همانطور که در سازمان ملل متحد تخمین می زند که خارج از کشور است که بزرگترین در جهان در حال حاضر شمارش 17.5 میلیون نفر است. 2017 شاهد برخی از بزرگ و وجوه ارسالی از خارج از کشور که بالغ $69 میلیارد دلار است. با پر انرژی و پویا هندی در خارج از کشور سوال واضح این است که آیا وجود یک سیاست رسمی است که هند به دنبال vis-a-vis آن در خارج از کشور است و وجود ضرورت برای یک ؟

تاریخچه شواهد به چه هندی مهاجر عمل کرده است به عنوان یک کاتالیزور در اختیار هند هسته ای منافع ملی و همچنین داشتن یک ضربه مقیم کشور که در آنها زندگی می کنند. این است که قابل تشخیص در این واقعیت است که رییس جمهور آمریکا با حضور نخست وزیر هند مهاجر رویداد در هوستون. یک نخست وزیر سابق بریتانیا اعلام کرد یقین در مرحله, در طول یک نخست وزیر مهاجر رویداد در لندن که در آن زمان دور نیست زمانی که بریتانیا ممکن است دیدن یک فرد هندی تبار در حال ظهور به عنوان نخست وزیر این کشور را.

نقطه از Tamil Nadu, من قطعا می تواند گواه بر Chola امپراتوری که مشهور است برای آن مشهور مشارکت نظامی خود را در معماری به عنوان به خوبی به عنوان وجودی d’eter برای تامیل جمعیت به حل و فصل در چند کشورهای جنوب شرق آسیا امروز.

فهرست باور نکردنی سرخپوستان به عنوان بخشی از ما مهاجر بی پایان است. و هیچ من صحبت کردن در مورد Sundar Pichaiss یا Arvind Krishnas با دلیل احترام به آنها و دورهای دستاوردهای. جذاب است و از Netaji Subash چاندرا بوز ارتش ملی هند (INA). زمانی که قانون مهاجرت و ملیت هوش بال برای اولین بار تاسیس شد در اواخر Saraswathi Rajamani خدمت بال برای 3 سال به سادگی چرا که او با الهام از Netaji و کلمات خود را. او داستان جذاب است; پدر او یک تاجر از تیروچیراپالی که بعد منتقل پایه و سپس به برمه (میانمار امروز). Su Pa Narayanasamy که امروز بر اساس در مالزی شد و همچنین بخشی از کودکان در ارتش Netaji Subash بوز قانون مهاجرت و ملیت و او منجر به Netaji مرکز در کشور امروز به غیر از کار با تامیل روشنفکران وجود دارد.

سهم از Ghadar حزب جنبش برای آزادی هند مبارزه قابل توجه است. چندین که بر در ما فعال و اطمینان می داد که کسانی که در هند زندگی می کنند الهام گرفته بودند به مبارزه برای آزادی هند مبارزه در برابر انگلیسی ها. ما را به خوبی به یاد داشته باشید 39 ساله Udham Singh که avenged این Jallainwala باغ قتل عام پس از 21 سال با از بین بردن بی رحمانه سر مایکل O’Dwyer سپس معاون فرماندار پنجاب. با الهام از Ghadar جنبش حزب او به مناسبت افزایش یافت.

برش معاصر زمان و متعددی وجود دارد که افرادی که به آن خود را بسیار بهتر و سکوت و کارآمد هل دادن پاکت به فعال کردن هندی مهاجر داستان. نگاهی به عنوان مثال از دکتر Anupama Kizhakkeveettil از جنوب کالیفرنیا دانشگاه علوم سلامت که فعال آیورودا روز جشن برای هند بنیاد مرکز قدرت نرم برای اولین بار در این دانشگاه همگام با سازمان ملل متحد توسعه پایدار هدف 3 از سلامتی و خوب بودن. Vairamuthu Vaithilingam که آثار ریشه های خود را به جنوبی تامیل نادو سازماندهی یکی از پاریس’ بزرگترین Ganesh Chaturthi جشنواره است. Shoban Saxena را قادر می سازد سائو پائولو معروف خیابان کارناوال, Bloco بالیوود. اینها همه سرخپوستان مثل من و شما که در خارج وجود دارد institutionalising برخی از قابل توجه حرکات.

نخست وزیر نارندرا مودی در آدرس خود را به خارج از کشور است با اشاره به اهمیت ‘مغز به دست آوردن’ نه ‘فرار مغزها’. در حالی که جزئیات این هنوز به وضوح اعلام کرد, به, این, اثر, از افراد از خارج از کشور می آیند به انجام کمی خود را برای کشور است. البته یک نوپای توسعه این است که یک گام در مسیر درست است. در چنای برای مثال ما راج Cherubal های توانیر است که یک فارغ التحصیل از دانشگاه میشیگان و دانشگاه از لوئیزویل در حال حاضر به عنوان چنای ناقلا شهرستان پروژه یک پروژه مشترک اتحادیه دولت و دولت تامیل نادو.

هند نمایش داده می شود قابل توجه و هوشیاری و تردستی وقتی که می آید به حفاظت از منافع مهاجر در خارج از کشور وقتی که می آید به عملیات نجات. در طول عملیات Raahat در سال 2016 زمانی که بحران یمن بود که در اوج خود هند راه اندازی شد ویژه هواپیما برای تخلیه سه روز نوزاد. البته institutionally هنوز هم وجود دارد بسیار انجام می شود برای فعال کردن هر دو غیر نظامی و نظامی پاسخ به خارج تخلیه در روز آمد اما مراحل همه در مسیر درست است.

در سال 2004 هند به طور گسترده تعریف شده خارج از کشور به عنوان یک اصطلاح عمومی برای توصیف افرادی که مهاجرت از سرزمین های که در حال حاضر در داخل مرزهای جمهوری هند. همچنین اشاره به فرزندان خود را.’ امروز آنها را به عنوان غیر مقیم سرخپوستان (NRIs) افراد هندی تبار (PIOs) و شهروندان در خارج از کشور از هند (OCI). در سپتامبر سال 2000 دولت مرکزی از روز تنظیم سطح بالایی کمیته در خارج از کشور تحت Dr. L. M. Singhvi. بسیاری از آنچه ما امروزه از اقدامات نسبت به خارج از کشور قطعا پیدا کردن ذکر است در این گزارش.

کنیا و کانادا و انگلستان و آمریکا و چین هستند چند نمونه از کشورهایی که خاص مهاجر در سیاست برای پیشبرد منافع خود. به عنوان مثال در مورد کنیا Paramjit Sahai در کتاب خود “هند دیپلماسی فرهنگی: جشن کثرت گرایی در جهان جهانی شده’ می نویسد که چگونه وزارت امور خارجه در کنیا اعلام کرده است که چگونه سیاست خارجی این کشور ‘استوار بر چهار اینتر-ستون مرتبط: دیپلماسی اقتصادی, صلح, دیپلماسی محیط زیست, دیپلماسی و مهاجر سیاست’.

در نتیجه بزرگتر این است: با بزرگترین مهاجر بودن هند در نظر من زمان آن رسیده است به فکر می کنم از یک هندی خارج از سیاست. به عنوان یک قطعی نقطه شروع یک کمیته دائمی در مجلس چیزی که L. M. Singhvi کمیته توصیه می شود می تواند برقرار شود به واقع معلوم جوانب مثبت و منفی از این در دو حزبی به شیوه ای. این را شاید همچنین کمک در درک مهاجر سهم در کشورهای خاص و formalise نقش خود را به عنوان یک کاتالیزور موثر در هند, سیاسی, اقتصادی, تجارت و کمک به مسائل مربوط به.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

آموزش سئو