ببخشید متحده

اسطوره غالب مرکز و ضعیف متحده در هند است پایدار. برخی از این آرزو تحقق ملی نخبگان پس از آن تقویت خود به عنوان مرکزیت دهلی نو بر اساس سیاست گذاران و shakers.

این “برنامه ریزی” اقتصاد رویکرد به پایان رسید که در سال 2014 با مودی دولت همچنین به این لحن توسط سالاری درب که نیاز به باز خصوصی برای سرمایه گذاری ترجیحی سرمایه گذاری عمومی در مناطق محلی و یا به صورت مطلوب تغییر سیاست در حسابداری صنعتی و قوانین و مقررات.

اتحادیه دولت همیشه باقی می ماند کلیدی برای مناطق اصلی اقتصاد ملی مالیات حساب برای حدود دو سوم از کل مالیات پرداخت شده توسط شهروندان; دسترسی به اعتبار بانکی; دسترسی به خارج از کشور کالا و بازارهای مالی; نرخ ارز و امنیت ملی است.

اما گسترده اختلاف در “مدرن” معیارهای عملکرد مانند کسری مالی خود درآمد مالیاتی شاخص های اجتماعی در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان دولت از شهرستانها و حکومت قانون –نشان می دهد که کیفیت سطح دولت اداره امور به طور قابل توجهی کیفیت زندگی است.

به طور متوسط دولت, دولت رو کمی کمتر از نیمی (48 درصد) از درآمد خود را از دولت مرکزی (RBI سپتامبر 2019) طبق فرمول های ابداع شده توسط quinquennial کمیسیون امور مالی. علاوه بر این برخی از سرمایه کمک های مالی و وام نیز ارائه شده توسط اتحادیه دولت است. کل انتقال مبلغ به تومان 15.1 تریلیون دلار در سال گذشته (2019-20).

اما برخی کشورها بیشتر از لحاظ مالی مستقل از دیگران اگر سهم مرکزی درآمد مالیاتی در کل رسید گرفته شده است به عنوان یک متریک. دهلی نو یک پرت با فقط 14 درصد از درآمد خود را که از اتحادیه.

کشورهای دیگر که مشتق کمتر از یک سوم از درآمد خود را از دولت اتحادیه هستند Telangana, Haryana, Maharashtra, Tamil Nadu در گجرات و گوا از نزدیک دنبال کارناتاکا.

بیشتر وابسته است Nagaland در 92 درصد و به دنبال آن دیگر شش شمال عید پاک متحده است. بیهار و J&K استخراج بیش از سه چهارم از درآمد حاصل از, اتحادیه اروپا به دنبال از نزدیک با کمی کمتر آسام و Odisha.

Jharkhand, تا, West Bengal, MP, AP و چتیسگر در حال وسط جاده با بیش از یک و نیم اما کمتر از 60 درصد از درآمد خود را که از اتحادیه های دولت است.

تنوع در اتحادیه کمک دولت کلید ساز برای متعادل کردن تفاوت ها در و سازمانی و زیرساخت ها و منابع طبیعی و اوقاف. هيات داوران از اینکه سرمایه گذاری کمیسیون devolutions باید یک کار خوب انجام داده بیش از هفت دهه است. اما به نظر می رسد به یک ارتباط مستقیم بین چند بعدی فقر و اتحادیه کمک.

آزمایش واقعی از دولت استقلال این است که آیا کمتر وابسته متحده مالی قابلیت حک کردن خود را در مسیر رشد مستقل از دولت اتحادیه. چنین استقلال ممکن است حس را در مناطق انتخاب کنید.

سیاست های زیست محیطی یکی از این. غنی تر حوزه های قضایی تمایل به ارزش دارایی های طبیعی بالاتر است. آنها ممکن است مایل به پرداخت حق بیمه به صورت حفظ جنگل و پوشش سریع-حمل و نقل برقی تحرک و امید بستن برای انرژی های تجدید پذیر و یا گاز تولید برق برق.

کار سیاست است یکی دیگر از منطقه که در آن مهم پان هندی, قوانین پیمانکاری را ندارد. در کشورهای که در آن سرمایه گذاری در حال افزایش است و سطح اشتغال بالا هستند وجود دارد خطر کمی در رقیق کردن سخت نظارتی روش برای فسخ شغل.

به طور مشابه, مالیات بر منابع طبیعی مانند زمین و آب و ایجاد دارایی های مانند ساخته شده ملک بالاتر حس می کند که در آن درآمد بالاتر کشاورزان به خوبی وقف و شهرنشینی سطوح بالاتر است.

کشور است که در یک رکورد از ثبات مالی – پروکسی برای این متریک است که درآمد مازاد و یا ناچیز درآمد کسری بودجه می توانیم به نگه داشتن خود را در کسری مالی بالاتر به دلیل بازار باقی می ماند مطمئن باشید که آنها خوب ریسک های اعتباری و استفاده از پول قرض گرفته شده برای تولید درآمد بر خلاف عادت دست و دل باز متحده که به قرض گرفتن و صرف.

سوال واقعی این است که با وجود چنین پرده نقش دار غنی از بالقوه مالیاتی, پروفایل, چرا متحده باید سیاست ها و برنامه هایی است که متفاوت بر روی زمین ؟ نگاهی به خصوصی سازی شرکت های دولتی به عنوان مثال. به سختی وجود دارد هر گونه تفاوت در مشخصات شرکت های دولتی بین غنی ماهاراشترا (سالانه درآمد سرانه 186,000 تومان) و پور, Uttar Pradesh (درآمد سرانه تومان 61,300).

در حقيقت با افزايش درآمد سرانه و بازارها و تبدیل به پر جنب و جوش تر را قادر می سازد کارآمد سازمان های بخش خصوصی به جای گردن کلفت نهادهای دولتی, آزاد بودجه عمومی برای استقرار در جای دیگر. متاسفانه هیچ گونه مسیر تکاملی برای دولت است که بلافاصله قابل مشاهده است. معماری از دولت صرف نظر از اندازه و یا سطح درآمد است boringly تک رنگ.

در نظر گرفتن این جنبه از بازی به یکی از نقاط قوت در تولید درآمد. با یک مقدار بزرگتر از زمین های منطقه از ماهاراشترا جمع آوری فقط یک چهارم زمین بسیار درآمد در 856 تومان کرور روپیه در هر سال است. قابل توجه هر دو کشور باید در مناطق بزرگ اختصاص داده شده به محصولات مانند نیشکر است.

برعکس ماهاراشترا جمع آوری درآمد حاصل از تمبر و ثبت نام از 27,000 تومان کرور است که به سختی به 40 درصد بیشتر از آنچه که تا جمع آوری حتی اگر قیمت زمین در غنی ماهاراشترا در حال چندین بار آنچه را که آنها در اوتار پرادش.

خط پایین – تا مالیات خود را غنی کشاورزان (غالب کلاس) خیلی کم است. ماهاراشترا مالیات آن رو به رشد طبقه متوسط و ثروتمند (غالب کلاس) و تا حد کمی به عنوان ثبت نام انجام وظیفه در زمین و ملک و انتقالات.

تنبل سیاست های مالیاتی غذا به غالب کلاس ها در هر دو کشور مهار افزایشی خود-مالیات نسل. چنین گرایش سیاست های مالیاتی نیز تداوم در حال حاضر موجود درآمد بی عدالتی بدتر شدن نابرابری.

در این پست Covid-19 جهان مالیاتی ناکارآمدی خواهد تحمیل هزینه های سنگین در حال حاضر تیره و تار مالی دولت. دولت باید نظر خود را در سیاست های مالیاتی با استفاده از فیلتر عدالتی و مالیات پیشرفت به خانه در افزایشی در مالیات بالقوه است.

در نظم کلمات وجود ندارد دیگ از طلا کشف شود به طور مداوم خونریزی بخش های که در حال حاضر به شدت مشمول مالیات نسبت به درآمد مانند aspirational طبقه متوسط که پرداخت هر دو درآمد و مالیات بر مصرف و یا فقیر که پرداخت مالیات غیر مستقیم بر مصرف خود را هزینه. نهفته مالیات بالقوه می تواند کشف شود متعادل مجموع عوارض ماليات به نسبت درآمد به نفع فقرا و “aspirational” طبقه متوسط.

گسترده برش پشت در معافیت های مالیاتی برای خوبی کردن در زمین درآمد قرار دادن بالاتر مالیات بر کربن در کثیف سوخت های فسیلی و بالا طراحی اتومبیل شخصی و تاکسی به فشار ترافیک حمل و نقل عمومی تثبیت تعرفه برق در سطوح هنجاری و جمع آوری اسکناس های بهتر ساختن نرخ مالیات برای ثبت نام زمین مترقی بر اساس ارزش زمین و محدود کردن اعطایی نرخ مالیات برای زنان در مقابل صاحبان مردان تنها به مقدار کم و نقل و انتقالات برخی از پایین آویزان میوه به بهره برداری, دستور پزشکی قانونی بررسی پنهان مالیات بالقوه است.

بهتر است که فعالانه rejig سیاست های مالیاتی در حال حاضر به جای اینکه متاسفم بعد, توسط, تا پایان سال, زمانی که ناپایدار افزایشی دولت استقراض خواهد بود که تنها گزینه برای تعادل بودجه در FY2021 و 2022.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de