SoftBank به دنبال پایان همکاری با Wirecard

ژاپنی, سرمایه گذاری کرگدن SoftBank در پی خاتمه همکاری با Wirecard که سرمایه گذاری خود را بازو تشکیل شده در سال گذشته است.

عکس: charly triballeau/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

SoftBank گروه Corp. به دنبال فاصله خود را از Wirecard AG پس از ژاپن tech کنگلومرا کمک به ترتیب از 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری سال قبل از آلمان پرداخت شرکت ورشکسته.

یکی از بزرگترین تکنولوژی سرمایه گذاران سافت به دنبال خاتمه پنج سال همکاری خود را سرمایه گذاری بازو تشکیل شده با Wirecard در مارس 2019 به گفته افراد آشنا با این موضوع.

Wirecard کاهش یافته است به نظر.

قرارداد مشارکت به نام برای SoftBank به معرفی Wirecard به عنوان یک دیجیتال پرداخت ارائه دهنده خدمات به شرکت های دیگر در SoftBank وسیع پرتفوی شرکت فنی. SoftBank نیز توافق برای کمک به Wirecard گسترش در ژاپن و کره جنوبی.

مرتبط

  • SoftBank را 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری در Wirecard آمد با یک پیچ و تاب و (Nov. 14)

همکاری زده شد و در آوریل 2019 در همان زمان که یک سافت-اجرای سرمایه گذاری خودرو موافقت کرد به شخم زدن €900 میلیون دلار (1 میلیارد دلار) به Wirecard از طریق اوراق قرضه قابل تبدیل. آن را غیر معمول معامله است که در آن SoftBank به پایان رسید تا با قرار دادن در هر یک از آن پول خود را هنگامی که آن را بسته و بعد از آن سال.

Wirecard را حسابرسان نشان داد در ماه گذشته که 2 میلیارد دلار از پول نقد در ترازنامه شرکت احتمالا وجود ندارد. دادستان های آلمان را متهم به رئیس سابق خود اجرایی مارکوس براون از دروغ باد فروش شرکت با درآمد.

این شرکت در زمینه های آلمان معادل ورشکستگی حفاظت از هفته گذشته است.

Wirecard همچنان به کار خود پرداخت پردازش کسب و کار. ورشکستگی مدیران گفت: به دنبال آن است به فروش برخی از کسب و کار است.

مربوط تصویری

پرداخت-شرکت پردازش Wirecard بود عزیزم از آلمان fintech صنعت تا زمانی که حسابرسان کشف 2 میلیارد دلار در آن در حسابداری. وال استریت ژورنال توضیح می دهد که آنچه ما در مورد پول گم شده به عنوان محققان هنوز در تلاش برای درک آنچه اتفاق افتاده است. عکس کامپوزیت: جورج فراز

اوراق قرضه قابل تبدیل و همکاری با SoftBank دیده می شد به عنوان یک محرک تزریق برای Wirecard. در اوایل سال 2019 آن قیمت سهام بود که تحت فشار پس از یک بار مالی مقاله پخش یک افشاگر اطلاعاتی اتهامات سوال حسابداری که این شرکت را تکذیب کرد در زمان. Wirecard اعلام کرد SoftBank مشارکت فقط به عنوان یک دولت-اعمال ممنوعیت فروش Wirecard سهام منقضی شده است.

اولین میوه از مشارکت در آمد جولای 2019 زمانی که Wirecard گفت: آن زده مقابله با AUTO1 گروه خودرو در اروپا-خرید و فروش پلت فرم که در آن SoftBank تا به حال یک سرمایه گذاری است.

در یک درآمد تماس در ماه اوت آقای براون گفت Wirecard در بتن گفتگو با نیم دوجین بیشتر SoftBank نمونه کارها شرکت و همکاری خواهد بود “قوی مثبت کاتالیست” برای نیمه دوم سال 2019.

“این همکاری واقعا شتاب از صفر به 100 در چهار ثانیه” آقای براون گفت.

که در ماه اوت 2019, Wirecard گفت: این کاوش با همکاری اویو هتل ها و خانه ها و در ماه مارس گفت: آن را تشکیل داده و با همکاری جنوب شرق آسیا سوار-نقطه شرکت گرفتن منابع. هر دو حمایت توسط SoftBank.

یک سخنگوی AUTO1 گروه گفت: “هیچ همکاری با Wirecard. ما تا به حال یک مرحله از طوفان مغزی, اما هرگز جلو رفت.” اویو و گرفتن پاسخ نیست به درخواست ها برای اظهار نظر.

تبدیل خوانده شده-اوراق قرضه معامله بسته در سپتامبر 2019. اما SoftBank هرگز خود را کمک نقدی. این Wirecard معامله شد به جای حمایت صندوق با تعهدات از Mubadala سرمایه گذاری شرکت ، یک ابوظبی مستقل-بودجه و ثروت و SoftBank کارکنان که شامل چشم انداز صندوق مدیران Rajeev Misra و Akshay Naheta.

اما آنها پس از آن بلافاصله به فروش می رسد بسیاری از Wirecard قرار گرفتن در معرض برای یک سود فوری بر روی یک مجموعه جدید از سرمایه گذاران از طریق یک تعویض اوراق قرضه مرتب توسط SoftBank مالی مشاور در Wirecard مقابله Credit Suisse Group AG. این اوراق قرضه در حال حاضر تجارت برای حدود 10 درصد از ارزش خود را به صورت.

کردیت سوئیس کاهش یافته است به نظر.

SoftBank گفت: هفته گذشته که آن را تحت فشار قرار دادند برای Wirecard به دعوت در خارج از حسابرسان برای انجام تحقیقات مستقل به اتهامات علیه این شرکت است.

انتصاب حسابرس ویژه “ممکن است کمک به قرار دادن این اتهامات در پشت این شرکت یک بار و برای همه و رسم یک خط در زیر ناخواسته حواس پرتی است که همچنان به طاعون شرکت” سافت مقامات نوشت: در یک ایمیل به جناب آقای براون در Oct. 18 سال 2019 و بررسی توسط وال استریت ژورنال.

SoftBank مدیران رشد کرده بود با احتیاط از ارائه معرفی بین شرکت ها و نمونه کارها خود را Wirecard یک فرد آشنا با این موضوع گفت.

در اکتبر. 21, Wirecard مدیره منصوب خارج حسابرس KPMG به پروب ادعا حسابداری مشکلات. در آوریل KPMG گفت: وجود موانع در آن تحقیق و آن را نمی تواند تایید ادعا درآمد ارسال Wirecard سهام کشویی.

نوشتن به Caitlin Ostroff در [email protected] و مارگوت پاتریک در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de