جنوب دریای چین: چین ایجاد واحد های اداری در منطقه مورد مناقشه

چینی تلاش برای تقویت ادعای خود در دریای چین جنوبی (SCS) است که به شدت به عنوان جامعه بین المللی مشغول است در مبارزه با جنگ علیه coronavirus که نشات گرفته از چین است. اخیر چینی اعلام ایجاد دو منطقه در Paracels و جزایر اسپراتلی در دریای چین جنوبی است و در عین حال یکی دیگر از شواهد آن توسعه طرح. این تایید شده توسط شورای دولتی چین به تازگی.

در 17 th مارس 2020 افراد ارتش آزادی در وب سایت خود را ذکر شده است که دو واحد اداری در حال ایجاد زیر Gongqian شهرستان. این”Nansha منطقه” را پوشش Spratly Islands (به Nansha سلیمان و آب آن با دولت واقع در Yongshu جزایر) و “Xisha منطقه” خواهد پوشش پاراسل سلیمان (این Xisha و Zhongsha جزایر و آبهای اطراف با دولت واقع در Yongxing جزیره). این مناطق مورد مناقشه که ادعا کرد در میان دیگران با ویتنام و فیلیپین. این disputants داده اند نام های مختلف برای جزایر و SCS. در حالی که ویتنام را ترجیح می دهد SCS به عنوان شرقی دریای فیلیپین خواستار آن غرب فیلیپین دریا.

در واقع چین برنامه ریزی شده بود این عنوان در اوایل سال 2012 زمانی که Gongqian شهرستان تاسیس شد به اداره Xisha, Zhongsha و Nansha سلیمان و اطراف خود آب در دریای چین جنوبی است. شاید که منتظر فرصت مناسب برای تقویت بیشتر جایگاه خود را در منطقه مورد مناقشه.

در انتظار خطوط چین's سخنگوی وزارت خارجه Geng Shuang گفته است که این یک حالت عادی اداری حرکت می کند’. جهانی بار قطعه دهان CCP به نقل از یک کارشناس اعلام کرده است که “این طبیعی است شهر جدید برنامه ریزی برای بهتر مدیریت علمی و به منظور حفاظت ارضی و حاکمیت ملی است و نباید بیش از تفسیر’. تشریح این به عنوان یک نرمال حرکت در یک منطقه مورد مناقشه و ساخت یک تهدید محجبه منعکس چینی گستاخی و تکبر.

ویتنام و مهم بخش در فیلیپین که به شدت این حرکت را محکوم کرد. ویتنام وزارت امور خارجه سخنگوی Le Thi Thu آویزان گفت: “استقرار به اصطلاح Gongqian شهرستان و فعالیت های مرتبط به طور جدی نقض ویتنام حاکمیت.” وی در ادامه اظهار داشت: “ویتنام خواسته است که چین احترام ویتنام حاکمیت و لغو آن تصمیم گیری های غیر قانونی.”

در فیلیپین احساسات مشابه بیان شده و خواستار آن است که دولت. باید در اعتراض به این ستم عمل می کنند. سابق امور خارجه, وزیر آلبرت دل روساریو به درستی گفت که این حرکت تنها نشان می دهد که “چین شده است بی وقفه در بهره برداری از COVID-19 pandemic به عنوان آن را همچنان به دنبال آن غیر قانونی و گسترده ادعا می کند در دریای چین جنوبی به تعصب از فیلیپینی, Asean متحده و جامعه بین المللی به عنوان یک کل است.” عدالت آنتونیو Carpio که نقش حیاتی در تامین امنیت فیلیپین تاریخی با پیروزی برابر چین در دیوان دائمی داوری خواست دولت فیلیپین در اعتراض به چین و ایجاد مناطق جدید.

فوق به وضوح به ارمغان می آورد چینی دورویی در SCS اختلاف است. در حالی که از یک طرف این بحث با دیگر disputants دیپلماتیک و می گوید که آن را می خواهد به حل و فصل موضوع از طریق مذاکره است و پیش بینی تعهد خود را برای نهایی کد رفتار به زودی از سوی دیگر آن را همچنان به تشدید کنترل خود را بر دریای چین جنوبی توسط یک جانبه اعمال غیر قانونی اشغال و militarisation. آن است که با استفاده از نیروهای مسلح خود را برای جلوگیری از دیگر disputants. ویتنام است که مقاومت در برابر غیر قانونی چینی اعمال است به خصوص هدفمند توسط چین است. غرق شدن یک قایق ویتنامی با یک خدمه و هشت در هیئت مدیره توسط یک کشتی چینی در 3 مارس سال 2020 در نزدیکی جزایر پاراسل اخیر عمل, پرخاشگری در منطقه است. دو ویتنامی قایق های ماهیگیری اقدام به نجات هشت ماهیگیران اما آنها نیز بازداشت و با کشتی های خود را. این عمل به خود جلب کرد انتقاد شدید از ویتنام و کشورهای دیگر از جمله آمریکا و فیلیپین و کارشناسان روسی. چین به طور معمول تعدی در EEZs از ویتنام و کشورهای دیگر در SCS. نا امید چنین اعمال ویتنام منتقل شده به سازمان ملل متحد در برابر چین است.

چین با سوء استفاده از جنگ علیه COVID-19 همه گیر و همچنان توسعه فعالیت های در SCS. نیاز به رویکرد واحد و یکپارچه به سوی غیر قانونی فعالیت های چینی را نمی توان دست کم گرفت. هر دو آسه آن و دیگر قدرت های خارجی باید به طور مشترک تدوین یک استراتژی برای مقابله با این حرکت که در برابر UNCLOS و حکم از PCA. عدم هر گونه اعتراض شدید می تواند به چین و تاثیر آن در فعالیت های غیر قانونی باید ضمنی تایید. از این رو بتن و موثر مراحل باید گرفته شود برای بررسی چنین چینی غیر قانونی گسترش است. پیاده سازی PCA حاکم باید با توجه بیشتر فشار.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>