سیما-سامبال: مهار TOD به فرض مالکیت از مرزهای ما

پیشنهاد جدید با نامگذاری عجیب و غریب از تور وظیفه (TOD) برای جوانان در ارتش به مدت سه سال است که ذکر شده توسط رسانه ها به عنوان نوش دارو برای مشکلات مانند افزایش هزینه های نیروی انسانی نیاز برای بهتر استعداد و کمبود در افسران کادر در حال حاضر حدود 11000.

این پیشنهاد با هدف كاركرد جوانان با استعداد و آموزش آنها را برای حدود شش ماه و استقرار آنها در مناطق عملیاتی برای تعادل تصدی. در ابتدا هدف آن induct 100 افسران و 1000 Jawans در هر سال است. آن را نیز آموخته است که القاء خواهد بود در زیر سطح تحصیلات تکمیلی افزایش نگرانی از خطر ندیده جوانان در سنین نوجوانی و سپس رها کردن آنها را به دفع کردن برای خود.

واقعیت تلخ این است که همه فرماندهان ارشد بر این باورند که آنها در حال کارشناسان در زمینه تخصصی از کادر مدیریت. از آن خواهد شد مناسب برای سؤالم قدیمی ماکسیم, “کادر مدیریت خیلی جدی یک کسب و کار به سمت چپ به ژنرال.” دیگر چگونه می تواند به ما توضیح کمبود و پیچیده دسته از مطالب متعدد مانند NDA ایما اس اس, TES, TGC NCC UES و اس اس (Tech) ? این جدا ما باید در خدمت, راههای مانند ACC RCO/سازمان همکاری شانگهای و SL. وجود دارد تخصصی مطالب برای AMC TA, دندانه دار کردن, WSES و AEC. ما چندین زیر کادر متفاوت با هنجارهای رقابت آرمان و دادخواهی. آن را بسیار بهتر خواهد بود به ماندن سرمایه گذاری در طرح های موجود مانند اس اس ساخت آنها جذاب است.

اس اس باید ترمیم شود به (5+5+4) با تضمین دولت تضمین جانبی جذب و پاداش. کمک های خوش خیم دادگاه سر و صدا است که برای ESM, وضعیت های انجام ECHS و منافع باشگاه اضافه کردن به رشد درآمد و هزینه بازنشستگی صورتحساب. متاسفانه هیچ گونه نظارت اعمال می شود به 3.75 لاخ دفاع غیر نظامی اختصاص داده نامتناسب بالاتر به اشتراک گذاری از مزایای باعث وحشت و نگرانی. برون سپاری و خدمات قراردادی باید هنجار. Khuswant سینگ مشاوره برای هزینه برش بود: “شما نمی توانید با قرار دادن برچسب قیمت بر روی امنیت ملی است.”

بسیاری از طرح های ما هستند استوار در کنترل نشده متغیرهای خارجی مثل جانبی جذب مراجعه کننده به عنوان “پوست عامل است.” در سال 1997 زمانی که کمبود سطح بحرانی رسیده با شورش و ارائه و ساخته شد و سپس به نخست وزیر اواخر I K Gujral. او تصویب این طرح که به صورت مشترک آموزش و القای CAPF افسران از طریق ارتش پس از سه سال از عملیاتی خدمات. UPSC شد به تخصیص کادر برای اطمینان از بی طرفی. جنگ چمن لگد و فایل های رفت و به برزخ رفت بین شمال و جنوب بلوک. دیگر خود را جهت جانبی برای القای ملاقات سرنوشت مشابه پس از پایان جلسات با DOPT و PESB.

به جای راه اندازی جدید و امتحان نشده طرح نیاز است به رسمیت شناختن است که سرمایه انسانی است که قدرت هسته ای ما. پس از سال 1962 فاتح و القای Pattons و سابر جت آمریکایی فکر می کنم تانک پرچم عدم تقارن به عنوان یک فرصت نادر برای پاکستان در سال 1965. مردم محور پاسخ و تعیین گل نشسته از سربازان ما را برگردانیم. همان شده است دوباره تأکید در کرگیل و در حال انجام جنگ نیابتی با وجود پوچی در تجهیزات. آن است که اگر تنها استعداد بالا می آید به نیروهای. وزش اما متعهد بسیاری است پرورش از طریق در-خدمات آموزشی. که بارها تکرار ضجه و زاری کردن که کیفیت مصرف رو به وخامت گذاشته است زخم زبان مشترک در سراسر کادر. بی نظیر شجاعت از Vikram Batra, Manoj Pande, Kengruse باید به عنوان نهایی “Shut-up call’. آن است که شایستگی مدرسه نخبگان نظافت و حتی میهن پرستی که نژاد چنین مدل نقش. واقعی کاتالیزور هستند – واحد “عزت” آموزش و خوب COs.

بیش سوارکاری نیاز به سرمایه گذاری در یک سیستم سازگار با محیط زیست به طور فزاینده ای تحت حمله با محدودیت ورود به cantonments انجام شده و در حال حاضر تور به یک حرفه ای نیاز به تعهد زندگی و دامنه صلاحیت. چه نوع از تجربه و تخصص می تواند سه سال به من بدهید ؟ در هر صورت بهترین را به IITs از طریق مقصد مانند کتا. تنها متوسط ملحق خواهد شد به ارایش CVs. هیچ تضمینی وجود ندارد که مطمئن اشتغال حتی پس از مرگ. بیشتر مجبور خواهد شد به دنبال بهینه اشتغال منجر به کاهش ارزش بیشتر از صفوف. با توجه به اینکه مرگ برای Jawans بهترین است به فراغت آنها از این امتحان نشده ابتکار.

دو نفر دیگر از طرح های اخیر شایستگی اظهار نظر. 61 سواره نظام تاریخی هنگ با هیفا میراث به دنبال خواهد reappropriated به هنگ مخزن با ادغام سه مستقل اسکادران. هر دو می تواند انجام شود خلاقانه. دو اسکادران ارزش اسب می تواند یکی شدن در اطراف ارتش سوارکاری گره در دهلی نو و با توجه به یک اسکادران از اتومبیل زره پوش برای امنیت داخلی نقش در شورای ملی مقاومت حفظ 61 سواره نظام. اسکادران بودن ادغام شامل 5 (من) به عنوان با تمجید از سازمان ملل متحد عملیات صلح در کنگو و تنها مخزن ستون برای رسیدن به داکا. ادغام را می توان با ادغام به همان اندازه تاریخی 1 و 2 (من) به عنوان به فرم 125 زرهی هنگ به جای تغییر ظاهر به 61 زره پوش. ادغام آنها احترام به میراث خود را.

تفکر رو به جلو دولت باید به دنبال خارجی مشاوره برای کار کردن یک راه حل تخیلی. از آن خواهد شد مناسب برای استفاده از این به عنوان یک فرصت و راه اندازی ‘سیما سامبال’ ابتکار با فرض مالکیت مناطق مرزی است. تعداد زیادی از روستاها خالی از سکنه و به عنوان ” شبح روستاها. شتاب توسعه در چین تولید گریز از مرکز secessionist نیروهای. این مدل را باید بر اساس ‘آموزش برای هند’ با مشهور شرکت های بزرگ و نهادهای آموزشی در نظر گرفتن مالکیت.

TOD جزوات می توانید کارآموز برای دو یا سه سال کمک در ایجاد مهارت, حکمرانی خوب و پیشبرد مفهوم حل و فصل جمعیت. TOD می تواند مربی توسط ارتش شکل دادن به ” شهروند رزمندگان – (Nagrik Yodhas). زندگی جیره و مواجب می تواند ارائه شده از CSR. اگر هدف این است که برای رسوخ کردن در میهن پرستی و دنبال ماجراجویی, هر یک نیاز به پیوستن به ارتش. ما NCC NSS و TA. Anurag Thakur, Sachin خلبان و Dhoni درخشان نمونه. پان هند مردم محور مالکیت توسط جوانان انتقال پیام مناسب به چینی تغییر مدیریت مرزی گفتمان به روانی دامنه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>