Sewa و دانا: هندو انسان دوستی & COVID-19

در روایت سرخپوستان به طور عام و مسلمانان به طور خاص در نظر گرفته نمی به عنوان بشردوستانه هر دو از نظر کمک های خیریه و همچنین در خدمت به عنوان در مقایسه با پیروان دیگر ادیان. این نمی تواند بیشتر از حقیقت. قطع در واقعیت و ادراک ناشی از تفاوت های اساسی در ماهیت انسان دوستی در آیین هندو و دیگر ادیان.

وجود دارد چند انگیزه دادن و مردم ممکن است برای انواع علل — محیط زیست و عدالت اجتماعی و برابری جنسیتی فاجعه طبیعی و یا به سادگی برای مزایای مالیاتی. بسیاری را به راه اندازی مدارس, دانشکده ها و بیمارستان ها. برخی را برای به دست آوردن بهتر است ایستاده از جامعه و گرفتن برخی از امتیازات (برای مثال ویژه صندلی در یک تئاتر). در عین حال برخی دیگر ‘بازگشت’ به مادر آلما خود را. مردم ممکن است داوطلب به دلایل مختلف به عنوان به خوبی. دلایل می تواند به عنوان ساده به عنوان اتصال به دیگر اعضای جامعه به کار داوطلبانه برای پیشبرد یک حرفه ای.

مفاهیم دانا (کمک مالی موسسه خیریه) و sewa (خدمات داوطلبانه) بسیار مهم است, در آیین هندو, Sanatan دارما. همراه با مفهوم چشم پوشی از این هندو مفاهیم شکل هسته از آنچه ممکن است نامیده می شوند معادل مدرن غربی مفهوم انسان دوستی.

هندو هدیه دانا است همان متقابل فرد و همچنین به عنوان هدیه از جوامع مدرن است. به طور معمول دانا داده است به غریبه ها. Co-مذهبی است نه یک عامل در دانا. با توجه به باگاواد گیتا (17.20-22) وجود دارد سه نوع از دادن. نوع اول این است که بدون هیچ گونه انتظار قدردانی و یا پاداش. آن است که انجام می شود به دلیل آن است که کار درست را انجام دهید. نوع دوم است که در آن وجود دارد این است که برخی از انتظار و بی میلی. نوع سوم داده شده است در محل اشتباه و زمان و بدون هیچ نظر برای گیرنده. دادن است که با انگیزه های خودخواهانه نظر مطلوب نیست. با توجه به اریکا Nbsp یک انسان شناس در دانشگاه ویسکانسین-میلواکی daan “داده شده است به غریبه ها و از آن مهم نیست که آیا دریافت کنندگان هندو. آنچه مهم است این است که یک پیوست یا ارتباط با گیرنده وجود ندارد.”

اکثر هندو انسان دوستی انجام می شود به عنوان دارما. آن است که بخشی از آنچه که ممکن است بسیاری از تماس های مذهبی diktat یا تعهد. همچنین فاقد عنصر متقابل است. حتی یک ” با تشکر از شما انتظار نمی رود که توسط ‘بخشنده’ دانا و نه آن را به طور کلی داده شده توسط ‘گیرنده’. اگر در واقع یک “متشکرم” است بیان شده توسط گیرنده آن همواره باعث یک “متشکرم” در بخشی از “همراهان” برای دریافت دانا به عنوان “دهنده’ به سادگی آن را در نظر خود دارما. “دانا جریان از دهنده معمولا یک سرپرست خانوار به ارزش گیرنده با انتظارات آنچه از بازگشت. در واقع هر گونه انتظار است گفت: به لکه دار کردن عمل دادن” می نویسد: دیانا اک استاد تطبیقی دین و مطالعات انجام شده در دانشگاه هاروارد.

از دادن روزانه صدقه به sadhus, sanyasins و brahmins به ساخت ناشناس ارائه شده از پول نقد و طلا و جواهر و…. در معبد hundis همه انجام شده است به عنوان بخشی از دارما. این ناشناس هوند مجموعه باعث می شود تیروپاتی معبد ثروتمندترین معبد و یکی از ثروتمندترین نهادهای عمومی در هند. اما یکی از دلایل یکی نیست به شنیدن در مورد هندو بشردوستانه و خدمات است چرا که آنها نیاز به tyaga به عنوان بخشی از sanyasa کل جدا مى شود.

با توجه به مطالعه انجام شده توسط تاما مشاوره و هند دارای بیشترین تعداد افراد داوطلب و اهدای پول در جهان است. با مجموع 34,242 کرور در مجموع در سال 2017, هند رتبه شماره یک در جهان جلوتر از هر دو ایالات متحده آمریکا و چین در روزمره توسط شهروندان عادی.

با وجود عادی هندوها کمک وقت خود را در, گنج ها و مهارت های خود را برای دارما نقش هندو داوطلب و ایمان مبتنی بر سازمان نمی تواند نادیده گرفته شود. Rashtriya Swayamsevak Sangh آر اس اس و یا Sangh و آن karyakartas (داوطلبان) شده اند در خط مقدم کار داوطلبانه در هند برای تقریبا یک قرن. از آن نمونه کار در طول جنگ و فجایع طبیعی ، Sangh همواره وجود دارد با آن علامت تجاری sewa bhav (وفاداری به خدمات به تنهایی) است که به دنبال هیچ تبلیغ پاداش و یا به رسمیت شناختن. Sangh کار در حال انجام رمان coronavirus همه گیر در هند از این قاعده مستثنی نیست.

در پاسخ به همه گیر RSS و داوطلبان آن ارائه شده اند ضروری مواد غذایی, مواد غذایی, ماسک و دست عفونی در سراسر هند است. همچنین Sangh داوطلب شده اند در حال اجرا چندین آشپزخانه به ارائه مواد غذایی به صورت مهاجر و روزانه-دستمزد کارگران است. آنها در حال اجرا است جداگانه برای کمک به شهروندان مسن, دانش آموزان, ساکنان شمال شرق و جسمی افراد و خانواده ها. با توجه به آر اس اس مأموران این Sangh حال توزیع 1,22,468 هفتگی خشک جیره بسته ها تا آخر هفته. این بسته شامل آرد, برنج, پالس, نمک, روغن, سیب زمینی, شکر و چای برگ. علاوه بر این آنها باید در خدمت 28,62,312 فرد آماده مواد غذایی بسته است. آنها در حال حاضر عامل 508 موقت gau-shalas و پناهگاه های حیوانات.

این Akshaya Patra پایه و اساس است و دیگری هندو سازمان غیر دولتی مستقر در بنگلور هند. از سال 2000 بنیاد کار کرده است در ارائه تازه و تغذیه اواسط روز وعده های غذایی به کودکان در مدارس. این بنیاد امروز بزرگترین وعده غذایی اواسط روز برنامه در جهان خدمت 1.8 میلیون بچه ها از 19,039 مدارس در سراسر هند است. در پاسخ به COVID-19 pandemic, بنیاد ارائه شده است سالم وعده های غذایی پخته شده و خشک جیره کیت به هزاران نفر از مردم در سراسر هند است.

در ایالات متحده, Sewa بین المللی کار کرده است در زمینه امداد رسانی و توانبخشی. یک هندو ایمان مبتنی بر سازمان آغاز شده و در سال 1989 Sewa بود به رسمیت شناخته شده توسط دولت فدرال و ایالتی و محلی برای امداد رسانی خود را در پس از طوفان هاروی در سال 2017 است که ترک یک دنباله از ویرانی در جنوب ایالت تگزاس است. در زمان COVID-19 همه گیر وضعیت Sewa با آن بیش از 200 داوطلب در سراسر ایالات متحده آمریکا بار دیگر در صف مقدم بوده است. آنها توزیع شده 30,000 ماسک و 4000 جفت دستکش و اضافی 300,000 ماسک در backorder. علاوه بر این چندین بدن محلی معابد و افراد باید در پاسخ به فراخوان برای دارما. بسیاری از bhandaras و langars هستند که سازمان یافته در سراسر هند روزانه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>