کارخانه کشتی سازی’ ارتجاعی امیدوار هستند در آینده خالی

یک کارگر در یک کارخانه کشتیسازی در Nantong چین است. جدید کشتی دستورات پایین 53% از یک سال پیش در نیمه اول سال با توجه به دریایی ارائه دهنده اطلاعات Clarksons.

عکس: خ/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

کشتی سازی و تقاضا در حال غرق شدن است و هیچ نجات در افق.

سفارشات جدید oceangoing کشتی ها در پایین ترین سطح خود به عنوان حامل نشستن در حاشیه در میان ابرها از عدم قطعیت. ضربه به تجارت جهانی اقتصاد از coronavirus همه گیر در سمت چپ حامل محموله’ پیش بینی تقاضا در ژنده پوش. شاید مهم تر وجود ندارد و اجماع بر روی چه نوع از سوخت نسل جدید سازگار با محیط زیست دوستانه کشتی ها را در سال های آینده.

اپراتور نیاز به سفارش کشتی های جدید به پیروی از یک صنعت به هدف کاهش گاز گلخانه ای, گازهای گلخانه ای به نصف تا سال 2050 در مقایسه با سال 2008 سطح. کشتی های کمک حدود 3 درصد از جهان را گاز گلخانه ای, گازهای گلخانه ای با توجه به کنفرانس سازمان ملل درباره تجارت و توسعه است.

تحقیقات در مورد اینکه آیا کربن سوخت مانند آمونیاک و هیدروژن باتری و یا سوخت های زیستی می تواند در سوق دادن غول کشتی های تجاری است که هنوز هم در راه است و ممکن است یک دهه برای بخش دریایی به حل و فصل در یک نوع سوخت.

“کشتی های گذشته برای 25 سال, بنابراین ما باید شروع به فکر کردن در مورد به تدریج جایگزین ناوگان اما هیچ چیز وجود دارد خارج وجود دارد” گفت: یک یونانی صاحب دو ده رگ که خواسته نمی شود به نام.

انتخاب در حال حاضر است اما غیر ممکن است این مالک گفت. “ما حتی نمی تواند پرواز به چین برای بررسی در دو تعمیرات اساسی بودند که برای تحویل در ماه فوریه به دلیل بیماری همه گیر. شما نمی توانید یک کسب و کار مانند این است,” او گفت:.

کشتی سازی مدیران در چین, کره جنوبی و ژاپن در حال حاضر در پر مخاطره رقابت برای جذب محدود چشم انداز برای سفارشات. مقدار که توجه متمرکز بر تانکر و فله-کالا کسب و کار در حالی که علاقه به انواع کشتی بزرگ مانند کشتی کانتینر که مدت طولانی است که دیده می شود به عنوان اساسی برای رشد تجارت جهانی است و نزدیک به صفر است.

زودتر از برنامه توسط اپراتورهای بزرگ مانند آلمان Hapag-Lloyd AG و سنگاپور مبتنی بر اقیانوس شبکه اکسپرس به سرمایه گذاری صدها میلیون دلار در غول کشتی کانتینر است که می تواند حرکت کند تا 20,000 ظروف در حال حاضر در حال کنار گذاشتهشدن.

“برای پنج ماه گذشته ما تا به حال تنها دو سوال در مورد boxships اما وجود دارد هیچ سفارشات. کسب و کار در کاهش شیب گفت:” یک مدیر اجرایی در این دولت اجرا چین دولت کشتی سازی شرکت کرده بود به نام به خاطر او نیست مجاز به صحبت با مطبوعات است.

برخی از صاحبان به دنبال به منظور تانکرهای بزرگ به عنوان تقاضا برای حرکت نفت خام و فرآورده های نفتی است تا شات از آنجا که ناگهان شیرجه رفتن یا تنزل قیمت نفت در اوایل بهار. اما بسیاری از محتاط باقی می ماند تا زمانی که صنعت باریک آن جستجو برای سوخت های جدید است که می تواند نیاز اساسی جدید بدنه طرح است.

امید برای سفارشات جدید دوخته بودند قبل از همه گیر به تقاضا به حرکت گاز طبیعی است.

در 175 میلیون دلار در هر, گاز طبیعی مایع حامل گران تر از دیگر انواع کشتی. اما بسیاری از صاحبان کشتیها بر این باورند در دراز مدت بازار گاز می تواند ایجاد بیشترین سود تجارت جدید در حمل و نقل پس از دهه 1960 هنگامی که نفت خام-نفت تانکر آغاز شد تأمین انرژی جهانی دریانوردی و اقبال.

تقاضای LNG پژمرده به عنوان صنعتی تقاضا کاسته تحت این بیماری همه گیر ، غول های انرژی کارخانه تولید سیمان را در خود نگه دارد منظور از دوازده کشتی به ارزش حدود 2.5 میلیارد دلار برای سال آینده و عظیم 40-کشتی سفارش قطر بزرگترین صادر کننده LNG بود که انتظار می رود در این سال امضا شود دیگر خاص.

ابرها بیش از آن در بازار فراتر از تاثیر جدید کروناویروس.

گرم زمستان در سال های اخیر در جهان مقابله با تغییر آب و هوا به سوالات بالا بردن بیش از به طور بالقوه کاهش تقاضا برای سوخت به عنوان یک منبع حرارت. و تجدید تنش ها بین ایالات متحده و چین منجر به عدم اطمینان در مورد جهت جریان تجارت.

قبلا در امور حمل و نقل

  • Coronavirus قرار می دهد ترمز در تمیز-کشتی حرکت 30 ژوئن 2020
  • گاز طبیعی است که از دست دادن درخشش خود را برای اپراتورهای کشتی 31 مه سال 2020
  • Coronavirus را کند می کند اما نمی خواهد به توقف حمل و نقل تمرکز بر تجارت جهانی مه 1 سال 2020

منظور از خشکسالی به مراتب جدی تر از آنچه در صنعت از طریق رفت و در پی 2008-09 بحران مالی است.

مستقر در لندن دریایی ارائه دهنده اطلاعات Clarksons گفت: کشتی جدید سفارشات بودند پایین 53% از یک سال پیش در اولین نیمی از سال است. از نظر تناژ سفارشات بیش از شش ماه دوره بودند پایین 66 درصد در مقایسه با پست-2009 به طور متوسط.

فعالیت در کارگاههای این سال بسیار محدود Clarksons گفت: در گزارش این ماه است. آن گفت: این بیماری همه گیر به حال به طور جدی صدمه دیده است احساسات در میان سرمایه گذاران و تقویت نگرانی جدید سوخت و کشتی طرح است و حدود 30 درصد از کشتی های جدید تحویل این سال ممکن است تحت فشار قرار دادند به 2021.

دانمارکی کشتی دارایی گفت: در یک گزارش ممکن است که بیش از 200 متری ممکن است در ماه های آینده و سال. آن گفت: نیمی از همه فعال متری دیده نمی شود هر گونه سفارشات جدید پس از سال 2018 است.

کشتی سازی است که منبع اصلی تولید صنعتی اشتغال در کشورهای مختلف است. اما بدون پاسخ به پرسش اصلی بر کشتی قدرت و تجارت تقاضا در این بخش را فراهم کشیدن به جای افزایش برای چند اقتصاد ملی.

نوشتن به کوستاس در پاریس [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de