جناب آقای Gogoi,

شما به جای مجادله و مصاحبه در مطبوعات پس از ادای سوگند در Rajya سبها در ظرف چهار ماه از بازنشستگی خود را به عنوان رئیس دادگستری این کشور را از اتهام. شما بدیهی است که این باور را از دادگاه-اتاق تجربه است که وقتی که یکی از ضعیف مورد حمله بهترین دفاع است. من وسوسه به طور خلاصه برخی از شما بیش از گفتن نظرات در آن مصاحبه (Times of India, مارس 20, 2020).

شما مشاهده “استقلال قوه قضائیه به معنی شکستن stranglehold از نیم دوجین مردم بیش از آن. مگر اینکه این stranglehold شکسته است, قوه قضاییه نمی تواند مستقل باشد. آنها را نگه دارید قضات به ransom….اگر یک مورد نیست تصمیم گرفت در یک راه خاص حمایت آنها كه قاضی در هر راه ممکن است… . بنابراین در روایت خود را با پیوستن به Rajya سبها شما به عنوان یک دزد دریایی به شکستن که stranglehold. شما را رد کرد انتقاد که نامزدی خود بود و در عوض برای ایودیا و هواپيمايی قضاوت گفت: شما که slandered چرا که شما را به مبارزه طلبیده “لابی”.

خوب آقای Gogoi, اجازه دهید من به اشتراک گذاشتن برخی از افکار من در بیانیه های خود را. اولا اگر شما را مدیریت برای شکستن stranglehold از کسانی که ‘نیم دوجین مردم’ به عنوان قاضی ارشد دیوان عالی کشور پس از چند دهه خدمت در قوه قضائیه شانس خود را برای انجام بنابراین پس از بازنشستگی از خارج دیوان عالی کشور و از این Rajya سبها خود را در سال های گرگ و میش هستند lower از یک کرم شکم را فشار دهید. بیشتر منf من به یاد حق, “لابی” را به عنوان شما sneeringly تماس خود را منتقدان اعتراض بیشتر به خود غیر شفاف فهرستی از تخصیص برای چندین موارد مهم است که در آن دولت حاکم بود ، این آنها را در شیوه ای حتی اگر این عمل در یک کنفرانس مطبوعاتی غیر معمول بود. اما با توجه به آنها بسیاری از missives به شما در این موضوع تا به حال کاهش یافته است در گوش کر. علاوه بر آن نیست که اگر بدترین ترس نیست به ظاهر موجه است.

اجازه دهید ببینیم که چه چیزی شما ایودیا قضاوت شد. قضاوت averred که این تخریب ببری مسجد و 1949 هتک حرمت از ببری مسجد در تخطی از قانون است. اما در ادامه به رعایت زمین عنوان برای هندو سمت و دستور دولت برای تخصیص دادن یک 5 هکتار طرح در جای دیگر به اهل سنت وقف هیئت مدیره. تعجب! دولت خوشحال بود و اکثریت این کشور تا به حال هیچ دلیلی برای شکایت; مگر كسانى كه تعجب که آیا قضاوت قرار نیست به طور منطقی است.

و هواپيمايی? قضاوت به یک دخترک پاک به دولت در حال حاضر در هواپيمايی جت های جنگنده معامله مورد گفت که بررسی دادخواست بودند بدون شایستگی در حالی که همچنین حاکم کردن مشاجره بود که هر گونه نیاز برای ثبت نام از شاه در ارتباط با معامله. در حال حاضر این است که عادی است ؟

شما باید averred در مصاحبه خود که “…یک قاضی درست نیست به او سوگند اگر او نمی کند تصمیم می گیرید یک مورد با توجه به وجدان خود… تصمیم گرفتم با توجه به آنچه وجدان من به من می گوید درست است. وگرنه من که درست به عنوان یک قاضی… .” در یکی دیگر از نقطه شما بخواهید “…با درست بجای اتهام نیست آنها سوال یکپارچگی تمام قضات درگیر در این دو قضاوت?” شما به ظاهر سطل زباله “اشاره” که نامزد خود را به Rajya سبها بخشی بجای که در آن شما تحویل احکام مناسب به دولت است. به گفته شما “کسانی که در حال نقد و پذیرش نامزدی به عنوان عوض باید اعطای یک حس بهتر نسبت به سابق CJI. اگر سابق CJI می خواهد در عوض پس از آن او می تواند به دنبال بزرگتر سودآور پست با بزرگتر emoluments و امکانات و نه یک نامزدی به تومان آن نقدی مزایای همان است که از یک قاضی بازنشسته. اما من تصمیم گرفته اند که اگر قوانین اجازه من نمی خواهد حقوق و دستمزد و کمک هزینه از RS و آن را برای نوسازی کتابخانه ها از قانون کالج ها در شهرهای کوچک.”

شما در نهایت بپرسید “سابق CJI که صرف 20 سال به عنوان یک قانون اساسی قاضی را مناسب برای نامزد به تومان طبق ماده 80 قانون اساسی که در آن رئیس جمهور باعث می شود انتخاب در کمک و مشاوره به شورای وزیران ؟ در چه راه یک قاضی بازنشسته سازش استقلال قوه قضائیه با پذیرش نامزدی?” و توجه خود را به پیوستن به Rajya سبها شما همچنین می گویند: “من هرگز و هرگز و هرگز ترس از هر نظر (به جز همسر)…”

خوب آقای Gogoi آن است که دقیقا به وجدان خود که زیر سؤال است. پس از همه, شما تا به حال همچنین انتخاب به ریاست نیمکت که شنیده می شود مورد آزار و اذیت جنسی که در آن شما خودتان بودند متهم کرده است. و ظاهرا شما نمی رکورد در هر نقطه که شما رهبری که مشخصه. نمی یکی از همکاران ارشد former دیوان عالی کشور قاضی N Santosh Hegde در رکورد گفت: “رئیس دادگستری هند Ranjan Gogoi شنیدن یک مورد مربوط به آزار و اذیت جنسی اتهامات علیه او بود “کاملا اشتباه هر دو در قانون و اخلاق”? یا این بود که انتقاد همچنین نابجا? که در آن شما بود قضایی وجدان در زمان آقا ؟ شد و قضات Chelameswar, Lokur و Kurian بیش از حد ساخت صرفا اتهامات بی اساس?

و بله, آن است که هیچ کس صورتی که سیاستمداران نمی خواهد سعی کنید به طناب در یک CJI به مواضع سیاسی. در دنیای بزرگترها را نشخوار-pro-quos لازم نیست که به املای با صدای بلند. اما بله سابق CJI است که قطعا انتظار نمی رود به من قرض بدهید خود را به چنین وسوسه به طوری که طول بازو فاصله بین دستگاه قضایی و اجرایی است که همیشه حفظ شود. که در واقع چلیپا استدلال از همه کسانی که انتقادی از شما امروز به عنوان آنجا که آنها از برخی از قضاوت های تحت تصرف خود را در دیوان عالی کشور است. منf که واضح به شما پس از بیست سال از قانون اساسی قضاوت وجود ندارد ما می توانیم اضافه کنید. اما تصور کنید اگر هر خدمت قاضی به حال چشم های سیاسی برای انتصاب پست بازنشستگی!

و اتفاقا آقای Gogoi, سوال در اینجا است که به سختی از مزایای نقدی از یک موقعیت. اما حتی پس از آن خواهد بود جالب است بدانید که اگر شما خالی خود را Lutyen را خانههای ییلاقی. در هر صورت شاید ما در حال انحراف از اصل موضوع و صحبت کردن تجارت?

در جای دیگر شما بپرسید: “آیا این همان دسته که سکوت دیوان عالی کشور با رسیدگی به پرونده مربوط به نامنظم تخصیص طیف 2G تنها از طریق مهر و موم شده پوشش گزارش? چرا آنها که سکوت SC داده شد ‘مهر و موم شده پوشش گزارش’ در شاهین باغ تظاهرات? چرا که ممکن است مورد سوال?”

من فقط می توانید می گویند شما در حال حاضر آغاز شده صحبت کردن مانند یک سیاستمدار. یک سیاستمدار حیله گر هنگامی که در گوشه ای با یک سوال دشوار است و در برخی بیش از حد اقدام دولت در AMU همواره شمارنده با ‘که در آن شما هنگامی که کشمیری صاحب نظران بود در حال تبعید از کشمیر?’ بله آقا شما باید سریع یاد گرفتیم.

به عنوان به شما در حفظ که شما “بودند هرگز هرگز و هرگز ترس از هر نظر (به جز همسر) خوب آقا هیچ کس را متهم به شما که نگران احساسات بقیه جهان در مورد رفتار شما. حال شما شده است حساس شما نمی شده اند Rajya سبها عضو امروز.

 

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im