های نیل ضربان جنگ بیش از آن

داغ جنگ اغلب توجه بیش از تلاش برای خنک کردن احساسات است که آنها را آتش. این مورد است, در اختلاف بین مصر و اتیوپی. تحت تابش خیره کننده از رسانه ها و با کمک های بین المللی دیپلماسی دو کشور در حال نزدیک شدن به یک توافق بر استفاده از رودخانه نیل. به جای سکندری به یک جنگ بر سر آب دو کشورهای آفریقایی به نظر می رسد آماده برای حل و فصل مسالمت آمیز.

یکی از دلایل همه توجه: در عصر تغییر آب و هوا سازمان ملل نیاز به مدل برای مدیریت منافع مشترک و مسئولیت بیش از منابع طبیعی به خصوص آب است.

اختلاف بیش از نیل آب در سال 2011 آغاز شد زمانی که اتیوپی آغاز ساخت یک سد روی نیل آبی برای ارائه به شدت مورد نیاز, برق, تهدید مصر منبع اصلی آب تازه است. دو متفاوت به شدت در طول مدت و میزان که در آن اتیوپی می رسم آب از رود نیل و چه آن را در زمان خشکسالی است. برخی از مقامات در مصر تهدید به اقدام نظامی است. اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد پاسخ داد: “اگر نیاز به رفتن به جنگ ما می تواند میلیون ها نفر آماده.”

با اتیوپی آماده برای شروع به پر کردن سد مخزنی بعد از این سال هر دو طرف در نهایت تصمیم به اجازه شخص ثالث میانجیگری در ماه نوامبر گذشته. آنها به ایالات متحده و بانک جهانی. پس از چند مذاکرات آنها را تنگ تفاوت و باید اذعان کرد بسیاری از هر یک از دیگر هسته ای منافع. مصر است که توجه بیشتر به آن استفاده ناکارآمد از آب در حالی که اتیوپی است و بیشتر تمایل به کاهش پایین دست اثر از سد. ایالات متحده امیدوار است دو طرف به یک توافق در هفته های آینده و یا ماه.

چنین یک پیمان می توانست یک مزیت اضافه شده. آن را ممکن است تشویق همکاری میان دیگر کشورهای آفریقایی که مرز نیل و انشعابات آن به بیشتر از نزدیک کار در مدیریت بحرانی آب حوضه.

با کمک از خارج از طرف اتیوپی و مصر ساخته شده است تا برخی از اعتماد و با دقت گوش به هر یک از دیگر نگرانی. نه تنها ممکن است آنها از جنگ اما آنها را می توان تنظیم یک سابقه برای جلوگیری از دیگر پتانسیل جنگ آب در آب و هوا-چالش جهان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de