نشانه هایی از امید برای مشکل افغانستان مذاکرات صلح?

افغانستان شاهد یک تغییر در تفکر است که می تواند در نهایت عملکرد پیشرفت به سمت صلح ؟ تحلیلگران اشاره به coalescing از محاسبات متمرکز توسط هواپیما به ایالات متحده فشار و نمک ترشی با به رسمیت شناختن وجود دارد ممکن است محدود به اهرم به دست آورد با خشونت است.

پس از پنج ماه تاخیر و ادامه قتل رئیس جمهور اشرف غنی اعلام کرد که دولت به زودی تکمیل جرم زندانی آزادی و مذاکرات مستقیم با طالبان را شروع در یک هفته. طالبان اعلام کرد روز شنبه آن را کامل خود را آزادی زندانیان قبل از شروع سه روز آتش بس به مناسبت تعطیلات عید آغاز می شود که جمعه است.

برای مطمئن شود, شک و تردید فراوان. طالبان تاکید بر آتش بس “به عنوان بزرگترین نفع آنها می تواند به مردم می گوید:” Orzala نعمتالله یک کابل-بر اساس تحلیلگر. آنچه ایالات متحده به دست آورده است که تا کنون بیشتر استراتژی خروج از صلح واقعی او می گوید:. “این چیزی نزدیک به صلح, به دلیل آن است که نشانه ای از صلح ؟” او می پرسد.

در عین حال مجازی جلوگیری به ایالات متحده علیه مواضع طالبان اهداف پس از 1 مارس به رهبری رحمت الله جانباز طالبان جنگنده به تجدید نظر خود را زودتر تعهد دائمی جنگ. “اگر ما منطقی فکر می کنم ما واقعا نیاز به صلح” او می گوید. “در حال حاضر من فکر کردن در مورد بچه های من در آینده ما باید به آنها کمک کنم.”

لندن

افغانستان نیاز به صلح تحقق است که سپیده در یکی از جان سخت طالبان جنگنده تا کنون پس از ایالات متحده و رهبران طالبان امضا خروج معامله Feb. 29.

این کلفت ریشو رحمت الله انجام بخشی خود را به نگه دارید تا فشار بر نیروهای دولتی. فقط جمعه گذشته او می گوید: او رهبری تلاش خود را به نابود کردن محلی و ارتش ملی افغانستان به پایگاه غرب کابل.

که حمله شکست خورده ترک یک جهادی کشته و سه زخمی شدند.

در عین حال در حالی که نبرد در تحت کنترل طالبان در استان وردک می افزاید: یکی دیگر از datapoint از خشونت در سراسر کشور می آید در میان تغییرات گسترده تر در تفکر برخی از مبارزان خط مقدم بود و رحمت الله و همچنین در میان رهبری در هر دو طرف – که در نهایت می تواند عملکرد پیشرفت به سوی صلح است.

دلایلی برای خوشبینی محتاطانه تحلیلگران نقطه به نقطه جدید coalescing از محاسبات سیاسی است که متمرکز توسط هواپیما به ایالات متحده فشار و نمک ترشی با به رسمیت شناختن است که ممکن است محدود به اهرم به دست آورده طولانی خشونت است.

پس از پنج ماه تاخیر و waffling – خدشه دار کشتار بیش از 4,300 سربازان افغان و غیرنظامیان تنهایی – رئیس جمهور اشرف غنی اعلام کرد که دولت به زودی تکمیل جرم آزادی 5000 زندانی که مذاکرات مستقیم را شروع در یک هفته. طالبان اعلام کرد روز شنبه آن را کامل خود را آزادی 1000 زندانی قبل از شروع سه روز آتش بس به علامت مسلمان تعطیلات عید آغاز می شود که جمعه است.

در همراهی با گام گذاشته شده توسط ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله چنین منتشر هموار کردن راه به صورت مستقیم به داخل افغانستان مذاکرات که قرار بود برای شروع در ماه مارس منجر به بیشتر دوام آتش بس و در نهایت به یک توافق صلح.

ایالات متحده فرستاده زلمای خلیل زاد شده در کابل و دوحه, قطر به عنوان بخشی از یک ملت تور به فشار همه بازیکنان به سرعت حرکت می کند. او گزارش شده است که پیشنهاد تمدید آتش بس.

“تغییرات مثبت”

به نوبه خود در ایالات متحده بود در اواسط ماه ژوئن در حال حاضر برداشت چند هزار سرباز آوردن نیروهای سطح پایین به 8,600 به عنوان مشخص شده در مقابله با کاهش بیشتر وابسته به سطوح پایین تر از خشونت و افغانستان شد.

که به معنای مجازی جلوگیری به ایالات متحده علیه مواضع طالبان اهداف از مارس 1 – از بین بردن تهدید ساخته شده است که رحمتالله تجدید نظر خود را زودتر تعهد دائمی جنگ.

“اگر ما منطقی فکر می کنم ما واقعا نیاز به صلح می گوید:” کهنه طالبان جنگنده که nom de guerre از ملا Sarbakhod به معنی کسی است که سراسیمه به جلو شدید فاصله-شتاب کردن.

قبل از ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله “زندگی ما مثل یک حیوان زندگی ما نیست که در یک آدرس خاص نیست باید مواد غذایی به اندازه کافی برای ما و فرزندان ما می گوید:” رحمتالله مصاحبه در وردک استان از میدان شهر. در حال حاضر او “احساس خوبی تغییرات مثبت” و که او می تواند “دستیابی به اهداف” از آنجا که او می تواند آزادانه حرکت و کار بر روی زمین های خود را. او حفر یک چاه در باغ خود را – یک کار غیر ممکن است قبل از کاهش از ایالات متحده حملات هوایی او می گوید.

“در این پنج ماه ما احساس می کنیم ما باید کار را برای جامعه ما و توقف جنگ چون جنگ هرگز به فلاح می گوید:” رحمت الله. “در حال حاضر من فکر کردن در مورد بچه های من در آینده ما باید به آنها کمک کنم.”

طالبان جنگنده صحبت از صلح امروز به دور از خط سخت و موقعیت او در بیان اواخر ماه فوریه در ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است. در آن زمان او گفت: کریستین ساینس مانیتور او را رد کرد و صلح تلاش به عنوان “بی فایده است چرا که پیامبر ما پدران ما پدربزرگ ما … همیشه در جهاد به طوری که ما تنها راه برای ادامه جهاد”است.

حتی امروز رحمت الله می گوید او را به مبارزه ادامه دهید تا زمانی که نیروهای آمریکایی در افغانستان است. “من هنوز هم در برابر آن [ایالات متحده آمریکا-طالبان] اما من به توافق برسند و خوش وقتی داخل افغانستان گفت و گو می شود موفق است.”

رسیدن به این نقطه خواهد بود که آزمون آینده سه روز آتش بس – مقام سوم توقف جنگ پس از ژوئن 2018 – و چه پس از در می آید. آن است که روشن نیست که چگونه بسیاری از مبارزان طالبان ممکن است به تازگی تغییر تفکر خود را در مورد صلح بسیار کمتر پذیرش این دیدگاه که خود را “پیروزی” در آمریکا و ناتو و نیروهای امنیتی افغان ممکن است عملکرد در میز مذاکره تنها قدرت های مقابله با طالبان آنها خیال به عنوان “سازمان ملل متحد-اسلامی است.”

ایالات متحده استراتژی خروج?

“طالبان در حال ایجاد یک روابط عمومی از آتش بس با برجسته کردن آن به عنوان بزرگترین نفع آنها می تواند به مردم است که آنها نمی کشتن غیر نظامیان و هدف قرار دادن افغان ها دوباره می گوید:” Orzala نعمتالله های کابل-بر اساس مدیر واحد پژوهش و ارزیابی افغانستان یک مخزن فکر می کنم.

“آنچه که در اینجا مهم تر است برای دیدن هر گام جدی به سمت لگد زدن به داخل افغانستان گفت و گو می گوید:” خانم نعمتالله. “هر روز که ما تاخیر در این روند است که ساخت هر کسی مسئول مسئول ضرر و زیان انسان در هر دو طرف. طالبان و دولت آنها را تبدیل به صاحب هر زندگی ما از دست بدهند چرا که از خشونت است.”

و این که قیمت بالا است. رئیس جمهور گفت: در این هفته که 3,560 اعضای نیروهای امنیتی و 775 غیرنظامیان کشته شده بودند پس از امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است. افغان ها “به طور فزاینده ای دیدن ادامه قتل عام به جای سود سهام صلح” او گفت:.

معاون اول رئیس جمهور حامد berated طالبان عید پیام گفت در توییتر که جهادی آتش بس به معنای “بدون کشتن” برای تنها سه روز پس از آن مورد نیاز مردم افغانستان را به “تسلیم شدن به قرون وسطی راه زندگی و یا در صورت خونریزی است.”

آنچه ایالات متحده به دست آورده است که تا کنون بیشتر استراتژی خروج از صلح واقعی خانم نعمتالله می گوید. “این چیزی نزدیک به صلح, به دلیل آن است که نشانه ای از صلح ؟” او می پرسد. “انتشار قاتلان و بمب گذاران انتحاری است نه صلح این یک معامله است.”

امنیتی بازرسی محل انفجار بمب در یک هوش ترکیب در Aybak پایتخت ولایت سمنگان در شمال افغانستان 13 ژوئیه سال 2020 است. گروه طالبان یک حمله پیچیده در ترکیب است که با یک بمب گذاری انتحاری, مقامات گفت.

طالبان با این وجود تنظیم شده است – از قبیل اخیر گنجاندن چهار طاق-محافظه کار اعضای خود را در مذاکره تیم در دوحه قطر – که به نظر می رسد طراحی شده به سهولت در میان نگرانی های پایین تر از سطح فرماندهان و مبارزان است که منافع خود را ممکن است به فروش می رسد توسط رهبران آنها را متهم به ترجیح می دهند لوکس بیش از ترانشه.

در همان زمان طالبان “دادن یک دسته سه تایی دیگر به تهاجمی ترین فرماندهان طالبان به مبارزه ادامه می گوید:” یک وسترن رسمی مستقر در کابل که خواسته نمی تواند بیشتر شناخته شده است. یک مبارز جوان در شرق افغانستان گفت: واشنگتن پست در اوایل این ماه به عنوان مثال طالبان را “تنها قبول 100 درصد قدرت” در کشور است. فرمانده او ادعا کرد هدف از مذاکرات بود “نابودی کامل” از دولت است.

“پیروزی برای همه افغان ها”

طالبان استفاده می شود به طور همزمان صحبت کردن و مبارزه با, اما این بار با دقت کالیبراسیون مقیاس خشونت نصب حملات مداوم در حالی که مصرف کمی سرزمین های جدید است.

نتیجه این است که آنها نگه داشتن فشار “اما قرار دادن نیست بنابراین فشار زیادی که همه چیز ممکن است به شکستن می گوید:” مقام. “در حال حاضر اگر آنها می خواستند به آنها می تاخت و تاز کردن چند ولسوالی است, اما آنها برگزار می شود.”

کسانی که انجام چنین حملات شامل طالبان معاون رئیس منطقه سلیمان Roostami که یک هفته پیش به رهبری اعتصاب در برابر یک رشته از پایگاه های خود در افغانستان, کشته شدن نه پولیس و بازداشت هفت نفر دیگر.

او گفت: نظارت در ماه فوریه گذشته چگونه خسته شد و از جنگ و چگونه ثابت مبارزه با اغلب نتیجه در.

“وجود دارد و نه تغییرات در زندگی ما … هر روز مبارزه هر روز جنگ تنها تغییر این است که ما قبل از هدفمند نیروهای ایالات متحده, اما در حال حاضر هدف ما تنها افغان ها” جوان رو مبارز و پدر چهار می گوید در حال حاضر. او اشاره می کند که مبارزان طالبان تبدیل شده اند “بسیار قوی” در طول پنج ماه گذشته از آموزش بدون ترس از آمریکا ادامه دارد.

آمریکا خروج خواهد بود یک “پیروزی بزرگ” برای طالبان و شایسته جشن او می گوید. اما او همچنین امیدوار است برای آشتی ملی.

“من شخصا می خواهم صلح چون من واقعا خسته شدم از این شرایط بد می گوید:” آقای Roostami. “اگر صلح می آید که خواهد شد یک پیروزی بزرگ برای همه افغان ها نه تنها طالبان از آنجا که تمام مردم افغانستان نیاز به صلح و آرامش ما را به لذت بردن از زندگی ما است.”

گزارش برای این داستان باشد که توسط Hidayatullah پیام تبریکی در میدان شهر افغانستان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net