Hasmukh Adhia

کریشنا می دهد به عنوان بسیاری از پنج مسیرهای مختلف از خود گذشتگی به دنبال – در Bhagwad گیتا 12 فصل – به متقاضیان این گزینه را انتخاب کنید از هر یک از آنها. طیف وسیعی از انتخاب داده شده است نگه داشتن در ذهن تفاوت در ترجیحات مردم و منش خود را.

برای اولین بار است که مدیتیشن در بيشکل آگاهی است. نیز نامیده می شود Brahmn آگاهی است که در همه جا حاضر بيشکل و همان است که satchitanand Atman. آن است که به دلیل حضور بی ریخت و آگاهی است که همه اشیاء از طبیعت وجود دارد. دیدن Brahmn در خود است که به بهترین شکل از تفکر به نام nirguna upasana.

این مسیر توسط کریشنا را برای پذیرش خود دشوار است برای افرادی که در کنار همه چیز و که هنوز هم زنده در بدن-آگاهی است. او نشان می دهد چهار مسیرهای دیگر از خود گذشتگی. بعد می آید راه دیدن خدا در هر جنبه ای از آفرینش است. خدا حاضر است در آگاهی خالص در همه ایجاد اشیاء. وجود دارد هیچ چیز در جهان است که از منشا الهی است. با این دیدگاه وجود دارد خواهد بود و عشق و مهربانی به همه و هیچ درگیری. برای دیدن کل خلقت و همه موجودات الهی به عنوان بهترین دوم مراقبه است.

یکی دیگر از گزینه است به تفکر در هر شکل خاص از Brahmn – مجسمه سازی تصویر و یا کلمه ، یکی می توانید ببینید حضور خدا در یک فرم خاص. که فرم را می توان انتخاب شده توسط ما بر خود ما sanskara و یا اولویت است. پس کل خلقت الهی و پرستش خدا در هر شکل خوب است. که توضیح می دهد که 330 میلیون devatas در سنت هندو. تقریبا هر فرم واحد الهی است. این نوع از مراقبه در یک فرم است که به نام saguna upasana. این روش بسیار محبوب است.

بعضی از مردم عمل گرا است که آنها می توانند انجام هر گونه مراقبه – نه saguna و نه nirguna. برای آنها وجود دارد چهارم و پنجم گزینه های. گزینه چهارم این است که به اختصاص تمام اقدامات برای خدا انجام شده تنها در الهی خدمت خدا یا در سرویس جهانی, رها کردن میل خودخواهانه سود. برخی از مردم به وقف زندگی خود را به معابد; دیگران به برخی از سازمانهای اجتماعی. هر فداکارانه سرویس مذهبی در طبیعت است.

اگر این سخت است برای انجام پنجمین و آخرین گزینه کارما یوگا داده شده است. یکی می تواند همچنان به انجام آنچه که انجام شده است اما میوه های خوب را می توان اختصاص داده شده به خدا و پذیرفته شده به عنوان پراساد تنها به مراقبت از نیازهای ما نه حرص و طمع است. اگر ما قبول حقوق و دستمزد یا سود به عنوان پراساد ما نمی تواند مصرف آن را به طور کامل. پراساد به اشتراک گذاشته شود. بنابراین ما باید به اشتراک گذاری دستاوردهای ما با کسانی که در نیاز. همچنین خوب است انجام شود با بیشترین بهره وری از آنجایی که ما در حال ارائه آن به خدا ما باید بدون نفس در انجام آن و یا در دستیابی به برخی از نتایج خوب خارج از آن. اعتباری برای هر برتر خروجی باید به خدا, بنابراین ما می تواند فروتن. کارما انجام شده با این نگرش است که کارما یوگا. کوتاه تعریف کارما یوگا می تواند این. آن است که عملکرد یکی را انتخاب وظیفه و بدون مسامحه و بدون خودخواهی و بدون نفس.

این پنج مسیرهای مختلف از خود گذشتگی داده شده توسط کریشنا در گیتا. انتخاب مسیر سمت چپ است به ما. ما می توانید انتخاب کنید چه تجدید نظر به ما بیشتر است. هر یک مسیر را به تدریج منجر به آینده بهتر مسیر و در نهایت به شادی پایدار و صلح است. (نویسنده سابق دارایی, وزیر دولت هند)

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de