برای بازسازی و توسعه است کمک به شرقی عضو اتحادیه اروپا برای ترویج خود را به عنوان تامین پایدار پایگاه.

“می تواند این بحران ایجاد فرصت برای تنوع پرسید:” بیتا Javorcik EBRD اقتصاددان ارشد. “وجود دارد بسیاری از بحث در مورد کوتاه شدن جهانی زنجیره تامین در مورد ساختمان انعطاف پذیری است. کشور شده است که در بالای خارجی لیست سرمایه گذاران ممکن است برخی از سرمایه گذاری است.”

نوشتن به پل Hannon در [email protected] و همسرش, خواستگاری در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>