آسیب پذیری های امنیتی شبکه 5G: نیاز به حفاظت داخلی، حاکمیت کارآمد برای حفاظت از داده ها و استراتژی موثر امنیت سایبر

شبکه 5G نسل بعدی زیرساخت های بی سیم است که نه تنها خدمات صوتی و داده ای را ارائه خواهد کرد بلکه فراتر از ارائه اتصال خواهد بود. این راه حل های غنی و خدمات به مصرف کنندگان، صنایع و زیرساخت ها توسعه. نگرانی وجود دارد که ما زمان زیادی برای اجرای آن از دست داده اند به عنوان برنامه زمانی گذاشته شده توسط کمیته Paulraj نمی تواند به پایبند وجود دارد. از این رو فشار به حرکت سریع در این مسیر وجود دارد. نمی توان فوریت این کار را انکار کرد چرا که سرعت سریعتر ی را با ندرش کمتر بر اساس تکنولوژی پیشرفته به همراه خواهد داشت، امنیت شبکه داده ها و اطلاعات بسیار پیچیده تر خواهد بود.

سرعت گردن شکنی که اینترنت با آن رشد کرده است بی سابقه است. وابستگی ما به فضای مجازی بسیار افزایش یافته است. دستگاه های اینترنت در حال چند برابر شدن هستند و کاربران اینترنت به سرعت در حال افزایش هستند. اقتصادها، دولت ها و جوامع جهان در حال دیجیتال شدن هستند. در حالی که در سال ۱۹۹۵ تنها ۴٪ از جمعیت جهان به اینترنت متصل شده اند، امروزه ۵۹٪ به اینترنت متصل هستند. این در دوره آینده بیشتر خواهد شد. تقریباً ۴/۵۷ نفر در اینترنت فعال هستند. حدود 4.78 نفر از مردم تلفن همراه. بیش از ۳/۸۱ نفر بر روی بسترهای رسانه های اجتماعی فعال هستند.

در هند امروز بیش از 590 کاربر از اینترنت وجود دارد و این رقم تا سال 2023 تا 660 متر برمی شود. کاربران بستر های اجتماعی در حال حاضر در حدود 400 متر از n و تا سال 2023 50 متر دیگر اضافه خواهد شد. سهم بزرگسالان هندی با حداقل یک حساب مالی دیجیتال از سال ۲۰۱۱ بیش از دو برابر شده است، به ۸۰ درصد.
شبکه 5G طراحی شده است برای رسیدگی به اتصال میلیاردها دستگاه از جمله ماشین آلات صنعتی با انتقال داده های بدون درز با سرعت بسیار سریع تر. 5G نه تنها در مورد سرعت سریع تر بلکه هوش در سطح بیت و زمان نمو کم است. این کار باعث خواهد شد که تکنولوژی پایه ای برای مکانیزم های جدید متعدد از جمله اتومبیل های خودرانده، تله دارو، جراحی های رباتیک، توسعه هوش هوش هوش و شهرهای هوشمند و مهم تر از آن جنگ آینده را با توجه به آگاهی موقعیتی زمان واقعی تغییر خواهد داد.

جهان در حال حرکت به سمت انقلاب صنعتی 5.0 و هند نمی تواند پشت سر دیگران باشد. با قدرتمندتر بودن شبکه 5G، تاثیر بسیار بیشتری بر رشد تولید ناخالص داخلی خواهد داشت، نسبت به شبکه های قبلی. در کنار آن، بخش های کشاورزی و آموزش و پرورش نیز به شبکه 5G نیاز دارند.

با هر نسل جدید از تکنولوژی، آسیب پذیری ها و نگرانی های امنیتی وجود دارد که باید به آن ها پی بُردید. محققان دانشگاه آیووا و پوردو ۱۱ موضوع طراحی با پروتکل های شبکه ۵G پیدا کرده اند که می تواند اجازه انکار حملات خدماتی و ربودن کانال عمومی پیج را که برای پخش هشدارهای اضطراری استفاده می شود، دهد. اینها جنبه های بسیار ناخوشایندی هستند. -آسیب پذیری های امنیتی مهم در زیر آورده شده است-

  1. این شبکه از سوئیچینگ متمرکز و مبتنی بر سخت افزار به مسیریابی دیجیتال ی توزیع شده و تعریف شده توسط نرم افزار فاصله می گرفت. از آنجا که 5G بر پایه شبکه های مجازی است، پروتکل های قوی برای امنیت نیاز خواهد داشت.
  2. از زبان مشترک پروتکل های اینترنتی و سیستم عامل های شناخته شده استفاده می کند، از این رو آسیب پذیر است.
  3. است با استفاده از نسل اولیه از AI و که خود را می تواند آسیب پذیر. مهاجمی که کنترل نرم افزار مدیریت شبکه ها را به دست می گیرد می تواند کل شبکه را نیز کنترل کند. با توجه به زیرساخت های مشترک 5G، آن پتانسیل برای شکست جرم در سراسر شبکه های متعدد لینک شده است و در نتیجه فلج زیرساخت های هسته زمانی که هر یک از شبکه های پیوندی با موفقیت حمله می شود.
  4. گسترش چشمگیر پهنای باند خود باعث می شود 5G آسیب پذیرتر.

5G به میلیاردها دستگاه هوشمند هک (در واقع کامپیوترهای کوچک) متصل به شبکه ای که به طور کلی IoT نام دارد، متصل می شود. شبکه های 5G در برابر نقشه برداری شبکه تلفن همراه، یا MNmap، حملات آسیب پذیر هستند. با استفاده از دستگاه ها و شبکه های واقعی، می تواند اطلاعات ارسالی دستگاه ها را در متن ساده جمع آوری کند و نقشه ای از دستگاه های متصل به آن شبکه ایجاد کند. علاوه بر این، مسائل امنیتی زنجیره تامین با سیستم عامل های خریداری شده از خارج از کشور با آسیب پذیری backdoor به طور هدفمند به شبکه حامل تلفن همراه و تجهیزات ساخته شده وجود دارد.

به طور گسترده، 5G به شمار تهدید امنیتی بالاتر به عنوان بردار های بیشتری که از طریق آن هکرها و دشمن می تواند حمله وجود دارد. به اضافه اینکه، به عنوان خدمات اضطراری حیاتی برای شهرها و صنایع هوشمند، بر اساس تکنولوژی 5G خواهد بود، هرگونه دخالت با شبکه 5G که چنین خدماتی را قادر می سازد، فاجعه بار خواهد بود.
ما نیاز به یک سیاست جامع برای ایجاد سیستم نه تنها کارآمد بلکه امن برای دادن اعتماد به نفس به کاربران، که برای جذب سرمایه گذاری خارجی ضروری است، شرکت ها به کار از اینجا. این خواسته که تاکید برابر نیاز به داده ها امنیت داده ها و شبکه اطلاعات داده می شود.

چهار پیشنهاد زیر توجه شایستگی-

a) یک پارادایم جدید نظارتی سایبری برای انعکاس واقعیت های جدید مورد نیاز است. این کار باید به سرعت بر اساس ارزیابی عینی آسیب پذیری ها انجام شود. اکثر کارشناسان حقوقی تقویت چارچوب قانونی را توصیه کرده اند.

b) 5G داده های عظیم تولید می کند و این کار تلاش های ویژه ای را برای حفاظت از آن می خواهد. بزرگ داده ها (حجم، سرعت و تنوع) نفت جدید نامیده می شود و برای رشد اقتصادی مورد نیاز است. همچنین می تواند ثابت کند که به عنوان ویرانگر به عنوان سلاح هسته ای زمانی که آن را سلاح. عملیات موثر تاثیر گذاری می تواند درک جوامع استراتژیک و اقتصادی هدف را که منجر به تصمیم گیری های نادرست سیاست تغییر دهد. داده ها هر دو شخصی و غیر شخصی، باید از دیدگاه امنیت ملی نیز از ملاحظات اقتصادی محافظت شود. سیستم جامع برای ذخیره سازی داده ها، پردازش و به اشتراک گذاری نیاز به فوریت در محل قرار داده شود. مرکزیت داشتن سرور در هند را نمی توان دست کم گرفت، که باید با یک مکانیسم قوی اداره شود.

ج) امنیت شبکه 5G باید مسئولیت مشترک باشد. افراد ذینفع و اپراتورهای مختلف باید نقش های خود را برای امنیت کل شبکه درک کنند و باید به عنوان یک واحد مشترک در این مسیر عمل کنند. برای شرکت ها و اپراتورهایی که با ذخیره سازی، انتقال، پردازش و تحلیل داده ها سروکار داشته اند، مهم است تا برای پایان دادن به امنیت، همسو و همکاری کنند. توجه ویژه ای باید توسط اپراتورهای شبکه تلفن همراه که باید یک رویکرد مبتنی بر خطر مستمر برای نظارت بر شبکه و خدمات خود اتخاذ شود، و کنترل های امنیتی خود را در اطراف تهدیدات در حال ظهور تکامل می بخشد. محاسبات لبه ای سطح بزرگتری را برای حملات پیچیده ایجاد می کند و این کار کاربران را می خواهد که به شدت از اصول اساسی امنیتی پیروی کنند.

d) نیاز به استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای بومی را نمی توان بیش از حد برآورد کرد. ممکن است این کار زمانی را به طول انجامد اما تلاش های تشدید شده باید در این مسیر در حال حاضر انجام شود. هند باید سرمایه گذاری بیشتر بر روی پژوهش و نوآوری. دولت باید توجه ویژه ای به تشویق به کارآفرینان داخلی داشته باشد.

وظیفه دلهره آوری از 5G واقعی “نژاد” این است که آن را به retool شبکه ، اکوسیستم از دستگاه ها و برنامه های کاربردی که از آن شبکه متصل ، بسیار امن است. آسیب پذیری ها باید قبل از حرکت به 5G متصل شوند. هزینه از دست رفته فرصت فعال برای از بین بردن آسیب پذیری می تواند ممنوع است. تلاش جدی باید برای ساخت معماری امنیتی به سیستم در مرحله اولیه انجام شود. علاوه بر حفاظت کارآمد ساخته شده، حکمرانی کارآمد برای حفاظت از داده ها و استراتژی موثر امنیت سایبری نیاز خواهد بود تا از مزایای 5G اطمینان حاصل شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im