لحظه ي اسبتونيک؟ تلاش برای واکسن Covid می تواند زنده نژاد علوم مفید جدید

روسیه ادعا کرده است که حقوق لاف زدن برای برنده شدن در مسابقه بین المللی برای رول کردن واکسن Covid-19. اما از مرحله 3 حیاتی که در آن هزاران داوطلب به طور معمول ثبت نام شده اند، از مرحله بحرانی دور می شود، کسب آن در بین المللی ذرت است. Hankering برای بازپس گرفتن شکوه از دست رفته، ولادیمیر پوتین روسیه کاملا چند اشتباه بین المللی در حساب خود را در طول سال ها به دست آورد. کریستن واکسن Sputnik-V پس از اولین ماهواره مصنوعی برای ورود به مدار فضایی ضرب و شتم برگ های آمریکا کمی به تخیل یا. اما این اِسپُنیک-پنجم هیچ مسابقه ای نبود که با اعلام یک جانبه یا انفّادهٔ ملی گرا برنده شود. توسعه واکسن خواستار کارآزماییهای کنترل تصادفی شده، به اشتراک گذاری دادههای ایمنی، بررسی همتایان بینالمللی و نظارت نظارتی شفاف است.

چند شرکت و کشور داروسازی در حال مسابقه برای توسعه واکسن به اصطبل سارس – CoV – 2. رقابت خوش آمد گویی است و انسان را خوب طلسم می کند، اما سیاست، پوپولیزم و ملی گرایی خیلی عقب تر نیست. و همچنین به عنوان رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ با remdesivir و HCQ، هیپنینگ تجربی داروهای محلی و واکسن ها قبل از اعتبار سنجی علمی، کشورهای ثروتمند عرضه انحصاری با واکسن سازان متعدد معامله می کند، و هنوز هم دیگران برش گوشه برای برنده شدن در مسابقه واکسن های قرار داده شده اند نشان دهنده ملی گرایی واکسن شده است.

حدود 30 واکسن در آزمایش های انسانی هستند که هشت تا از آنها در مرحله 3 آزمایش های جمعی هستند. 130 تای دیگر در حال توسعه بالینی هستند. اولین زمان بندی واقعی برای واکسن های تقلب در آزمایش های ایمنی است پایان 2020 یا اوایل 2021. در میان هشت مدعی پیشرو آکسفورد- استرازنکا، مدرنا، Pfizer-BioNTech، و سه شرکت چینی Sinovac، Cansino و Sinopharm هستند. به غیر از موسسه سرم شریک با آکسفورد، Covaxin Bharat Biotech و Zydus Cadila ZyCov-D در اوایل آزمایش های انسانی در هند هستند. دولت ها در حال کمک به همراه، از هزینه های یارانه ای گرفته تا تسهیل محاکمات و تسریع در فرایندهای نظارتی.

این باید به کاهش قیمت واکسن کمک کند. اما حتی کشورهای کوچکتر با وجود میزان موفقیت پایین، از ترس خردکردن توسط ملت های ثروتمند، وارد توسعه واکسن می شوند. اشخاصی مانند حزب کمونیست چین که رفتار مخفیانه اش همه گیر شده بود، می توانند در اینجا جبران کنند. به عنوان ملت های بزرگ و کوچک آدرس شکست بهداشت عمومی و سست رشته کیف پول برای تحقیقات بودجه، نژاد واکسن می تواند لحظه دیگری Sputnik ارائه. در حال توسعه واکسن زیر یک سال بود که از قبل شنیده نشده بود. مطالعات در ویروس شناسی و ایمنی شناسی دریافت یک برنامه آموزشی با موسسات تحقیقاتی جدید آینده. برای بیماری های بیش از حد طولانی، عفونی و مشترک انسان و انسان مناطق اولویت نیست. یک رنسانس در علم در حال انجام است. این حتی می تواند پاسخ هماهنگ یا رقابتی به تغییرات آب و هوایی هدایت, همچنین فوری مورد نیاز.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im