Sixt توقیف فرصت در آمریکا

Sixt رئیس استراتژی و مسئول فنی الکساندر Sixt چپ و مدیر عامل شرکت اریش Sixt در سال 2019. این شرکت به دنبال تضمین 10 درصد سهم بازار در سراسر 10 متحده فرودگاه که در آن آن را به دست آورد جدید سازش است.

عکس: فرانک Hoermann/سون سیمون/زوما پرس

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس به خرد ماشین-اجاره صنعت آلمان Sixt SE به دنبال سرعت بخشیدن به گسترش آن در آمریکا

شرکت مادر Sixt Rent-a-Car که دارای تخصص در حق بیمه وسایل نقلیه و آلمان بزرگترین شرکت اجاره اتومبیل با سهم بازار به دست آورد امتیازات در 10 متحده فرودگاه از شرکت مادر استفاده کرایه یک خودرو را در یک ورشکستگی فروش در اوایل این ماه.

الکساندر Sixt شرکت رئیس استراتژی و مسئول فنی گفت: 16 میلیون دلار معامله که بسته شده روز شنبه را به شرکت امتیازات در شهر نیویورک سه فرودگاه عمده: John F. Kennedy بین المللی نیوآرک آزادی بین المللی و لاگاردیا.

برخی از ماشین-اجاره شرکت در حال دست و پا زدن پس از همه گیر تشدید دیرینه مشکلات بدهی در میان شدید رقابت در صنعت. شرکت مادر از مزیت اجاره ماشین برای ورشکستگی زمینه حفاظت در پایان ماه مه همان سال به عنوان Hertz Global Holdings, Inc.

Sixt است که کمتر بر دوش تر از رقبای خود را با بدهی و بهتر است برای زنده ماندن رکود اقتصادی گفت: Constantin Hesse یک تحلیلگر در Jefferies بین المللی با مسئولیت محدود., در لندن.

Sixt یکی از بزرگترین در اروپا ماشین-اجاره شرکت ارسال درآمد در سال گذشته از €3.3 میلیارد دلار ($3.7 میلیارد دلار). این شرکت دارای یک رد پای کوچک در ایالات متحده قبل از مزیت معامله Sixt به حال 75 مکان در کشور عمدتا خارج از فرودگاه و فقط 2 درصد از سهم بازار با توجه به Jefferies. ایالات متحده فروش در سال گذشته بالغ بر حدود 475 میلیون دلار.

ایالات متحده در جهان بزرگترین ماشین-بازار اجاره به ارزش حدود 30 میلیارد دلار به گفته تحلیلگران در بانک آلمانی Hauck & Aufhäuser. آقای Sixt گفت: بیش از نیمی از کسب و کار که انجام شده است در کشور 58 بزرگترین فرودگاه.

Sixt شروع به گسترش فراتر از آلمان 30 سال پیش در حال رشد برای تبدیل شدن به اروپا و دومین شرکت اجاره اتومبیل. آن را برای اولین بار وارد آمریکا در سال 2011. آقای Sixt گفت: رقبای برگزار کرده اند در تنگ به امتیازات فضاهای به ویژه در پایانه های عمده در فرودگاه مجبور Sixt به-فرودگاه مکان.

مقابله با مزیت را ببینید Sixt را بیش از ترمینال امتیازات در شهرهایی مانند بوستون و هوستون, اورلاندو و دنور. Sixt مدیران به خصوص جایزه سه فرودگاه در نیویورک مترو منطقه که در خدمت یک ترکیب 141 میلیون مسافر در سال گذشته است.

این شرکت گفت: هدف آن تضمین 10 درصد سهم بازار در سراسر 10 متحده فرودگاه که در آن آن را به دست آورد جدید سازش است. در فرودگاه بین المللی میامی که در آن Sixt تا به حال در فرودگاه حضور پس از سال 2011 آن را تقریبا 13 درصد سهم بازار به گفته تحلیلگران. این شرکت با فروش آمریکا هدف از $1 میلیارد دلار در پنج سال آینده.

اولین بار آن را برای زنده ماندن باید همه گیر است که نابود مسافرت هوایی.

در نیویورک منطقه به هواپیمایی مسافری حجم نقاهت آهسته تر از دیگر اشکال حمل و نقل. بندر مقامات نیویورک و نیوجرسی که در عمل سه فرودگاه گفت: هفته مسافر جلد در اوایل ماه ژوئن شد 92 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. پورت قدرت پیش بینی که مسافر سطوح بازیابی نخواهد شد 2019 سطح تا مدتی بین سه ماهه دوم سال 2021 و سه ماهه سوم سال 2023.

در بسیاری از فرودگاه در منطقه نیویورک در خودرو-شرکت های اجاره باید پرداخت اپراتور حداقل پرداخت سالانه بالای یک درصد از فروش. یک پورت مقام رسمی گفت: خودرو-شرکت های اجاره ادامه به درخواست آژانس برای تسکین.

آقای Sixt بزرگ-نوه بنیانگذار مارتین Sixt گفت: این بیماری همه گیر است که بزرگترین چالش این شرکت مواجه شده است. در سه ماهه اول سال جاری این شرکت از دست €5.1 میلیون نفر است. آقای Sixt گفت: سه ماهه دوم نتایج خواهد بود به طور قابل توجهی بدتر است.

هنوز هم او اضافه کرد: نشانه هایی وجود دارد که در اروپا اوقات فراغت سفر به رشد است. و با رقبا مبارزه خانواده لکه های باز.

“من خواندن این نقل قول در مورد Ayrton Senna روز دیگر” آقای Sixt گفت: با استناد به فرمول یک قهرمان “که در آن او گفت: آن را سخت برای برنده شدن در یک مسابقه زمانی که آن را رو به آفتاب, اما او می تواند به راحتی پیشی 16 اتومبیل هنگامی که باران می بارد.”

نوشتن به پل برگر در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>