‘گاهی اوقات آنها عصبانی هستید با ما و این که OK’: بوئینگ و 737 MAX خانواده شکل دردناک مشارکت

الان Jaboma نگه می دارد تا بهبود گذرنامه را بلا Jaboma که در اتیوپی هواپیمایی بوئینگ 737 Max تصادف سال گذشته است.

عکس: Nichole Sobecki برای وال استریت ژورنال

گارا بوکان, اتیوپی—در از راه دور زمینه های که در آن یک اتیوپی صدای هواپیمایی بوئینگ 737 MAX سقوط کرد و یک سال پیش روی زمین است که هنوز هم آشغال با ذرات فلزی پیچ و مهره ای و خوشه های رنگارنگ از سیم است که یک بار نگه داشته پرواز 302 هوا. انفرادی, پیاده روی بوت بیرون زده از زمین.

“این یک قبرستان” گفت: نادیا Milleron که دختر Samya رز Stumo مرگ وجود دارد در مارس 10. خانم Milleron دریافت دخترش باقی مانده در 122 فرمالدئید خیس بسته های نرم افزاری با برچسب مانند “دست” یا “،” برخی از بستگان حتی نمی کنید که بسیار.

خانواده های عزادار از 157 مرده می خواهید را به علامت که زمین با دائمی یادبود و یک جاده آسفالت برای رسیدن به آن. آنها تصور یک بیمارستان یا مدرسه به نفع مردم محلی که به جمع آوری تکه هایی از خرابه و باقی مانده است. بسیاری از سفر بر Boeing Co. ‘s سکه به آدیس آبابا به مناسبت اولین سالگرد سقوط در هفته آینده.

نتیجه این است که خانواده های گرفتار شده در یک گریم همکاری با این دو شرکت شده اند که منبع درد خود را.

هیچ کس درگیر یک راهکار به دنبال دارد. خانواده گسترش بیش از ده کشور هنوز از وضعیتی وخیم از ضرر و زیان خود را. Ethiopian Airlines هرگز تا به حال برای مقابله با یک فاجعه این قدر و بوئینگ کمی تجربه کار به طور مستقیم با خانواده های قربانیان سقوط.

ساکنان محلی بررسی محل سقوط در نزدیکی Bishoftu, اتیوپی.

عکس: Hilina Abebe برای وال استریت ژورنال

یک پیاده روی بوت نهفته در صحنه ای که اتیوپی صدای پرواز هواپیمایی 302 بینی-شیرجه در مارس 2019.

عکس: Hilina Abebe برای وال استریت ژورنال

بوئینگ آهسته بوده است به اذعان به نقش آن در طراحی و مهندسی اشتباهات در اتیوپی فاجعه و حادثه مشابه در سواحل اندونزی کمتر از پنج ماه قبل است. خانواده ها باید ثبت بیش از صد پرونده های حقوقی متهم بوئینگ از بی توجهی به جان انسان ها و قرار دادن سود بیش از ایمنی هنگامی که آن را توسعه MAX و هنگامی که آن تصمیم گرفتند به زمین هواپیما پس از سقوط.

در دادگاه براده بوئینگ را رد کرده می گوید ، “ایمنی است که در هسته همه چیز ما در بوئینگ” سخنگوی گفت. “ما نمی تجارت ایمنی برای کاهش هزینه ها به دلیل بدون ایمنی و کیفیت ما لازم نیست که یک کسب و کار است.”

این شرکت مشغول قربانی-وکیل جبران کنت فینبرگ به پرداخت 50 میلیون دلار در پرداخت های مستقیم به خانواده های 346 نفر که جان خود را در تصادفات و نظارت بر توزیع یکی دیگر از 50 میلیون دلار برای کمک به جوامع آسیب دیده از تصادفات است. یادبود بحث در حال وقوع غیر از این است.

به هر یک از امید خود را برای یک سایت سقوط یک خانواده نیاز بوئینگ و هواپیمایی همکاری است. پذیرش یا به معنای داشتن زندگی خود به طور جدایی ناپذیری به این شرکت ها احتمالا برای سال آمده است.

“این آسان نیست برای نشستن با آنها در یک جدول و فقط شروع به صحبت کردن مثل هیچ چیز اتفاق افتاده است” گفت: سمیرا Eissa که 49 سال از درگذشت پدر در تصادف. خانم Eissa, 22, شده است دستکاری جلسات برنامه ریزی برای سالگرد با مطالعات خود را در آوگسبورگ آلمان. “اما من آن را ببینید, آن دسته از افرادی که قرار آسیبی به ما…بنابراین کسانی هستند که باید برای پرداخت آن آسیب برساند.”

خانواده های قربانیان می خواهید برای هموار کردن جاده خاکی پر از دست انداز است که منجر به محل سقوط.

عکس: Hilina Abebe برای وال استریت ژورنال

یک جلسه برنامه ریزی به مناسبت اولین سالگرد سقوط صورت گرفت در اواخر ماه ژانویه در اتیوپی, شرکت های هواپیمایی’ آدیس آبابا مقر. این کنفرانس اتاق نگاه کردن بر روی فرودگاه که در آن محکوم پرواز نشات گرفته است.

به عنوان تاریخ به خود جلب کرد در نزدیکی امی Auma Odero بود و ترس از آنچه که او ممکن است انجام دهد زمانی که او آمد چهره به چهره با نمایندگان از بوئینگ و هواپیمایی. خواهر معصوم Achieng Odero 29 بود هنگامی که او درگذشت در تصادف, پشت, a 3-year-old daughter. هر چند خواهر بودند از یک دهه از هم جدا در سن آنها به عنوان نزدیک به عنوان دوقلوها, او گفت:.

به اشتراک گذاری افکار خود را

آیا شما پشتیبانی یادبود اگر شما عزیزان تا به حال شده است در هواپیما ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

“من صحبت کرد به من مادر. من به او گفتم برای من دعا کنید چون من نمی دانم که چگونه من قصد دارم به این صورت مردم نگاه آنها را در چشم نشسته در سراسر از آنها را,” او گفت:. “من بسیار عصبانی است. و من هنوز هم عصبانی است.”

نه داوطلب که از دست خواهر و برادر و پدر و مادر و دیگران صرف ساعت با مدیران از بوئینگ دولت دست و انگشت شماری از خطوط هوایی اتیوپی مقامات.

برخی از بستگان ناراحت شدند در مورد اتیوپی پیشنهاد برای برگزاری یک مسابقه طراحی بین المللی به صورت فیزیکی بنای تاریخی در محل تصادف از جمله پول جایزه و یک پنل حرفه ای قضات است. خانواده ها گفت: روند اتیوپی به حال مشخص شده به نظر می رسید با عجله—اگر به عنوان حامل در تلاش بود برای قرار دادن این حادثه در پشت آن. آنها را به گفتن بیشتر در مورد یادبود طراحی و استدلال آنها نبودند زمان کافی داده می رساند.

در این نشست بوئینگ تیم کیتینگ معاون اجرایی رئیس جمهور از عملیات دولت پا در توجه به مردم در حضور و غیاب گفتن اتیوپی مدیران است که برنامه های خود را در حال حرکت بودند به سرعت بیش از حد برای بسیاری از خانواده ها است.

بلا Jaboma کلید, گذرنامه, کیف نوت بوک, خاطرات و شلوار بودند برگرفته از سایت سقوط.

عکس: NICHOLE SOBECKI برای وال استریت ژورنال

سقوط قربانی بلا Jaboma کیف پول بالا و نوت بوک

عکس: Nichole Sobecki برای وال استریت ژورنال

اتیوپی مدیران شرکت های هواپیمایی اذعان کرد که ارتباطات بین خطوط هوایی و خانواده های قربانیان لرزان ، “ما یک متعادل کننده عمل می کنند. من فکر می کنم شاید در ابتدا ما باید دیده می شود که وجود دارد رفتن به چالش ها” گفت: Kagnew Fisseha معاون رئیس جمهور از تعطیلات و دیجیتال فروش برای شرکت هواپیمایی که اقدام به عنوان یک سخنگوی اتیوپی. یادبود از برنامه ها متوقف شد.

حتی لجستیکی جلسات تبدیل شده اند عاطفی گفت: الان Jaboma یک کنیا که از دست خواهر خود را که در راه خود را به خانه از یک pediatric oncology کنفرانس. تقریبا همه گریه در اولین کنفرانس کمیته کاری در یادبود او گفت:.

“این آزار دهنده است و ما نمی تواند حرکت می کند. چرا که ما باید برای دیدن این همه از طریق” آقای Jaboma گفت.

الان Jaboma برادر بلا Jaboma است در یک کمیته کاری برای ایجاد یک بنای یادبود برای قربانیان.

عکس: Nichole Sobecki برای وال استریت ژورنال

به عنوان سالگرد بافندگی احزاب که به درگیری بیش از ترتیبات سفر. برخی از خانواده ها تحت فشار قرار دادند در برابر اتیوپی را پیشنهاد اولیه شامل فقط دو مهمان در هر قربانی. بوئینگ توافق برای پوشش هزینه های سفر برای چهار. برخی گفته اند که آنها ترجیح می دهند که سفر به این رویداد در خطوط هوایی اتیوپی و یا که آنها می خواهند برای جلوگیری از بوئینگ جت.

“آن را به سخت ترین سفر من تا کنون گرفته شده,” خانم Eissa گفت.

یک فرد آشنا با بوئینگ برنامه ریزی گفت: این شرکت قادر بود به جای بسیاری از درخواست.

بوئینگ نمایندگان که کار کرده اند و بسیاری از نزدیک با خانواده های در حال ساخت مطمئن شوید که دیگر شرکت کارکنان آگاه از سقوط عاطفی تلفات. “ما در حال گفتن این داستان در سراسر بوئینگ ما اجازه [بوئینگ کارکنان] می دانم که وجود دارد عواقب. که این یک معامله بزرگ” گفت: آقای کیتینگ که نظارت همچنین بوئینگ فعالیت های خیریه.

بعضی از بیشترین درگیری شده اند با خطوط هوایی اتیوپی. بسیاری از دریافت نکردند باقی مانده برای هفت ماه و گسل های هواپیمایی برای اینکه آهسته رفت و برگشت به سایت دوباره هنگامی که تابستان باران آورده اضافی استخوان به سطح.

در پاییز گذشته اتیوپی صدای پر در دهانه در سایت هواپیما تاثیر دفن تابوت حاوی باقی مانده است بیش از حد کوچک برای شناسایی شود. خانواده ها اطلاع داده شد یک یا دو روز در پیشبرد—تقریبا هیچ کس قادر به سفر در زمان به شهادت آنچه آنها در نظر گرفته شده اند به یک مراسم تشییع جنازه برای مرده.

اعضای فدرال اتیوپی پلیس راه رفتن را از طریق یک منطقه حصار که در آن اثر رخ داده است.

عکس: Hilina Abebe برای وال استریت ژورنال

“ما می خواهیم به می دانم که هر گام” گفت: Konjit شفیعی که 31 سال Sintayehu—خانواده اولیه نان آور—کشته در تصادف در حالی که در راه خود را به یک recertification البته در نایروبی برای کار خود را در یک خودرو شرکت. “من باید آنها را به نزدیک تر به خانواده ها از این و به روز رسانی ما بیشتر است.”

اتیوپی صدای آقای Fisseha گفت: قربانیان باقی مانده بودند شناسایی و به سرعت به عنوان ممکن است از طریق آزمایش DNA. “فرآیند شناسایی شد واقعا دشوار است,” او گفت:.

رولاند Rehhorn و جوآن وینسنت که 24 ساله دختر آنجلا Rehhorn کشته در تصادف در راه خود را برای حضور در سازمان ملل متحد در نشست محیط زیست در سفر از خانه خود در انتاریو به واشنگتن در سال گذشته برای دیدار با بوئینگ مدیران از جمله آن مدیر عامل دنیس Muilenburg.

“من به یاد داشته باشید در آن اتاق نشسته با دنیس Muilenburg و من به یاد داشته باشید:” این واقعا عجیب و غریب,’ ” خانم وینسنت گفت. “من در جنگ نشستن وجود دارد,” او گفت:.

“این نوع گیج کننده” آقای Rehhorn گفت. “شما نوع litigating در برابر آنها اما در عین حال آنها وجود دارد برای کمک به.”

رولاند Rehhorn و جوآن وینسنت ایستاده با فرزندان خود رایان و Shantel در گرو اختصاص داده شده به خود را پدر آنجلا Rehhorn در Couchiching محافظت در نزدیکی Orillia انتاریو که در آن او کار می کرد.

عکس: هارون وینسنت Elkaim برای وال استریت ژورنال

در این نشست در واشنگتن اعضای خانواده برگزار شد عکس بزرگ از بستگان مرده. پل Njoroge کانادایی که همسرش را از دست داده و سه فرزند جوان و مادر خود را در قانون نمایش داده می شود تنها تصاویر خود را به تابوت. “من به آنها گفتم که چهره همسر و فرزندان را مهم نیست به آنها” آقای Njoroge گفت. “من گفت: آنها باید در نگاه کسانی که تابوت و فکر می کنم در مورد درد و اندوه و ویرانی آنها باعث.”

خانواده های قربانیان هستند امید به استفاده از بخشی از $50 میلیون بوئینگ را کنار بگذارند برای جامعه کمک برای ساخت یک بیمارستان یا مدرسه بالا و به منظور بهبود دسترسی به آب آشامیدنی و یا برق برای بهره مندی از ساکنان محلی در نزدیکی محل سقوط.

اعضای جامعه در نزدیکی محل سقوط به آرامی شروع به تنظیم مجدد پس از وقوع این حادثه یک سال پیش.

عکس: Hilina Abebe برای وال استریت ژورنال

Fanu Getu, 27 متعلق به یک بخش از زمین که در آن هواپیمای مسافربری سقوط کرد.

عکس: Hilina Abebe برای وال استریت ژورنال

Demoze Wodajo بالا رسمی دولت برای این منطقه گفت: جامعه شروع به نگرانی در مورد به تاخیر می اندازد. “ما بحث شده است اما اتیوپی است نه تایید بازگشت که آیا پروژه اجرا خواهد شد یا نه” او گفت:. “اتیوپی همیشه پاسخ می دهد که آنها را در نظر بگیرید پروژه ها.”

اگر آنها توافق کرده اند که برای کار با هم در حال حاضر برای خانواده ها باقی می ماند و در تقابل با بوئینگ. بسیاری از بستگان و گفت: آنها می خواهند به نگه داشتن حداکثر از همیشه پرواز دوباره. برخی از ملاقات خصوصی با مقامات بالا در حمل و نقل هوایی تنظیم کننده در ایالات متحده و کانادا و اروپا برای فشار به صورت سختگیرانه تر موشکافی از هواپیما. آنها لعنتی بوئینگ فعلی و سابق رهبران به عنوان مجرم برای سقوط.

بوئینگ در حال حاضر حذف آقای Muilenburg که رهبری این شرکت در طول تصادفات و گرفته شده از دیگر مراحل با هدف تقویت آن مهندسی ایمنی و فرآیندهای. هنوز هم برخی از اعضای خانواده را علنا به نام جدید اجرایی دیوید Calhoun و یا دیگر اعضای هیئت مدیره به استعفا.

چند شک و تردید باقی می ماند از این شرکت انگیزه. “هر چیزی که انجام می شود به افتخار عزیزان ما نباید به عنوان یک راه برای شرکت های بزرگ برای به دست آوردن خود را به جامعه نشان و یا بازسازی شهرت خود را گفت:” صفورا Kuria از انگلستان که پدر فوت در تصادف.

بوئینگ مدیران درگیر در این شرکت تلاش می گویند که آنها نمی تلاش برای نمره عمومی-روابط, نقاط, اما برای اطمینان از این خانواده در ادامه به نقش دارند.

“گاهی اوقات آنها عصبانی هستید با ما و این که ما بپذیریم که گفت:” جنیفر لاو دیگری بوئینگ اجرایی شده که با خانواده.

رولاند Rehhorn دارای یک عکس از خود را در اواخر دختر آنجلا.

عکس: هارون وینسنت Elkaim برای وال استریت ژورنال

نوشتن به آلیسون Sider در [email protected] و الکساندرا Wexler در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im