SpaceX کرافت اسکله با ایستگاه فضایی طلوع عصر جدید

فضانوردان باب Behnken و داگ Hurley تاریخ شنبه ایلان SpaceX موشک با موفقیت راه اندازی خدمه ناسا به مدار تبدیل شدن به اولین شرکت خصوصی برای انجام این کار. عکس: David J. فیلیپ/آسوشیتد پرس

ایلان SpaceX در روز یکشنبه با موفقیت لنگر انداخت یک شرکت متعلق به کپسول حمل یک جفت از فضانوردان ناسا با ایستگاه فضایی بین المللی دربندی آخر هفته از دستاوردهای قابل توجه است که باز یک فصل جدید در فضای تجاری تلاش.

نوزده ساعت پس از یک موشک فالکون 9 خاموش برداشته شنبه از فلوریدا در یک سفر تاریخی شامل اولین فضاپیمای خصوصی برای رسیدن به مدار با مردم بر روی تخته, فضانوردان داگ هرلی و باب Behnken تر ساخته شده تاریخ است. آنها تحت نظارت و با شکوه خودکار محل خود را خدمه کپسول اژدها با در مدار بین المللی آزمایشگاه 250 کیلومتری بالای زمین ارتباط در 10:16 a. m. ET علامت گذاری جدید در صنعت-دولت مشارکت با هدف احیای فضایی آمریکا جاه طلبی.

قطعات مهم از این سفر نقش بسیار هموار از مگس به دستی مانور در نزدیکی ایستگاه فضایی و بدون درز docking اوج خود رسید با یک تلویزیونی مراسم ستایش دستاوردهای.

“تمام جهان شاهد این ماموریت ما طوری با افتخار از همه چیز شما را انجام داده اند و برای کشور ما و در واقع الهام بخش جهان” پربرکت جیم Bridenstine رئیس سازمان ملی هوانوردی و فضا گفت: خدمه از طریق اتصال از آن هوستون ماموریت مرکز کنترل.

با اشاره به Covid-19 همه گیر و ناآرامی های نژادی در سراسر آمریکا آقای Bridenstine گفت: آخرین موفقیت های بریده شده توسط ناسا در همکاری با Space Exploration Technologies Corp.—رسمی نام برای آقای مشک شرکت—کمک خواهد کرد که آمریکایی ها “نگاهی به آینده و می گویند همه چیز برای روشن تر شود.”

فضانورد باب Behnken وارد ایستگاه فضایی بین المللی از کپسول SpaceX.

عکس: ناسا/آسوشیتد پرس

در یک بعد از کنفرانس مطبوعاتی آقای Bridenstine گفت: “این رفته است به عنوان به خوبی به عنوان ما می تواند انتظار می رود آن را به رفتن.”

این ماموریت را مجموعه ای از اولین ها است به احتمال زیاد به ارائه حرکت برای پیشنهاد های دولتی و خصوصی همکاری برای بازگشت به ایالات متحده فضانوردان به ماه و ترتیبات مشابه برای اکتشاف مریخ و دیگر سرمایه گذاری های تجاری در سراسر منظومه شمسی است. رئیس جمهور تهمت را تعیین کرده است تا سال 2024 هدف برای ماه بعدی فرود.

ناسا پیش بینی افزایش شرکت های شکار فرصت های کسب و کار فراتر از جو است. “وجود دارد شرکت های دیگر در حال حاضر پله تا به صفحه که می خواهید به بخشی از این” دولت جدید-صنعت پویا, آقای Bridenstine گفت.

فضانوردان داگ Hurley, راست و باب Behnken دوم از سمت راست پیوستن به خدمه در ایستگاه فضایی بین المللی.

عکس: ناسا/آسوشیتد پرس

چنین پروژه هنوز صورت قابل توجهی بودجه و چالش های فنی شروع با قطعیت در مورد چشم انداز آینده شرکت و سود. به گفته بسیاری از کارشناسان در داخل و خارج از ناسا و آژانس در حال حاضر برنامه ریزی برای سرعت گرفتن به سطح ماه در این نقطه به میزان قابل توجهی بودجه کافی است.

کاخ سفید و مقامات پنتاگون مشاهده این ماموریت تا حدودی به عنوان یک راه برای مبارزه مدنی و فضای نظامی پیشرفت های چین و روسیه است.

SpaceX خدمه فضاپیمای اژدها نزدیک به ایستگاه فضایی بین المللی.

عکس: تلویزیون ناسا/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

SpaceX آخر هفته برجسته سوء استفاده تا چه حد نزدیک برگزار می شود شرکت آمده است از زمان ایجاد آن به عنوان یک پاره پاره و راه اندازی با یک تعداد انگشت شماری از کارکنان از تبدیل انبار در نزدیکی یک مرکز خرید در حومه شهر لس آنجلس.

حدود 1 p. m. روز شنبه—نزدیک به سه ساعت پس از ورود در مقصد خود را—خدمه اژدها دریچه باز شد و جدیدترین ساکنان ایستگاه فضایی از crawled از طریق یک اتصال تونل به ظهور به 100 میلیارد دلار تسهیلات خود را به عنوان جدیدترین نفر.

برخی از SpaceX اولین ها را

سپتامبر. 2008 شاهین 1 اولین بار است که بخش خصوصی ساخته شده سوخت مایع موشک

برای رسیدن به مدار زمین.

2010

جولای ’09 شاهین 1 ارائه می شود

تجاری ماهواره به مدار است.

مارس ’12 فضاپیمای اژدها

بازدید از ایستگاه فضایی.

مارس ’16 اولین مرحله از فالکون 9 به زمین بازگشت و زمین در یک droneship.

مارس ’17 اولین reflight از یک مداری کلاس موشک.

2015

ژوئن ’17 اژدها بازگشت فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی پس از استفاده می شود.

مارس ’19 خدمه فضاپیمای اژدها مستقل اسکله با ISS.

ممکن است ’20 شرکت می شود اولین شرکت خصوصی برای ارسال انسان خدمه به فضا است.

2020

منبع: شرکت

“باب و داگ, ما خوشحال به شما به عنوان بخشی از خدمه گفت:” ایالات متحده فضانورد کریس کسیدی, فضایی, ایستگاه, فرمانده, زنگ سنتی کشتی بل به مناسبت. ورود در آغوش گرفت آقای کسیدی و دو خدمه در حال حاضر در مدار.

آقای هرلی لباس پوشیدن و در شلوار قهوهای مایل به زرد و آبی آستین کوتاه تی شرت یقه دار با ماموریت آرم گفت: “ما فقط واقعا خوشحالم که در هیئت مدیره این شکوه پیچیده است.”

در روز شنبه خدمه تحت نهایی پزشکی چک دریافت آب و هوا و دیگر جلسات و سپس سوار به پد سفید الکتریکی-صفحه سدان ساخته شده توسط تسلا Inc., یکی دیگر از آقای مشک شرکت ها. راه اندازی شد برای اولین بار به انفجار انسان به فضا از ایالات متحده, محل, در نه سال پس از ناسا سالمندان در ناوگان شاتل فضایی بازنشسته شد.

فنی صاف شمارش معکوس در فلوریدا مرکز فضایی کندی تا به حال سهم خود را از تعلیق به عنوان پیش بینی آب و هوا پیش بینی تنها یک شانس 50-50 از شرایط قابل قبول همراه با بارش باران در مجاورت. تاریک, قوی, ابر و باران menaced از 230 فوت موشک در اوایل بخشهایی از شمارش معکوس اما آب و هوا به طرز چشمگیری بهبود یافته حدود یک ساعت قبل از راه اندازی.

پس از دستیابی به پرتاب و حدود نه دقیقه به 12 دقیقه ای سوار به مدار دوم-مرحله موتور خاموش دقیقا در زمان و در ارتفاع برخی از 120 مایل است. مدت کوتاهی پس از آن کپسول به نام تلاش توسط خدمه جدا پاک از بخش باقی مانده از موشک.

هنگامی که خدمه اژدها شد و محکم البته برای ایستگاه فضایی خدمه تکیه بر ترکیبی از دستی و خودکار روش برای محکم بستن نهایی میتینگ. آقای هرلی جانباز تست خلبانی که فرمانده ماموریت استفاده می شود صفحه نمایش لمسی دستورات را امتحان کنید پیشرانه و بررسی دست زدن به ویژگی های.

“این دقیقا مانند شبیه ساز” استفاده می شود برای آموزش خلبانان روی زمین خدمه آقای هرلی گفت: کنترل ماموریت در طول پست-docking مراسم. “ما نمی تواند شادتر در مورد عملکرد خودرو.”

با اب نبات به شکل قابل استفاده مجدد کپسول قرار است حدود 600 فوت از ایستگاه فضایی ناسا سایت ارائه تصاویر به عنوان وسیله نقلیه پیشرفته تقریبا imperceptibly نسبت به قرار ملاقات گذاشتن. هر thruster فعال در کپسول دستگیر شد به عنوان یک فلش روشن از نور توسط دوربین در ایستگاه خود را. پس از تست های مختلف مانور خدمه آغاز رویکرد نهایی در مورد نیم ساعت قبل از آن تعیین شده میتینگ زمان.

حدود 60 فوت از آن مقصد کپسول به طور موقت متوقف پیشرفت آن برای آخرین لحظه چک و آماده سازی قبل از شروع آن نهایی خودکار مانور. در طول مرحله نیمه نهایی کپسول سنسور و دوربین کار کرده همراه با جهت یابی کامپیوتر در دقیق طراحی رقص به عنوان پیشرانه درآورده فضاپیما به موقعیت مناسب برای موفقیت در اتصال 12 چفت.

مرتبط

  • SpaceX راه اندازی فضانوردان ناسا به مدار (30 مه)
  • SpaceX موفق راه اندازی به شرح زیر سال از موانع (30 مه)
  • SpaceX آماده اولین فضانورد راه اندازی توسط شرکت های خصوصی (May 23)

به اشتراک گذاری افکار خود را

شما چه فکر میکنید در مورد روند خصوصی اکتشاف فضا? پیوستن به مکالمه زیر.

به عنوان مقامات ناسا نقل مکان کرد و از یک کنفرانس مطبوعاتی به بعد خبرنگاران همچنان در quizzing آنها را در مورد تضاد بین خود را آشکار غرور و شادی در مقابل این کشور را تیره و خوی. NASA chief گفت: آن را بیش از حد انتظار به یک فضای واحد, راه اندازی, مهم نیست چقدر قابل توجهی برای مقابله با یادآوری زمان. اما در یک نقطه او گفت: شاید “این می تواند الهام بخش یک کودک خردسال به بعد Elon Musk.”

Space X بنیانگذار روز شنبه گفت که حتی پس از امن قرار ملاقات گذاشتن او خواهد بود با تمرکز بر خطرات کپسول احتمالی ورود مجدد به جو است.

“ما نمی خواهیم به اعلام پیروزی در عین حال” آقای مشک, گفت:, گفتن, خبرنگاران او غلبه با احساسات پس از کار برای 18 سال به ارسال انسان به فضا در داخل کشور ساخته شده است خودرو پرتاب شده از خاک ایالات متحده آمریکا. “ما نیاز به آنها را به خانه با خیال راحت” او گفت:.

نوشتن به اندی Pasztor در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>